Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálásnál, hogyan...

Kerria kérdése:

Hozzátáplálásnál, hogyan mennyit, kinél mi vált be?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 14 hetes kislányomnak nehezen van széklete, így a tegnapi oltásoknál a doktornő szilvát, barackot ajánlott. Hogyan kezdjek hozzá?

csak simán adjak egy kanállal és utána a tápszer (sajnos tápszeresek vagyunk), vagy ha többet kíván adhatok pár kanállal többet? Köszönöm


2012. márc. 8. 09:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
25%

Inkább a tápszeren kéne valamit módosítani, mint a 14 hetes babát hozzátáplálni, nem értem ezeket az orvosokat...

Bocs, csak mérges vagyok az ilyen dokikra.

2012. márc. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem se kezd el a hozzátáplálást. Nagyon pici még! A tápszerváltás nem merült fel, mint lehetőség?
2012. márc. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nagyon sok tápszert kipróbáltunk, és semmi változás, 3 hónapos múlt (szerintem nem olyan kicsi már), 4. hónaptól lehet kezdeni a hozzátáplálást. Viszont állandóan szélcsövezni, hogy tudjon kakálni, és az is csak szenvedéssel, akkor inkább jobb a hozzátáplálás...nem?
2012. márc. 8. 10:15
 4/17 anonim ***** válasza:
75%

Miért nem lehet a kérdésre válaszolni? Gondolom nektek orvosi diplomátok és évtizedes tapasztalatotok van.


Kérdező,

első nap csak 1-2 kanállal adj neki délelőtt, hogy ha valami baja van tőle, az még délután kiderüljön. Ha semmi baja, akkor másnap adhatsz neki többet ugyanabban az időben, harmadik napon pedig amennyit kíván. Tápszer előtt. Én személy szerint az őszibarackot javaslom. Nekem kicsit idősebb volt a lányom, 4 hónapos amikor elkezdtük. Sokat segített, azóta nem tekergeti magát szegényem, ha mégis akkor egy pár perces torna megoldja a problémát.

Gratulálok a babához, sok boldogságot! :-))

2012. márc. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
48%

Csak azért nem írok be, hogy lehurrogjam az 1-est és a 2-est, mert az enyémmel gyakorlatilag megegyező szavakkal a 4-es megtette...


Azért föltenném a kérdést, hogy ha 30 éve minket 3 hónaposan már lazán hozzátápláltak, akkor most 3 hónaposan miért ne lehetne???

2012. márc. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Épp az a felháborító, hogy a gyerekorvos, akinek diplomája van és ki tudja hány év tapasztalata, nem képzi magát tovább, és a 14 éves babának akarja szétbombázni a bélrendszerét.

Szegény anyuka meg "ki másra hallgatna, ha nem az orvosra"?


Mellesleg pusztán az a tény, hogy Kérdező feltette ezt a kérdés, arra utal, hogy "gyanús neki" az orvosa javaslata, különben miért kérdezné meg...

2012. márc. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!


Mindenkinek más a véleménye ebben a témakörben is, minden választ elfogadok, megértek. Sajnos nem vagyok sem jártas a témában, se tapasztalatom, se szaktudásom nincs emiatt kérdeztem, és minden válasz hasznos, hisz aki írja az úgy is vélekedik erről.


Én megbízom a gyerekorvosban, így kipróbáljuk a hozzátáplálást, akkor 1-2 kanállal kezdem csak.


1-es, 2-es kommentelő, Ti mikor kezdtétek a hozzátáplálást?


4-es kommentelő köszönöm a segítséget!


Szívesen olvasok még hozzászólásokat a témában, köszönöm!

2012. márc. 8. 10:38
 8/17 A kérdező kommentje:
Azért írtam ki a kérdést, mert azt nem kérdeztem meg hogyan, mennyit adjak a babámnak. DE úgy látom egy kisebb vitát sikerült elindítanom :s
2012. márc. 8. 10:39
 9/17 anonim ***** válasza:

1-6 vagyok.

Egyik gyerekem két hét híján volt 6 hónapos, amikor annyira bámulta a banánomat, hogy megengedtem hogy megnyalja a banános ujjam. Mivel majd leharapta az ujjam örömében, ezért gyűszűnyi mennyiséget elkezdtem neki adni.


Másik gyerekemet 6 hónaposan kezdtem el kínálni, de 7,5 hónapos koráig mindent elutasított, és utána gőzerővel enni kezdett, ma ő a jobban evő gyerekem.


Én abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy tudtam szoptatni, sok segítséget kaptam kezdeti nehézségek leküzdésére a La Leche ligától.


Alábbi cikküket ajánlom Neked is, talán érdemes elolvasni és újragondolni, mielőtt nekivágtok. Mert mára már bizonyított, hogy az a 6 hónap nem véletlenül ajánlott, függetlenül attól hogy anyatejes vagy tápszeres táplálásról van szó.

És persze fel lehet hozni anyáink példáját, hogy ők is adtak korábban stb. De érdemes megnézni a mai felnőtt fiatal generációt, mennyi az allergiás, és a gasztroenterológián is tömött sorokban állnak, és akkor meg lehet nézni szüleink generációját is, mert bizony nekem két 50-60 közötti férfi rokonom is csúnyán allergiás lett középkorúan, tehát az, hogy a néhány éves gyereknek "kutya baj" sajnos még nem minden...

Persze kivétel erősíti a szabályt, és biztos van olyan, akit 2 hónaposan hozzátápláltak, és 80 évesen sincs semmi baja, de nem biztos, hogy olyan sokan vannak...


[link]


Üdv, és még egyszer, Rád és a többi jó szándékú anyukára nem haragszom, az orvos annál inkább bosszant továbbra is, mert lehet, hogy a szilva hatásos lesz, de az biztos, hogy a doki ezzel a könnyebbik végét fogta meg...

2012. márc. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Huuu, na ez egy segítő hozzászólás, köszönöm Neked!
2012. márc. 8. 10:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!