Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9-hó a babám nincs fogunk...

ÉVI-Zéti kérdése:

9-hó a babám nincs fogunk hogy szoktassam rá a darabos ételekre? Bébi kaják ebben a korba mind darabosak és öklendezik tőle?

Figyelt kérdés
2012. márc. 11. 20:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Babakeksszel, kiflicsücsökkel, kenyér héjával, babapiskótával.
2012. márc. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ami jó lehet még, azok a tésztás bébiételek, pl van egy bolognai-s kecskeméti. Az ugyan darabos, de annyira puha a tészta benne, ha a nyelve hozzáér a szájpadlásához, már szét is nyomta vele. (van másfajta, pl spenótos tészta, abban nagyobbak a tészták, bár puhák azok is, de elsőre azt nem ajánlanám.)
2012. márc. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

2 hét múlva 1 éves a lányom és alul van csak 2 foga, 6 hónapos kora óta kapja a darabosakat.

A darabos bébiételekben annyira puhák a darabok, hogy a kemény ínyükkel szépen össze tudja nyomni, annyira meg nem nagyok, hogy ne tudná lenyelni.

Főzz egy krumplit, törd össze villával és keverd bele a sima bébiételbe.

2012. márc. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A fogai ott vannak az ínyében, harapni ugyan nem, de a puhára főtt ételeket elrágni el tudja, elnyammogja :)

Érdemes jól megfőtt, megfogható ételeket adni neki csócsálásra, brokkolit, répát, almagerezdet főve, illetve bulátát, kenyérhéjat, kekszeket.

Keress rá a BLW hozzátáplálási irányzatra, én így tápláom hzzá 14 hónapos lányomat, ő soha nem evett pépet, kanállal is csak pár alkalommal levest, főzeléket. Eleinte nem volt foga, mégis el tudta nyammogni, amit a kezébe adtam, akár egész, pucolt almát, körtét is megeszik, a banánt kézben fogva harapja :)

Soha nem öklendezett, igaz, ő ehhez szokott hozzá. Viszont ha nem erőlteted és nem evésnek, csak mondjuk uzsonnai nasinak adsz neki darabosat, egy idő után biztos rájön, mit kell vele tenni :)

2012. márc. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

8 hónapos a kisfiam, 2 foga van alul, de ő is öklendezik a legkisebb daraboktól is.

A babakekszet szépen eszi, de a 8 hónaposoknak való bébiételt, akármilyen pici darabos, nem tudja enni, és én nagyon megijedtem, amikor fuldokolni kezdett, pedig egy késhegynyit adtam neki, szóval maradok még a pépesebb dolgoknál, később újra próbálom majd.

2012. márc. 12. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
10,5 hónapos a lányom és neki is két foga van alul, még csak alig kibújva. A babakekszet, babapiskótát, darabka banánt simán megeszi, vagy ha túrót is teszek a 10 óraiba akkor is megeszi. Lehet, hogy csak szoktatás kérdése, mert ha püréset kapott előtte, akkor megszokta, hogy csak nyeli, és azt hogy mostmár rágni is kellene, akár ínnyel, akár szájpadláson szétnyomással, arra rá kell jönnie. Kicsit pl. lassabban etetni, vagy ilyesmi.
2012. márc. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!