Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Nem tudom, hogy mi a...

Anyukák! Nem tudom, hogy mi a baja a lányomnak?

Figyelt kérdés

El vagyok keseredve!!! De, nagyon .. 8 hónapos lányomra vasárnap délután amíg aludt a keresztanyja vigyázott rá. Mi 5 emelettel feljebb voltunk elintézni egy dolgot (panel), tehát nem órákra mentünk el. Max. 1 óra volt, amíg távol voltunk, tehát nem órákra. Mi abban a hitben voltunk, hogy a teljesen fáradt lányunk alszik békésen az ágyában. Viszont, mikor beértünk a lakásba, akkor hallottuk, hogy üvölt, mint a sakál. Valószínűleg valamitől megijedhetett (jobban mondva szomszédtól, mert becsapta a vas ajtót ami leválasztja a lakásokat a folyosóról). Keresztanyja ott állt a kiságy mellett és mondta neki, hogy nincs baj, simogatta. A lányom feje már a matracba volt ágyazódva és úgy üvöltött. Azonnal kikaptam és magamhoz öleltem, de semmit sem segített. 5 percig még legalább így sírt a kezembe, amíg meg nem tudtuk párommal nyugtatni.

Azóta ha lerakom a pelenkázóasztalra üvölt, mint a sakál. Kiságyába teszem szintén ez van. Ha a szobájában a földön játszik vagy oda rakom, hogy előkészüljek a fürdéshez, hiába beszélek hozzá csak üvölt, üvölt és üvölt.

Egyébként ha a nappaliban vagyunk vagy bárhol máshol és nem lát vagy nem hall, nem kezd el sírni.. tehát nem lehet szeparációs szorongása.


Nem tudom, hogy mit csináljak vele. Egyszerűen hihetetlen az egész. Ténylegesen nem tudom, hogy mennyi ideig sírhatott vasárnap a kiságyában, de a barátnőm (keresztanyja) azt mondta, hogy akkor kezdte el, amikor mi beértünk a lakásba.


Mennyi ideig tart ez? Mit tudok ellene csinálni?


Reggelijét és a vacsoráját sem eszi meg normálisan. Üvölt egy idő után. Napok óta 100ml tápszert óhajt enni.

Egyébként jó kedve van, napközben kiegyensúlyozott.


2012. márc. 8. 20:50
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
50%

Kedves Kérdező,

Nem lehet véletlenül, hogy a keresztanya nem mond el valamit? Ne érts félre, nem bántani akarom, de egy pici baba nem változik ekkorát 1 óra alatt. Bár nem tudom, hogy a vasajtó mekkora zajt csapott...


Lehet nem fogtok szeretni, de én tanácsolnám, hogy kérj beutalót fejlődésneurológiára a gyermekorvosodtól, megnyugtat, ha azt mondják semmi nem történt a babáddal.

2012. márc. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
50%
Utolsó vagyok. Kicsit elkéstem a válaszommal, de szerintem, ha többen is gyanakodnak, mindenképpen érdemes kideríteni, mitől üvölt a baba.
2012. márc. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
50%
Komolyan, én tanulni járok ide, méghozzá vitatkozást, hogy hogy kell kiforgatni, amit a másik mond, hogy kell úgy csinálni, hogy mindig mondj valami frappánsat a végén. Hogy hogy kell egy véleményt, amihez mindenkinek joga van, rosszindúlatúnak beállítani... Ezért tényleg köszönet, kedves nem pontozó, mert ezek a dolgok nem mennek nekem, de itt azért ragad rám ez-az, ami a mai világban sajnos szükséges, hogy ne nyomjon el a sok nagyszájú, mindenkiről csak csupa jót feltételező többség.
2012. márc. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
50%

Nahát, mennyi rosszindulatú van itt, látom, több ember is úgy látja, hogy nem biztos, hogy mindent elmondott a barátnő. Következtetés: mindenki rosszindulatú, akinek ilyen eszébe jutott. De a legrosszindulatúbb azért mégis a vasajtót hangosan csapkodó szomszéd, mert sem a kisbabákra, sem a nagyobb gyerekekre, sem a felnőttekre nincs tekintettel, hiszen egy vasajtó becsapása nyilván mindenkinek zavaró hatás...

Kedves Kérdező! A barátnőd fel is hívhatott volna, ha sírt a kislányod. Miért nem tette? Vagy tényleg annyira az utolsó pillanatban történt ez az ajtócsapódás?

2012. márc. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
50%
Még valami eszembe jutott, hogy nem láttad a keresztanyán, hogy ijedt lett volna?
2012. márc. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
74%

Jó, rendben lovagoljatok a rosszindulatú kifejezésen. De akkor is annak tartom, mert hihetetlennek tűnik nekem, hogy egy felnőtt nő, aki a családhoz közel áll és szereti a gyereket, csak azért veszélybe sodorná a kislányt a titkolódzással, hogy mentse az irháját.


Bocsánatot kérek, ha ezen ennyire megbántódtatok, nem akartam a lelketekbe taposni.

2012. márc. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem mindenkinek igaza van. Lehet, hogy nem meri bevallani, hogy leesett a baba, lehet, hogy le sem esett. Sőt én nagyon remélem, hogy nem esett le.

Végeredményben pedig nem mi, válaszolók vagyunk itt a lényeg, szerintem épp elég az, hogy a baba ennyit sír. Ti is anyák vagytok elvileg, gondoljatok bele inkább a kérdező helyzetébe és fogadjátok el mindenki válaszát. Minél több verzió érkezik, annál nagyobb az esélye, hogy kisilabizáljuk mi történhetett.

Kérdező, légy szíves mindenképpen írd meg, hogy mire jutottál!!!

Szurkolunk, hogy minden rendben legyen.

2012. márc. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
63%
Első vagyok. Köszi a pontozást, számítottam rá. Egyáltalán nem rosszindulatból írtam, hanem segíteni akartam, kitalálni, hogy esetleg mitől lehetett. Mind1, így válaszoljon az ember lánya, hogy rögtön le van ugatva... Remélem megoldódik a gondod, kedves kérdező.
2012. márc. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
Senkit nem sértegetni akartam a rosszindulatú szóval. Nem ismerek senkit, így nem tudhatom, de itt ezt a választ annak éreztem. Elfogadom más válaszát, nem is pontozgatok. Csak én egy olyan ember vagyok, aki nem egyből azt gondolom, hogy titkolnak előlem valamit a jó barátaim, főleg nem ilyet, hanem először a többi, sok más lehetőséget is megvizsgálom. Persze lehet én vagyok a hülye...
2012. márc. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen felesleges itt egymást szapulnotok, simán a szeparációs szorongásról van szó. Volt egy helyzet amitől megijedt a baba és nem jött az anyuka megnyugtatni.

Azóta attól fél, hogy megint ott fogja őt hagyni, és nem fogja megvigasztalni.

Nem kell orvoshoz szaladgálni minden sírás után.

Majd szépen visszaszokik a régi kerékvágásba. Sajnos a babák nagyon el tudnak "romlani" egy alaklom után is, és irtó nehéz őket visszaszoktatni a korábbi nyugodt, kiegyensúlyozott életbe.

2012. márc. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!