Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem eszik? Másnál ha...

Miért nem eszik? Másnál ha volt ilyen helyzet mi oldotta meg?

Figyelt kérdés

Kislányom már kb. egy hete nagyon rapszodikusan eszik, reggel még általában eszik rendesen (ilyenkor nagyon éhes mert átaludja az egész éjszakát), de aztán jön az egész napos huza-vona az evés körül. Van hogy sír evés közben, van hogy csak kilökdösi a szájából a cumisüveget és a tápszert, ilyenkor sokszor éphogy annyit eszik amitől éppen nem marad éhes pl. 60-100 ml-t (a 150-200 helyett). 550 és 650 ml között eszik így egész nap (régen 750 ml körül evett).

Ez mitől lehet? Ma leviszem délután a dokihoz de nem tűnik betegnek. Máskor is volt már hogy visszaesett az étvágya de az max 2 napig tartott.

Mik a tapasztalatok akiknél volt ilyen, mi oldotta meg? Lehet hogy egyszerűen unja a tápszerét (Beba HA start-ot eszik), vagy esetleg a foga mocorog?


3,5 hónapos kislány anyukája


2012. márc. 8. 10:39
 1/5 Kerria ***** válasza:
ha a súlya nem kezd el visszaesni, akkor ne aggódj. Nálunk is volt amikor nem ette meg az addigi mennyiséget, sőt kevesebbet evett mint a dobozon javasolt. Mi most vagyunk 14 hetesek. Ha többet vagyok vele levegőn, akkor is van, hogy kevesebbet eszik, viszont többet alszik.
2012. márc. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Kerria ***** válasza:

véletlenül elküldtem...


szóval az hogy mitől van az szerintem soha nem derül ki, ha nem látod betegnek, akkor szerintem nincs baj. Persze lássa doki, mert ő azért több ilyet látott már, és legalább Te is megnyugszol. :)


Nekem most kb másfél hete, hogy 150 ml-ket megeszik. Azért írd majd meg mit mondott az orvos, mert kíváncsi vagyok, lévén hasonló korúak a babáink.


Szép napot

2012. márc. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A súlya stagnál amióta a napi 4 evésből 3 hisztibe vagy nem evésbe torkollik. Azért aggaszt kicsit mert Ő eleve kevesebbet evett mint a javasolt, mert két hetes kora óta átaludja az éjszakát így általában 5 helyett csak 4-szer evett mindíg is.
2012. márc. 8. 10:53
 4/5 Kerria ***** válasza:

Így már értem az aggodalmat!


Orvos meg fogja mondani, mi a teendő. Szerintem nincs komoly baj, amíg nem kezd fogyni, de ezt csak mint első gyermekes tapasztalatlan anyuka mondom.


Az én babám keveseket evett mindig is, viszont azt nagyon sűrűn. Éjjel még most is egyszer kel, de így napi szinten eszik általában 6-szor. Eddig 650-700akat, most pár napja, másfél hete 750-800ra álltunk rá, de volt ha csak 5ször evett, akkor többet kért.


Továbbra is kérem, ha délután elviszed, írd meg mit javasolt a doki. Szép napot Nektek!

2012. márc. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Megígértem, hogy elmondom mit mondott a doki. Szerencsére semmi egészségügyi gondot nem lát nála. Esetleg a fogcsírái mocoroghatnak de az meg sajnos nem látványos így ez is találgatás.

Ajánlott egy homeopátiás szert étvágytalanságra (calcium phosphoricum 30ch) amit két napig adnunk kell neki, és ha nem javul az étvágya akkor kap másik tápszert (Milumilt).

2012. márc. 10. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!