Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen sötétítőfüggönnyel...

Milyen sötétítőfüggönnyel választanátok le a baba helyét a nappaliban?

Figyelt kérdés

Sajnos 2 egyforma szobánk van, így a baba helye a nappaliban lesz (pár hétig a hálóban alszik). Szeretnénk egy plafonra szerelhető karnissal elsötétíteni a helyét, hogy ne zavarjuk őt este. (tv-zni fülhallgatóval fogunk) Milyen függöny kellene, olyan, ami teljes sötétet csinál, vagy kicsit eressze át a fényt?

Esetleg tipp, hogy hol vegyünk? (Diego és társai iszonyat drágák.)


2012. márc. 9. 21:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Most akkor azon a részen, ahol a baba lesz nincs ablak? Mert akkor én fényáteresztőt vennék. nem túl jó, ha hozzá szokik, hogy napközben is tök sötétben alszik.

Én Diegoban tök jó áron vettem függönyöket.

Ha függönyboltban mész még drágább. Nézz szét vaterán rengetegen árulnak új függönyt és varrják is jó áron.


Off: Miért kell fülhallgatóval tv-t nézni?

2012. márc. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
bár így nem tudom elképzelni, de én térelválasztónak a gyékény- vagy nádrolót is el tudom képzelni "belógatva" és ha nem kell éppen, fel is lehet csavarni
2012. márc. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem gond, ha a függöny nem ereszti át a fényt, mert nappal el tudjátok húzni, éjjel meg lehet picike lámpa vagy éjjeli fény ott, ahol alszik.
2012. márc. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Fülhallgató azért, hogy ne zavarjuk. Meg nem nagyon szeretném tv-ztetni.


Ami az ablakot illeti, az a merőleges falban van.

2012. márc. 9. 22:01
 5/12 A kérdező kommentje:

Amúgy egy U/tál-alakú sínt képzeljetek el, a nyitott "szája" lenne a fal és a mennyezet találkozásánál, a kiságy a falnál lesz.


Először az egész szobát akartuk kettéválasztani függönnyel, de az a csillár miatt nem fog összejönni.

2012. márc. 9. 22:04
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem méterre vegyél anyagot, és úgy old meg. Ha nem gond, hogy nem ereszti át a fényt, akkor mindenképp sötét színűt vegyél mintákkal. A babák a sötét színeket kedvelik. Nem is értem, hogy miért árulják ezt a sok fakó játékot, forgót, stb.
2012. márc. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

nem kötözködni akarok, csak kíváncsiskodnék :P


miért nem a hálóban választotok el neki egy kis zugot?

szerintem ha ugyan akkor az praktikusabb lenne mert a hálónak elég kisebb helyiség is, a tv-zéssel sem lenne gond, lehet a csillár miatt kényelmesebben megoldható, és nem utolsó sorban, később ha kszik-mászik, pörög-forog, jön a kisasztal kisszékekkel, sátor, stb. marad helyetek a nappaliban és ha vendégek jönnek se egy függönnyel leválasztott nappaliba ülnek le hanem egy "játszótér" közepébe :D


írtad, hogy a nappaliban U-alakú függöny lenne, de ha megoldható egyenes akkor nagyon szépen meg lehet oldani, hogy vesztek sínt és osb lapot :) le lehet tapétázni és lefesteni mondjuk micimackósra :D


de akár azt is csinálhatjátok, hogy nem zugot választotok el neki hanem a kiságy fölé szereltek baldachint :)

baldachin tartót én 2500.-ért vettem anno és bármilyen függönyanyagot rá tudsz tenni ha picit is tudsz varrni :)


bocs az offért! :)

2012. márc. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én is offolok :) Nekem egyszerűbbnek tűnik (nem kell mindig lopakodnotok), ha vagy veletek alszik, vagy ti alszotok a nappaliban. Másrészről pedig tényleg nem érdemes hozzászoktatni, hogy csak sötétben és csöndben tudjon aludni napközben.

Ha meg csak az ágyát és nem szobarészt akarsz elválasztani, legolcsóbb, ha egy takarót hajtasz félbe a rácsos ágya rácsára L vagy U alakban körbe. Nálunk másfél éve így árnyékoljuk neki a (nálunk oldalról jövő) nap-és lámpafényt, és nagyon jól alvó, nyugis gyerek.


De ha mindenképp függöny, akkor nézzetek szét méteráru boltokban.

2012. márc. 10. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Se vak sötétet se néma csendet ne csináljatok a gyerek körül, mert azt fogja megszokni, aztán majd lábujjhegyen sem lehet mellette közlekedni. A kórházban sem lesz néma csend, mégis alszik majd egész nap. Ennyire nem kell túl dramatizálni. Méterárú boltban vegyél színes nylon függönyt, ettől belátsz és ha sötétebb akkor még árnyékol is valamennyire.
2012. márc. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én is a hálószobába tenném, ha túl pici a szoba, akkor azt alakítanám gyerekszobává és a nappaliból csípném le a hálófülkét, nem is függönnyel, hanem inkább valami térelválasztó polccal, az szebb és praktikusabb.

Gondoljatok arra is, hogy mi van, ha pl. vendéget szeretnétek fogadni este és még beszélgetni sem lehet, mert a baba ott alszik ugyanabban a szobában....

2012. márc. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!