Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktassam le az éjszakai...

Hogy szoktassam le az éjszakai sokszori ébredésről és a hajnali felkelésről?

Figyelt kérdés

8 hónapos a kislányom éjszaka 3-5 x ébred.Hajnali 4-5 fele már "kialudva" magyaráz vagy bőg nekünk.mit tegyek vele???

Napközben se nagy az alvás igénye d.e fél 1 órát és d.u án k.b annyit alszik.Este 6 kor követeli a fürdetést majd megissza a tápszert és bealszik.Éjfél-1 óráig alszik és kezdődik a felébredések vagy teával ha az nem kell neki akkor tápszerrel vissza altatom.Sírni nem tudom ,hagyni mert párom reggel megy dolgozni meg a sírásra az 5 éves fiam is felébredne.Mit kezdjek egy ilyen kisbabával?Nagyon kimerült vagyok már én is meg a párom is.....


2012. márc. 6. 07:17
 1/2 anonim ***** válasza:
Mint az én ikreim annak idején egy éve. Nem irigyellek. Nekem is itt volt az akkor 2,5 éves, nem hagyhattam sírni őket. Végülis jó a napirend, csak csúsztatni kéne, nekem sikerült, mindig kicsit nyújtottunk az esti lefekvésen. Most már 8-9 között alszanak el este, így kelnek fél7-7 fele, bár mióta előbb kel a nap, azóta van hogy 6kor. Próbáld meg eltolni az esti lefekvést. Meg a nap közbeni alvásokat is fél órával, vagy először negyeddel csak.
2012. márc. 6. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Este ne 6-kor etesd,hanem csak 8-9-kor. Át kell szoktatni más napirendre,akkor is,ha sír! Egy-két éjszaka lesz csak nehéz,de ha így hagyod,akkor később még rosszabb lesz.
2012. márc. 6. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!