Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől függ, hogy egy baba...

Mitől függ, hogy egy baba mikor kezd el járni?

Figyelt kérdés

10 hónaposan vagy 18 hónaposan?

Miért lehet ekkora különbség?

Mi az ok????


2012. márc. 9. 11:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Másban is nagyok az egyéni eltérések, miért pont ebben ne lenne? Van akinek 4 hónaposan jön az első foga, van akinek csak 1 évesen. Az mitől függ? Genetika. Ez is genetika.
2012. márc. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem az idegrendszer érésével kapcsolatos?
2012. márc. 9. 11:35
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha azzal kapcsolatos is, akkor is. Az idegrendszer érését mi határozza meg? Nem a genetika?

Egyébként sok jelentősége nincs a dolognak, kimondotan későn járó gyerekeim voltak, már nagyobbak és semmiben nem elmaradottabbak a kortársaiknál.

2012. márc. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

Köze sincs hozzá. Sokan azt hiszik, hogy az ő gyerekük csodagyerek, ha már 10 hónaposan elindul, a szomszédé meg debil, ha csak másfél évesen. Ez nem verseny, hanem genetika. Súlytól is függ. Nekem nagy gyerekeim vannak, későn indultak el, még sincs semmi bajuk. És én is későn kezdtem el járni.

Még a bébikomp hátráltathatja, már nagyon nem ajánlják, de egyesek mégis használják. Vagy ha a gyerek egyszer egy nagyot esett, lehet, hogy pár hónapig nem mer egyedül járni. De egyébként csak genetika.

2012. márc. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Meg szerintem függ a gyerek személyiségétol is, hogy mennyire bátor, el mer-e indulni egyedul. Mert van olyan gyerek, aki nem mer, bátortalan. Pedig képes lenne rá.

Nekem is nagy lanyom van, ő 6 honaposan kezdett el forogni, jártunk gyógytornara is, mert gyengék voltak a nyaki izmai. Aztán láss csodát, 10,5 honaposan meg elindult. Pedig azt hittem, majd későn fog.

2012. márc. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is bátorság és személyiség kérdése!A fiam 7.5 hónaposan önállóan ment minden segítség nélkül,a lányom 7 hónapos és még kúszni se kúszi csak forog körbe mégsincs semmi baja.Az unokahugom 13 hónaposan kezdett el járni és ma már 6 éves és olyan cserfes,belevaló kiscsaj mint a többi semmiben nincs elmaradva!
2012. márc. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Genetika, de nem csak az, az egyensúlyérzék fejlettsége is megszabja, mikor képes ülni, állni, elindulni. Ezt lehet játékosan fejleszteni (Dévény-torna), dobálással, hintáztatással, hordozással. Nekünk a konduktor más problémából kifolyólag ajánlotta, hogy takaróban hintáztassuk meg hengergessük, de ezek a játékok arr is jók, hogy az egyensúlyérzéket erősítsék, fejlesszék.
2012. márc. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat.

Kislányom 4 hósan semmit nem csinált, csak feküdt. Dévényes járt hozzá 2 hónapon át, már az első kezelések után látványos volt a fejlődés.

7 hós korától mászott 10,5 hóig, 7 hósan felült, majd fel is állt, önállóan 10,5 hósan kezdett járni.

azaz a fekvő, mozgásra képtelen beteg baba mire nem képes. Érdekes, nem???? hm.....

most 12,5 hós és tökéletesen magabiztosan jár, utcán is. Remélem minden rendben lesz vele.

2012. márc. 9. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!