Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos körüli babátoknál...

9 hónapos körüli babátoknál hogy alakul egy nap az étkezés? Hányszor eszik és miket?

Figyelt kérdés

A kislányom 9,5 hónapos tápszeres baba. Napi 5-nél többször szinte sosem sikerül megetetnem.

Vmikor 7-8 között kel, akkor eszik 250 ml tápszert. Kb. 2 óra múlva gyümölcsöt kap (ált. banán keksszel vagy almával/körtével). Dél és 1 között ebédel jókora adag főzeléket. 3 és 4 között babajoghurtot, -pudingot vagy tápszert kap. Fél 7 körül szokott vacsizni 250 ml tejpépet, 7-től alszik. Nasinak 1 szelet Abonettet szokott elrágcsálni.

Jó ez így? Vagy sűrűbben kéne ennie? Ti hogy csináljátok?


2012. márc. 8. 21:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem jó így. Az en babóm csak 8 hós lesz. Ő is általában 5-ször eszik, néha sikerül egy hatodik. :)

Viszont sokkal kevesebbet eszik mennyiségre, mint a Te babád.

2012. márc. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is jó. Fiam 9 hónapos, ő is 5x eszik, de szerintem nem eszik meg ennyit mint a te lányod. Ő reggelire tejpépet vagy tápszert kap, 11 körül eszik főzeléket, fél 3 körül tejpépet gyümölccsel, fél 6-kor megint főzeléket eszik, és este fürcsi után kb. 180 ml tápszert. De van, hogy nem is iszik tápszert csak tejpépet eszik, mert nem kell neki a cumisüveg mivel jönnek a fogacskái fölül. Tejpépet ált. 3 púpozott evőkanál porból készítem, főzeléket meg kb. 170 grammokat eszik.
2012. márc. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem teljesen jó, ahogy eszik. Az én fiam 9 hós, anyatejes. Így alakul egy nap:

-5 körül szopi

-8körül szopi megint

-12-13 között ebédre főzelék

-16körül joghurt gyümivel

-19körül tejpép gyümivel

-20:30 kor cici, és alvás.

Szokott nasizni nap közben bulátát, kekszet, rizskorongot. Egy adagra 180gramm körüli kaját eszik meg.

2012. márc. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia. Az én kisfiam 16án lesz 10hónapos. Reggel 8kor eszik 150ml tápszert 10kor gyümölcsöt 190got. Ebéd egykor van mostmár megeszi a nagyüveges főzeléket az 220g. Uzsi változó most kóstolja a vajat most azt eszik egy fél kiflivel. Hát nálunk a vacsi nagyon sok tejpép 150g és közvetlenül lefekvés előtt 120 tápi. Szerintetek így ok? 9kg körül van.
2012. márc. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha neki jó így, íkkor ne aggódj :) Enyém most lesz tíz hós, reggel nyolc körül kelünk, akkor csak szopik. Tízkot kap gyümölcsöt, egy almát körtével, vagy banánnal általában. Néha veszek neki üveges gyümit, és akkor azt keverem egy almához.Délben eszik valamilyen főzeléket, fehérjefeltéttel (csirkehús, tojássárgája, máj, sajt). Uzsonna nálunk négykor van, szintén főzeléket kap, és este hétkor vacsira is. Vacsora után kap rágcsálnivalót, ez most újabban zsömle (kezébe adom), kifli, vagy banán. Ezután fűrdik, és kb fél kilenckor elalszik. Ő szopizik, igény szerint, általában kaják után, meg alváshoz, ill ha szomjas akkor kéri a cicit.Innivalót én még nem adok neki, egyenlőre. Az adagokat tekintve, elég nagyevő kislány, kb másfél-két üvegnyi kaját eszik meg egy evésre. Itthon főzök neki, a tányérján mértem le egyszer, hogy a tele tányér az pont két üvegnyi kaja, és egy evésre általában megeszik egy egész tányérnyi ételt.


A védőnő javasolta a napi három főzeléket délutánra, hogy aludja át az éjszakát. Bevált. Neki korábban is kezdtük a hozzátáplálást, öt hósan, mert már nem volt neki elég a tej, és újra elkezdett éjjel felkelni, és a napi két főzelékkel, még mindig felkelt.. A nagyobbik lányom, erről két éves koráig nem szokott le, és emiatt lett javasolva a több főzelék.

2012. márc. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem is 9 hónapos a lányom és majdnem percre pontosan úgy eszik, mint a Te kislányod, csak mennyiségben kevesebbet. 160ml-nél még soha nem ivott meg több tápit. Viszont a 3-4 órai uzsira én többnyire ott is főzeléket adok, mert marad délről és mivel kevés tápit is eszik, gondoltam táplálóbb neki, ha ott is főzeléket kap. De mi is fél7kor esszük a tejpépet és fürdés után kb 7kor még tápi és alszik is. :)
2012. márc. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem jo..az én fiam 9hós lesz de. Azt eszi amit mi.foga nincs darabosra össze mixelem az ebédet.6kor kel reggeli forralt tej.utána puding ebéd uzsi gyümölcs vacsi tápszert 120at eszik.de nem mindig ugyan igy.szokott másolni pufit tejszeletet baba piskótát
2015. márc. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!