Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha az apuka leakar mondani a...

Ha az apuka leakar mondani a gyermekről, akkor kell neki fizetni a gyerektartást?

Figyelt kérdés
Köszönöm előre a válaszokat!

2011. dec. 21. 15:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Igen, akkor is te vagy az apja, ha lemondastz róla.
2011. dec. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Én nem az apuka vagyok. Hanem az apuka mostani batárnője. És leszeretne mondani a babáról, de még nem született meg.
2011. dec. 21. 15:42
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Off: Szegénykém. Te vagy a "mostani barátnő". És ki lesz a következő?...

Bocsánat, de ha van egy meg nem született gyereke, akkor szerény számításaim szerint nemrég még mással volt, most Veled, biztos hogy ezt akarod?

2011. dec. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Ez nem volt kapcsolatos a kérdésemmel.
2011. dec. 21. 15:45
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem olyan egyszeru lemondani a gyerekrol, a torveny a gyerek erdekeit vedi. Ha nincs a kepben mas apuka, akkor kb. nem is lehet. Mert a gyereknek apa kell. A gyamhivatal hozzaallasa szerint.

2. Ha van a kepben egy mostoha apuka, akkor o a nevere veheti, es akkor onnantol kezdve o lesz erte a felelos, anyagilag is.

3. Ha nincs, akkor a gyerek apja koteles fizetni a gyerektartast, akar lemond rola, akar nem, ha egyaltalan sikerul neki.

2011. dec. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Csúnya is volna ha úgy működne, hogy megcsinálok egy gyereket, aztán meggondolom magam, hogy ja mégse akarom mert van "mostani" barátnőm aki még nem terhes, aláírok egy papírt hogy én lemondok, aztán az anyja nevelje egyedül anyagilag is.

Ezt senki nem hiszi komolyan.

Természetesen kell gyerektartást fizetni az apának a gyereke után.

2011. dec. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy kell! Mért ne kéne? Mert "meggondolta" magát?


Ami ennél kicsit fontosabb: a gyereknek apa is kell(ene)! Az rendben van, hogy a kapcsolat megszakadt, de attól a gyerekről miért kell lemondani?

2011. dec. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Igen, és ha anyuka akarja még a nevét is viselni fogja. Lehet anyukával rossz a kapcsolat, de most tényleg, gyereke lesz, az ő vére, húsa, ennyire szívtelen, én a te helyedben elgondolkodnék ezen.
2011. dec. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Á, te vagy az ô mostani barátnôje!


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..


Na ô fizesse csak szépen a gyerektartást! Ha lemond a gyerekrôl, attól még ô az apja (ha ô az apja), és ha bíróság elé kerül a dolog, akkor fizetnie kell.

2011. dec. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez a pasi a mostani párod??????


Részvétem.....

2011. dec. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!