Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Nem tudom, hogy mi a...

Anyukák! Nem tudom, hogy mi a baja a lányomnak?

Figyelt kérdés

El vagyok keseredve!!! De, nagyon .. 8 hónapos lányomra vasárnap délután amíg aludt a keresztanyja vigyázott rá. Mi 5 emelettel feljebb voltunk elintézni egy dolgot (panel), tehát nem órákra mentünk el. Max. 1 óra volt, amíg távol voltunk, tehát nem órákra. Mi abban a hitben voltunk, hogy a teljesen fáradt lányunk alszik békésen az ágyában. Viszont, mikor beértünk a lakásba, akkor hallottuk, hogy üvölt, mint a sakál. Valószínűleg valamitől megijedhetett (jobban mondva szomszédtól, mert becsapta a vas ajtót ami leválasztja a lakásokat a folyosóról). Keresztanyja ott állt a kiságy mellett és mondta neki, hogy nincs baj, simogatta. A lányom feje már a matracba volt ágyazódva és úgy üvöltött. Azonnal kikaptam és magamhoz öleltem, de semmit sem segített. 5 percig még legalább így sírt a kezembe, amíg meg nem tudtuk párommal nyugtatni.

Azóta ha lerakom a pelenkázóasztalra üvölt, mint a sakál. Kiságyába teszem szintén ez van. Ha a szobájában a földön játszik vagy oda rakom, hogy előkészüljek a fürdéshez, hiába beszélek hozzá csak üvölt, üvölt és üvölt.

Egyébként ha a nappaliban vagyunk vagy bárhol máshol és nem lát vagy nem hall, nem kezd el sírni.. tehát nem lehet szeparációs szorongása.


Nem tudom, hogy mit csináljak vele. Egyszerűen hihetetlen az egész. Ténylegesen nem tudom, hogy mennyi ideig sírhatott vasárnap a kiságyában, de a barátnőm (keresztanyja) azt mondta, hogy akkor kezdte el, amikor mi beértünk a lakásba.


Mennyi ideig tart ez? Mit tudok ellene csinálni?


Reggelijét és a vacsoráját sem eszi meg normálisan. Üvölt egy idő után. Napok óta 100ml tápszert óhajt enni.

Egyébként jó kedve van, napközben kiegyensúlyozott.


2012. márc. 8. 20:50
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
30%
Nekem ez nagyon gyanús. Nem lehet, hogy leesett a pelenkázóról, és azért sírt/sír ennyire, ha odarakod? A keresztanyja meg esetleg berakta az ágyába, hogy azt hidd, ott volt, és ott kezdett el sírni, mert nem merte megmondani, hogy leesett? Az étvágytalanság lehet attól, hogy agyrázkódása van, bár azt más is okozhatja. Mit tudsz ellene tenni, azt nem tudom, talán mutasd valahogy meg neki, hogy "nem bánt" a pelenkázó, óvatosan próbáld visszaszoktatni rá. Az ágyat szintén emiatt utálja, mert esetleg oda lett utána berakva, és rossz élményként maradt meg benne.
2012. márc. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy ki lett-e véve a kiságyból, amíg nem voltunk ott.

Nem hinném, nem hazudna a barátnőm. Főleg a gyerekkel kapcsolatban nem!

Nem tudom elhinni róla, hogy elhallgatna egy olyan dolgot, hogy leesett a pelenkázóról!


Napközbeni étvágya jó. Simán megeszik 200 grammokat tízóraira, ebédre és uzsonnára normál (kiváltott étkezések) táplálékból.

