Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7és fél hónapos a fiam, de...

7és fél hónapos a fiam, de még a bulátától is öklendezik, Mit csináljak, hogy szoktassam igy rá a darabos ételre?

Figyelt kérdés
ma megpróbáltama krumplit-répát csak villával összetörni,de öklendezett nagyon.Mit csináljak,vagy hogy?Sokan mondják már ilyenkor darabosat kéne ennie..de mit csináljak ha ő öklendezik tőle?Vettem neki bulátát,attól is öklendezik,holott az elis olvad azért a szájába....meg felragad a szájpadlására...nagy baj ha még nem fogadja el?És mi lesz ha később se fogja?
2011. márc. 14. 20:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Az én fiam 9-10 hónapos korától eszi meg a darabosat. Szerintem ne erőltesd, ráér még!
2011. márc. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nem semmi! Azt honnan szedted, hogy ennyi idősen darabosat kéne ennie? Van egyáltalán már foga?

Miért kínzod ennyi idősen ilyen hülyeségekkel? Majd 9-10hós korában talán, szarráfőzött rizzsel elkezdheteted óvatosan. Van aki ennyi idősen még csak szopik, nemhogy darabosat enne!

2011. márc. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
először is nem kinzom,hanem párszor megpróbáltam.és igen,van 4foga,de tudtommal nincs köze ahhoz hogy darabosat eszim e vagy sem,mert az inűkkel ugyanúgy megtudák "rágni".és a mai napig szopizik is,attól mert már sokmindent eszik.és a védőnő,meg más ismerős mondta ezt,hogy darabosat is kéne már ennie,ami nem azt jelenti hogy csak azt.csak ezért kérdeztem hogy baj e ha ő öklendezik még tőle.
2011. márc. 14. 20:43
 4/5 anonim ***** válasza:

Hmm, az enyém még 15 hósan is öklendezett a darabostól. Kb 16 hós korától fogadta el a nem pépes ételt.

Még ráérsz, nyugodtan turmixolj a babádnak, ő még nagyon picike. Ne utáltasd meg vele az evést, alkalmazkodj hozzá.

2011. márc. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a normális választ:)Akkor megnyugodtam,ráér még vele bőven,nem is próbálom többször,legalábbis egy darabig nem.Amúgy nagyon jó evő szerencsére,sőt túl jó...
2011. márc. 14. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!