Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7hós múlt nem szeret enni,...

7hós múlt nem szeret enni, csak szopizik, pedig már 2 hónapja eszik? Kóstoltatom, de jó ha fél üvegnyit megeszik, ha többet véletlen akkor is ugyanúgy szopik.

Figyelt kérdés
Nem tudok egyet se kiváltani mert sír ordít nyugtalan ha az evés után nem cicizhet. Vizet , gyümi levet, teát semmit se iszik meg.Éjjel is 2.5-3 óránként szopik, fáradt vagyok. Napi 8-9szer szopik. Mit csináljak? Hagyjam rá? Meddig lesz ez így? Más babák már 2 szer-3szor mást esznek.
2012. márc. 11. 14:22
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
ne szoptasd evés után. adj egy óra múlva megint rendeskaját neki. enni fog.
2012. márc. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:

Hát, ha nem szeret is, csak eszik :)

A barátnőm majdnem egyéves koráig szoptatta. Szóval, kóstoltatott mást, de az csak nyalánkság volt, a tejen élt a kisfia.Szóval, éhen nem hal, attól ne félj!


Éjjel ne szoptasd! Így nem tud megéhezni! És ne szoptasd, csak evésidőben! Akkor majd többet eszik. Így sose éhes, persze, hoyg nem kell a kaja. Két evés közt 3 óra mindenképp teljen el! És éjjel már ekkora gyereknek nem kell ennie!

2012. márc. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
de olyan nyugtalan...és a kajából is mikor etetem nem kér többet 70-80 grammnál...akkor hagyjam 1 órát nyűglődni, sírni és próbáljam újra etetni? vagy inkább itatni? Nem hiszem hogy nem szomjas?
2012. márc. 11. 14:35
 4/27 A kérdező kommentje:
éjjel SEMMIVEL nem lehet leszerelni!!! sírni nem akarom hagyni :( cumisüveget nem fogadja el, tápszert nem issza próbáltam éjjel azt adni hátha félálomban meginná. 3 hónap alatt 15 kilót fogytam, úgy érzem már "megesz" kb...:((
2012. márc. 11. 14:37
 5/27 anonim ***** válasza:
14%

3 nap sírást kibírsz, aztán szépen megszokja. És nem leszel örökké fáradt! Nme mondta az orvos még, hoyg ne szoptasd annyit? Nme a gyerekorvos, a te orvosod. Szerintem neked nem tesz ez valami jót!

Különben ekkora gyereknek már minden szívfájdalom nélkül adhatsz tápszert is, ha iszogatna valami tejeset, nem muszáj mindig szoptatni. Most még te irányítassz, de ha mindent ráhagysz, nehezebb lesz elvenni, amikor már utánad szalad. Most végülis te kinálod neki a szopást! ha nem kínálod fel, akkor nem fog szopni. Ez CSAK rajtad múlik. Egyedül csak rajtad.

Ha nem szereted hallgatni, hogy sír, tedd be a kiságyba, és menj ki a konyhába! Vag yvidd sétálni. Lehet, hogy sokkal könnyebben el tudod terelni a figyelmét, mint hinnéd.

Egy-két szoptatás KIVÁLTÁSA! Erről van szó. Nme hogy a szopáson FELÜL egyen. Hanem HELYETT. Lehet h nem tetszik Őkelmének! De Te vagy az anyja, csak furfangosabb vagy egy kisbabánál. Te könnyen tudod őt irányítani. De most úgy néz ki, mintha ő lenne a te anyukád, gondold már el! Egy csecsemő irányít!

2012. márc. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

7 hos volt az en lanyom is, mikor hasonlo problemank volt. 4.5 hos kora ota probalkoztam etetni, de csak nagyon lassan vezetgettem be a dolgokat. Egyszer csak betegseg miatt nem volt etvagya, ezert szoptattam. 1 honapig nem volt hajlando enni, pedig mindent megevett addig. De nem tudtam mit csinalni. 8 honapos koraban vegre elkezdte ujra eszegetni a dolgokat, de nem gyaropodott semmit addig, meg aztan se akart. A vedono azt javasolta, hogy csokkentsem a szopikat max 2-re. 9 honapos es egy hetes volt, mikor utoljara szopizott, mert nem akarta egyszeruen elhagyni, hiaba adtam neki este es reggel, kovetelte volna egesz nap. De nem tudtam neki adni, mert szinte mar nem volt semmi. Az utan meg a tap volt a gond, amit csak ugy fogadott el eloszor, hogy sokkal higabban adtam neki, aztan egy 2-3 het alatt megitta a rendes tapot, majd 15 honaposan egyik pillanatrol a masikra eltolta a tapot is. En 10 alkalommal szoptattam abban az idoben. Ha visszaporgethetnem az idot, egy kicsit kitartobban probalkoznek az etetessel. Tudom most milyen neked is, de hatha nalad is hamar veget er. Kitartast kivanok.

Egyebkent rettenet jo evo a kislanyom, annyit tud enni, es mindent megeszik, csak a gyumolcsokkel nincs megbaratkozva annyira sajnos.

2012. márc. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

Ne egy órát hagyd! Legalább három órát!

Jelöld ki, mikor van a reggeli, tízórai , ebéd stb. Te se eszel egész nap.

Nme egészséges, hogy folyamatosan eszik. Persze, hoyg nyűglődni fog, de jó cél érdekében. Kialakítassz nála egy egészséges, életkorának megfeleő napirendet és étkezési szokást, ami ráadásul a te egészségednek is elengedhetetlen. Ez sokkal fontosabb, hogy nyűglődik-e vagy sem. Amúgy sem biztos, hoyg azért nyűglődik, mert éhes. Csak rossz szokás. Hát így még játszani sem tud, egész nap vagy eszik, vagy emészt...


Hoyg nyűglődik, vagy nem az nem érdekes - max. téged zavar, de pár napot kibírsz, cserébe nem fog egész nap a melledről lógni egy csecsemő. Neki meg sokkal egészségesebb. A szokásokat megváltoztatni mindig kissé kényelmetlen, d emost más bajotok nincs, nem fogzik, nem beteg, most ráérsz kialakítani az étkezési rendet. Úgyis lesz visszaesés, ha valami baja jön.

Itt az ideje! Rajta! Ne félj! Utólag mindig kiderül, hoyg nem volt olyan nehéz! Találj ki trükköket! Vondd el afigyelmét! Játssz vele, énekelj neki, táncoljatok, sétáljatok, "bújócskázzatok" eg ypárnával! Húzd az időt!!! S ha sikerül elhúzni, jól megéhezik, akkor gyorsan telepakolod a száját péppel, első éhségében megeszi. És igyon rá valamit! Cumija van? Dudli? Mert lehet, hogy az is kéne!

2012. márc. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
0%
Hoyg akarsz csecsemőt nevelni sírás nélkül?? Ahol babab van a házban, ott gyereksírásnak is lenni kell! Így meg túl nagy árat hoztok a kis csendért. Te is tönkreteszed a tested, meg ő sem egészségesen eszik, és az sem egészséges, hogy folyamatosan szopik. Sír két nap, és megszokja. Csak amit elkezdessz, ahhoz tartsd magad. Pár nap áldozat, de akövetkező fél évért megéri, nem?
2012. márc. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
0%
Még ha éjjel meg is szoptatnád a család nyugalmáért..!! Legalább akkor nappal ne szoptasd, vagy csak reggel meg este!
2012. márc. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
0%
Nehogy azt hidd, hoyg más babák mind önként mondtak le az anyamellről. Max. kicselezték őket!
2012. márc. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!