Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves babátok miket eszik?...

1 éves babátok miket eszik? Milyen fűszereket használhatok már, amit eddig nem? Pirospaprikát? Májast, kockasajtot, virslit, felvágottat ilyeneket adtok? Nem baj, hogy ezekben előfordul minden adalék? Tejet főzelékbe főzve kaphat? Zöldségek?

Figyelt kérdés
Pár hét múlva 12 hónapos lesz, és szeretnék minél változatosabb kajákat adni neki. Csak egészséges is legyen.
2012. márc. 11. 20:16
 1/7 anonim ***** válasza:

az én gyerekeim nagyok, de májast szoktam készíteni. Resztelt máj 30 dkg, 1 főtt krumpli, reszelt hagyma, só, (bors) zöldfűszerek, pici vaj. Ezeket összedarálom. Kétszer. És kenyérre kenjük. hhhhhhhHűtőben egy hétig eláll.

Finomabb, és nem olyan sós. És ipari hulladék mentes, olcsóó.

2012. márc. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kisfiam 11 hónapos és mindent eszik,amit főzők.Mondjuk én nem fözök fűszeresen anyira.Azon kivül virsli,sajt stb,már 8 hónapos kora óta eszi.3 gyermekem van és mind egészséges.Főzeléket is tejjel készítem.semmi baja tőle
2012. márc. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azt eszik,amit mi.Főzelék,tészták,paprikáskrumpli.tehát minden.Zöldségeket 6 hónapos kora óta kap főzve,most már nyersen is rágcsálja.
2012. márc. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A lányom is azt eszi, amit mi. Mondjuk én sosem főztem nagyon fűszeresen, de a piros paprika, só, bors, fokhagyma azért használatos.

Szereti a szalonnás dolgokat, a tojást meg imádja, ha lehetne, tojást enne tojással. Főleg a rántotta megy nagyon.:)

A gyerekorvos mondta az egy éves státuszon, hogy nyugodtan adjak neki kenőmájast, virslit, felvágottat. És adok, mert szereti. A kockasajtot meg nem.

A gyümölcsökért nincs oda, de azért az almát, banánt bele lehet diktálni.

Imádja a Jogobella joghurtot, de nem a simát, hanem a gyümölcsvarázst. Azt én is szeretem, nagyon finom. Abba müzlit szoktam tenni neki. De eszik tejberizst is, tejbegrízt. Mi bevezettük egy évesen a tejet. Azt is nagyon szereti. Reggel 1,5 deci, este 2,5 deci az adagja.

Néha-néha kap 1 túró rudit, de azt uzsonnára, nem csak úgy nassolni. Nassolás amúgy nálunk nincs, ha kekszet eszik, azt is uzsonnára. Meg ő nem tízóraizik, de néha előfordul, hogy korábban reggelizik, akkor kap délelőtt is pár szem kekszet.

2012. márc. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Na akkor én is bátor leszek:) Szép fokozatosan adok minden félét. Eddig ettünk mindent, amit lehetett, de kínosan ügyeltem az adalékokra -aroma, tartósítószer, színezék, "E"-k, pedig tudom, hogy kivédhetetlen. A májas receptet külön köszi, meg fogom csinálni:)
2012. márc. 11. 20:51
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én ikreim 15 hónaposak, ők is azt eszik már, amit mi, és ezért én egy kicsit átalakítottam az étrendünket, egészségesebbé,és kevésbé fűszeressé. Kockasajt helyett én a kenhető sajtokat azok közül is a mizo bocisajtját ajánlom, ebbe kevesenn káros anyag van. Felvágottat, virslit adok nekik, de a jobb minőségűt, remélve, hogy az valóban jobb. Tejet már nem csak főzelékbe, hanem inni is adhatsz, szépen fokozatosan. Ha túl későn vezeted be az sem jó. Zöldségeket én 1 éves koruk után fokozatosan vittem be a k betűs puffasztóbbakat, pl. a karfiolt, illetve a hüvelyeseket.
2012. márc. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A lányom 13 hónapos tejallergiás. Mivel szoptatom, én is diétázok, közösen főzök magunknak, az alábbi fűszerekkel:

fokhagyma, metélőhagyma, kakukkfű, csombor, majoranna, kapor, kömény, lestyán, tárkony, pirospaprika, tarkabors, só (utóbbi 2 minimális)

májkrémet én készítek, margarinnal keverem ki a sült májat és fűszerekkel

virslik közül csak a Sága fini mini gyerekvirslijét adom neki, felvágottat nem.

zöldségek közül mindent eszik, aprómagvas gyümölcsöket is

amit még nem evett: tojás, paradicsom, narancs, mandarin

2012. márc. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!