Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bébikompot használnátok vagy...

Bébikompot használnátok vagy nem használnátok? Ha igen, miért, ha nem, miért?

Figyelt kérdés

Előnyök, hátrányok, vélemények, tapasztalatok stb...


Köszönöm!


2012. márc. 8. 10:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nem akartunk mert sok rosszat hallottunk róla,pechünkre volt mamáéknál egy és , bele lett ültetve a gyerek amíg evett mert ilyen etető tálcás...azóta kavar vele pedig még igazán kicsi
2012. márc. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mennyi idős a kicsi? az enyém most 8 hónapos. én is etetés miatt raktam először bele. apukája külföldön volt és ajándékba hozta neki, és erőltette, hogy a családja és az eladó szerint is jó a kicsinek. én viszont nem igy olvastam. de nálunk is rákapott és jól elvan benne, de azért félek, hogy ártok vele.
2012. márc. 8. 10:10
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha nem órákat van benne, akkor nem lesz tőle baja


Mi azért nem veszünk, mert felesleges pénzkidobásnak tartom. Ha ajándékba kapnánk, kipróbálnánk, de nagyon figyelnék hogy mennyit van benne.

2012. márc. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekünk mindenki azt mondja, hogy árt neki! Magától kell fordúlnia, kúsznia, felállnia és járnia is megtanulni, mert különben összezavarodik! Ez nálunk agyilag dől el, ezért nem szabad úgymond ilyen eszközökkel "segíteni nekik", hogy magától megtanulja!Ezt igyazából én is csak hallottam védőnőtől, más szülőktől, stb... Én biztos nem fogok ilyet venni a lányomnak!
2012. márc. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Bocsi az offért, de ezt nem akkor lehet használni, ha már magától tud ülni? Én azt hittem. Mert ha nem akkor mire való? :D
2012. márc. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Mi is kaptunk, a lányom volt néha benne, de nem ment vele, csak kisasztalként-székként használta, nagyon ritkán, a fiamat talán ha kétszer beletettük, ő is csak álldogállt benne pár percig, ennyi.

Ha nem kapunk, nem vettem volna. Valószínűleg igaz, hogy káros lehet, bár egy generáció felnőtt abban is különösebb hatalmas problémák nélkül - kicsit úgy érzem, hogy a legtöbb babás dologgal kapcsban mindig kitalálnak valami újat és onnantól a régi már csak rossz lehet. Így volt ez a cipőkkel is, egy ideig harántemelős siesta, csak az a jó, most meg óva intenek az ortopédusok a harántemelős cipőktől.

Azt gondolom, ésszel használva nem kéne, hogy ártson, de biztosan nem is használ...

2012. márc. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekünk nincs, de ha mondjuk kaptunk volna kölcsön vagy ajándékba, biztos, hogy kipróbálom :-) (Mint ahogy szerintem mindenki, aki tapasztalta már, milyen, amikor egy baba a nap 24 órájában csak ölben hajlandó tartózkodni :-)) Viszont pont tegnap voltunk egy nagy babaáruházban, és kíváncsiságból beletettük a Kisfiamat. Hát, a Férjemnek úgy kellett elrácigálnia, mert mindenáron meg akartam vetetni, annyira élvezte a Picikém :-)

Jó, belátom, 1 éves gyereknek már hülyeség lett volna venni, bár a Fiam még nem jár önállóan és ahogy elnézem, nem is fog egyhamar. De semmiképp nem gondolom, hogy rettegni kéne a bébikomptól és azzal stresszelni az anyukákat, hogy hatalmas bűnt követ el, aki használja. Ésszel használva nyilván semmi baja nem lesz tőle egyik gyereknek sem. Most akkor mi a helyzet a manapság oly divatos rugós hintákkal meg jumperekkel meg járássegítőkkel??? Majd pár év múlva megállapítják a tudüsok, hogy ezek is milyen szörnyen károsak ...

Ugyan már :-)

A lényeg: Ha szereti a Baba, napi pár óra biztos nem árt, csak ne abban töltse az egész napját, és nyilván ne 2 hónaposan tegyük bele.

2012. márc. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Koraszülött a gyermekem, és kellett gyógytornászhoz hordanom, de szerencse, nem volt semmi lemaradása! Gyógytornász mondta, hogy nehogy kompoztassam! Amikor már mászott, akkor volt, hogy nem tudtam magára hagyni, és míg volt egy kis dolgom a konyhába, bele ültettem! Úgy hajtotta, mint a fene! De csak ilyen 10-20 perceket ült benne! Ennek ellenére amire 1 éves lett volna (2 hónappal született meg előbb, mint kellett volna), elindult egyedül! Úgyhogy nem hiszem, hogy ártottam neki vele, mert korababa létére hamar elindult nagyon, pedig én semmiben nem "siettettem"! Mondjuk órákra nem tenném bele kompba, de fél órák nem ártanak! Ha elvan benne, persze!
2012. márc. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem volt, nem is akartam venni. Mindenki azt mondta, milyen nagy a kislányom, így én ragaszkodtam hozzá, hogy mindent önállóan a saját ütemében csináljon, nehogy véletlenül megterheljem valamivel. Ehhez képest 10hósan bútorok mentén lépegetett, rá egy hónapra önállóan ment. De minden baba más. Mindemellett azt gondolom, hogy ha valaki ésszel használja, akkor nem árt. (Gondolok itt arra, hogy nem tesz bele ülni nem tudó babát, vagy nem azért rakja bele a gyereket, mert "jól elvan" benne, és így nem kell rá figyelni - mert sajnos ilyet is hallottam már :o( )
2012. márc. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok! Én azt hallottam, hogy ha kompozik, nehezebben indul el! De szerintem ez hülyeség! Mint minden, ez is baba függő!
2012. márc. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!