Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha gyeden vagyok akkor is...

Ha gyeden vagyok akkor is ugyan annyi szabadság jár mint előtte?

Figyelt kérdés
2012. márc. 10. 22:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Ezt hogy érted???

Ha gyedről visszamész dolgozni, a munkáltatód meg kell, hogy tudja mondani, mennyi gyűlt össze a gyed ideje alatt. Egész pontosan a gyed vagy gyes első évére járt szabi, ez azonban 2011. augusztus 1-től lecsökkent fél évre.

2012. márc. 11. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egész pontosan a tgyás idejére, és a fizetés nélküli szabadság első fél évére jár szabi, ha 2011. augusztus 1 után született a gyerek. Ha előtte született, akkor a tgyás idejére, és a fizetés nélküli szabadság első évére járt a szabi.
2012. márc. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ja, és igen, ugyanannyi. Ha 20 napod volt egy évben, akkor ezzel a 20 nappal számolnak.
2012. márc. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
2010 decemberétől vagyok itthon. (táppénz, Tgyás, most Gyed) 2011 májusába született. 2011-re még megkaptam rendesen a 20 napot, 2012-re viszont csak 7 napot össz-vissz. Legalábbis a fizetéspapíron ez van. Nem értem miért csak 7 holnap megpróbálok utána járni, remélem okosabb leszek
2012. márc. 11. 10:17
 5/8 anonim ***** válasza:

Azért ennyi, mert már csak fél évre számolták neked. Szólj, hogy a törvény visszamenőleg nem alkalmazható, csak az auguzstus 1 után született gyerekeknél indul a fél év, előtte még egy évre kell elszámolni.

GYakori hiba a munkáltatónál.

2012. márc. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Bementem megkérdezni, hogy ez most hogy is van. Hát nem volt túl segítőkész a hölgy, de ha jól értettem amit mondott, akkor az első évre jár csak az évi 20 nap alapszabadság, utána évekre már nem. Arra viszont nem tudott semmit se mondani, hogy miért pont 7 napot kaptam erre az évre, illetve hogy úgyis át lesz számolva mikor visszamegyek dolgozni úgyhogy ne törődjek azzal ami a fizetéspapíron van. Igazából.......nem is tudom. Biztos így van ez, csak én nem értek hozzá
2012. márc. 13. 22:01
 7/8 A kérdező kommentje:
Ja amúgy első évre, vagyis 2011-re megkaptam a 20 napot. Abba az évbe már itthon voltam végig.
2012. márc. 13. 22:03
 8/8 anonim ***** válasza:
Ahogy írtam: a tgyás idejére (168 nap) és a gyed első évére (365 nap - teljes év) jár neked szabi. Vagyis majdnem másfél évre. A számításkor hatályos (rád vonatkozó) Munka törvénykönyvében benne van.
2012. márc. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!