Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szerettethetném meg...

Hogyan szerettethetném meg kisfiammal a hordozást?

Figyelt kérdés

Most lesz 3 hónapos, kb 1 hónapos korában vettem neki (magamnak) rugalmas hordozókendőt, viszont miután beleteszem, pár perc múlva keserves sírásba kezd, nyomja el magát tőlem, kínlódik. Ezt sokszor csinálja akkor is ha csak simán ölben van, de ha meg leteszem, akkor meg még keservesebben rázendít... Szóval általában ilyenkor adok neki 10 percet - gondolván, ha még az után is sír, kiveszem - de általában 5 perc múlva már alszik is, és holott csak fél órákat szokott napközben az ágyában, kendőben 1,5 órán keresztül.

Nem szeretném ráerőltetni a dolgot, de ugyanakkor néha jól jönne majd tavasszal mondjuk a BKV-n, vagy ha kirándulni megyünk. Nincs valakinek valami jó ötlete, bevált módszere arra, hogyan lehetne megszerettetni vele? Mindenhol azt látom/hallom, hogy mennyire szereti minden baba, akkor ő miért nem?

Ráadásul pedig nagyon ölbe-baba, csak ott hajlandó elaludni pl, tehát a napközbeni hurcolászását is megkönnyítené.

Már direkt nem is előre, hanem csípőre teszem, arra az oldalra amerre egyébként is szoktuk fogni, hasonló pozícióban, de hát a kötelező kínlódás nem maradhat így sem el.

Esetleg valami jó ötlet? Vagy nyugodjak bele, hogy ő ezt nem szereti, majd talán a második?


Ui. Kaptunk kölcsön kengurut, csak úgy próbaként beletettem, hátha az jobban bejön neki, hogy csak felcsatolom és kész, hát az sem tetszett neki... Uh lehet fél évesen csatos hordozót sem veszünk így. Remélem hamar megtanul járni :)



2012. márc. 9. 12:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nagyon nem tetszene neki, akkor nem hiszem hogy el tudna aludni benne, lehet még szoknia kell. Szerintem sokszor használjátok, hátha megszokja.
2012. márc. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem ertem. Azt irod 5 percet nyuglodik a kendoben, majd alszik masfel orat. Akkor mi a baj?
2012. márc. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Gondolom az a baj, hogy az első öt percben viszont kínlódik és tolja el magát. Az én fiam sem szerette eleinte, kb. 1 hét volt mire megszokta.
2012. márc. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igazad van második, mikor újraolvastam, nekem is hülyén jött le, hogy 5 perc után másfél óra alvás nem tűnik nagy problémának :)

Viszont 5 (van hogy 8) perc azért elég hosszú ha közben a "rádkötözött" gyerek örjöng.

2012. márc. 9. 13:34
 5/7 anonim ***** válasza:

szoktatni kell, mert a helyzet fura uj neki...persze hogy kicsit idegenkedik tőle...mindig akkor próbálkozz elsőre amikor nem éhes-szomjas-álmos-nyűgös-fogzik...amikor minden oké. Először 3 percet majd másnap 5öt közben énekelj, ringatózz mutogasd neki a lakást kösd le valamivel...vagy csináljatok együtt valamit...:)


másnap 5 perc---s így tovább...egy hét és megszokja


én babaám 6 hós...3 napos kora uta hordozom, de ha álmos akkor 5 percet ő is kínlódik rajtam míg elalszik, nyugi!


Figyelj oda nagyon hogy kötöd, nehogy az legyen a baj...


kengurut feletsd el abban én is sírva üvöltenék...(de azért egy csatos merőben más ám mingt egy kenguru)


sok sikert kitartást

2012. márc. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy nincs jól megkötve? Vagy valami más miatt kényelmetlen neki? Egyébként lehet, hogy csak a rugalmas kendő nem tetszik neki. Esetleg menjetek el egy hordozós-boltba vagy hordozós-klubba, ahol több félét ki tudtok próbálni, lehet más bejönne neki. Az én babámnak pl. nem tetszett a hordozókendő, ellenben a mei tai-t és a csatost imádja.

(Amúgy a kenguru nem csoda, hogy nem tetszett neki, az nem is kényelmes egy babának.)

2012. márc. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Ma már kimerészkedtem vele az utcára is, 2,5 órán keresztül aludt, uh nem reménytelen a dolog, a hosszú hétvégén mehetünk kirándulni :)

Úgy tűnik a levegő, meg a kinti zajok jót tesznek neki, elterelik a figyelmét.

2012. márc. 11. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!