2012. márc. 8. 20:59
 3/30 anonim ***** válasza:
38%
Nagyjából ilyesmi jutott eszembe nekem is, mint az elsőnek... Sajnos nekem sincs ötletem, hogy mit lehetne csinálni. Valami nagyon-nagyon klassz játékot játszani a pelenkázón, vagy valami új játékot, forgót feltenni rá valahogy. Mondjuk én a helyedben lehet, hogy nem erőltetném most a pelenkázót. Megoldanám a tisztába tevését a földön. A kiságy persze más tészta. Én mondjuk azt sem értem ebben a történetben, hogy ha ennyire sírt, akkor miért nem a karjában próbálta megnyugtatni a barátnőd.:( Én megpróbálnám belőle kiszedni az igazat, mert tutira nem attól van ez az egész pelenkázó-kiságyfóbia, hogy becsapódott a vasajtó. Lehet, hogy megijedt tőle, de kizárt, hogy azért fél a pelenkázótól/kiságytól.:(
2012. márc. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
30%
Nekem is pont az jutott eszembe, amit az előző írt. Faggasd ki a keresztmamit. Ha tényleg leesett, lehet hogy nagyon megütötte magát, jobb, ha látja egy doki.
2012. márc. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
50%
előző vagyok, elsőre gondoltam :)
2012. márc. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
50%

Lehet, hogy tényleg az ijedség amit az ajtó becsapódás okozott előjön ha abba a helyzetbe kerül, egyszer miénk is kb 6 hónaposan felijedt hogy becsapta az ajtót a huzat és nagyon nehezen tudtuk megvigasztalni, ezidáig nem sírt annyira, mint akkor és azóta is fél az ajtócsapkodástól.

A másik, hogy lehet tök független a dolog a történtektől, lehet véletlen egybeesés, és valami betegsége van, ne ijedj meg, csak próbálok kitalálni valamit, amit kivülről nem látsz pl fülgyulladás, vagy köldöksérv vagy bármi nyavalya, ha fenáll ez az állapot akkor én elvinném a dokihoz, ha egészséges akkor legalább megnyugtat, ha pedig kiderül valami akkor gyorsan lehet kezelni és minél előbb meggyógyul.

2012. márc. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
33%

Iszonyat milyen rosszindulatúak vagytok...


Nem hinném, hogy egy felnőtt ember, aki épelméjű eltitkolna ilyet, főleg, hogy nem egy idegen hanem jó barátnőd és nyilván szereti a lányodat és nem tenné ki veszélynek csak azért, hogy ne kerüljön bajba! Ha magasról leesett volna, vagy bármi baleset lett volna, szerintem szólt volna. Figyelgesd a kislányod, lehet kiderül, hogy miről van szó.

2012. márc. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

Holnap reggel elviszem orvoshoz mindenképpen. Bár nem hiszem, hogy leesett volna, mert akkor is fájna neki valamilye, ha fognám a kezembe, vagy ha a nappaliban játszanánk akár a földön, akár az ágyunkon. Nagyon szépen kinyomja magát, egész nap mászik, tehát nem hiszem, hogy fáj valamilye.

Ráadásul amikor a pelenkázóra rakom és elterelem a figyelmét, akkor nem sír. De ez eddig ritkán jött össze, hogy elterelődött a figyelme róla.

Napközben a kiságyában simán elalszik, nincs gondja vele. Viszont este ha belerakom, akkor üvölt és nem tudom miért .. mi a különbség a napközbeni altatás és az esti altatás között.

Plusz reggel ha felkel akkor egyedül eljátszik magában az ágyban.

2012. márc. 8. 21:08
 9/30 anonim ***** válasza:
32%

Második válaszolól vagyok.

Nem rosszindulatból írtam, amit írtam... Sajnos létezik olyan, hogy épelméjű ember eltitkol ilyesmit, vagy valami mást, és a saját bőrömön, pontosabban a gyerekemén tapasztaltam.:(

Nekem akkor is fura, hogy egy üvöltő gyereket a kiságyban próbált megvigasztalni a barátnő, de mindegy, kíváncsi leszek majd, kiderül-e valami, de remélem, hamar rendeződik a dolog.

Ja, és köszönöm a lepontozást azért, mert nem egy véleményen voltunk. A rosszindulat szerintem itt mutatkozik meg, de mindegy is, egészségedre.:)

2012. márc. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
50%

Én nem pontozgatok senkit, de köszi, hogy egyből feltételezed. :)

Hülyeségnek tartom a pontozgatást.

2012. márc. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!