Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyedülálló anyukák mennyi...

Egyedülálló anyukák mennyi gyerektartást kaptok? A gyerektartás mellett kaptok-e mást?

Figyelt kérdés
2012. márc. 9. 22:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Havi 25-öt ítélt meg a bíróság, de egy fityinget se kapok. Pár hónapig még van a gyes, de már őrülten munkát keresek, mert hogy a családi mire lesz elég, azt mind tudjuk... Csoda, hogy eddig is kibírtuk. Két éve vagyunk az apa nélkül.
2012. márc. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Havi 15000 már lassan 4 éve. évente összesen 5ezret költ rá ezen kívül pluszban
2012. márc. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy nem erre a szituációra gondoltál az egyedülálló anya alatt, csak azért írom le, mert ilyen is van egyedülálló anyaként....

Gyerektartást sem kapunk, mivel a férjem meghalt, nem elhagyott... Özvegyi juttatásokra nem vagyok jogosult, mivel 27 évesen halt meg, így nem volt elegendő biztosítási viszonya, a lányunk ugyanezért jogosult árvasági ellátásra. :(

Emelt családi pótlékot kapunk +1500 ft. és a GYES....


Én visszamentem dolgozni félállásba, amikor így alakultak a dolgok. 9 hónapos volt a lányom akkor. Ha nem vettek volna vissza nem tudom mi lett volna.... Megélni abból, amit az államtól kapsz ilyen helyzetben, tuti nem lehet.

2012. márc. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

kimaradt a NEM...

szóval a kicsi NEM jogosult árvaságira.

2012. márc. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80 font. KB 26 ezer.de nagyon nehezkesen fizeti....
2012. márc. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A bíróság havi 17 ezret ítélt meg (minimálbér alapján, mivel az sosem derült ki, hogy dolgozik-e egyáltalán az apa, és ha igen, mennyit keres, ahogy meghallotta azt a szót, hogy tárgyalás, eltűnt, mintha a föld nyelte volna el), de még soha egy fillért nem láttam belőle. Mondjuk már nem is érdekel.
2012. márc. 10. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Már nem vagyok egyedülálló, de van az első házasságomból egy fiam. 2 éves volt mikor szétmentünk az apukájával, 30.000 ft-ot fizet. Rendszeresen fizeti és viszi el magához. Szeptembertől megy a fiú suliba, kell neki egy kis plusz feljlesztés, majd oda fogja hordani. Külön nem kérek tőle semmit, nekem bőven elég, hogy normalizálódott a viszony. Ez azért nem jelenti azt, hogy nem áll elő valamikor valami idétlen ötlettel:D
2012. márc. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 sumergo ***** válasza:
93%
A bátyám elvált. Van 3 gyerekük, 2 iskolás, 1 óvodás. A lakáshitel (itt lakik anyuka a gyerekekkel) havi 110 ezer. Ezt a bátyám fizeti teljes egészében. Ha sürgős szükség van, pl gyógyszer, azt is megveszi. A gyerekek ingyen esznek oviban, suliban. Hétvégén a nagyszülőknél vannak, édesanyáméknál. Iskolakezdésre szintén anyuék vásárolnak be. Névnapra, szülinapra ruhát, cipőt kapnak, Karácsonyra is hasonlóan, de akkor azért kapnak játékokat is. Ennek ellenére elküldte a gyerekektől a villanyszámlát a bátyámnak, hogy fizesse ki. No comment. Dolgozni persze derogál, pedig meg tudná oldani, mert a másik nagymama velük lakik, nyugdíjas. Szóval semmi sem elég egyeseknek.
2012. márc. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
20000 Ft-ot fizet, azt fizeti rendesen csak a fiával nem sokat foglalkozik, ha néha amikor jön megkérem, hogy hozzon egy liter tejet vagy valamit megteszi és az árát nem veszi el, ennyi. 1 éves a kisfiam.
2012. márc. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!