Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy jár nekem szabadság...

Hogy jár nekem szabadság menyi és mikor kapom meg?

Figyelt kérdés

2009 szeptember 15.én szültem junius 20-tól szept 15ig t-gyás on voltam

most gyesen vagyok. mennyi szabi jár nekem. és egy nap hány forintot számolnak el? mikor kell kifizetniünk. nem tudok visszamenni oda dolgozni gyes lejárta után keresek másik munkahelyet . ha lemondok mami nevére a gyesről ki kell fizetniük a szabimat? és ezután elmehetek munkanélkülire?


2011. okt. 19. 21:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezt nem igazán értem, Június 20-tól voltál tgyáson?


Az, hogy mennyi szabi jár neked, attól függ, mennyi idős vagy.

A tgyás idejére, és a gyed első évére jár szabi, plusz az esetleges bentmaradt szabadság, plusz a gyerek utáni plusz szabi.

Ha megszüntetitek a munkaviszonyt, kifizetik a szabit, és utána mehetsz munkanélkülire.

2011. okt. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
juniusig birtam dolgozni 20.áig és szeptemberben szültem akkor junitól-szeptemberig t-gyás nem? lehet nem jól tudom...26 éves avgyok..és 1 gyerkőc van de mért csak az első évben jár a szabi?
2011. okt. 19. 21:49
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem, tgyás a gyerek születésétől (vagy leghamarabb a szülés várható ideje előtt 28 nappal) kezdhető meg. Előtte vagy szabin voltál, vagy táppénzen.


Nem egy évre jár, hanem kb. másfél évre (tgyás majdnem 5 és fél hónap, plusz a gyed első éve - teljes év).

Hogy miért? Hát mert ezt mondja a törvény:( Sőt, augusztus után született gyerekek esetében már csak a gyed első fél évére fog járni.

2011. okt. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!