Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másfél éves babátokkal előford...

Másfél éves babátokkal előfordul néha, hogy napközben a megszokott 1 alvás helyett kétszer alszik?

Figyelt kérdés
Pár hónapja már csak egyszer alszik napközben (általában másfél-2 órát), de ma történt meg harmadszorra, hogy amikor leteszem ebéd után (1-kor), fél óra múlva felébred, így kénytelen vagyok fél4 felé megint letenni, és ilyenkor alszik még másfél órát. Mitől lehet ez?
2012. febr. 23. 16:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Fél óra után hogy kel fel? Egyből feláll és kész "virgonc"?

csak azért kérdezem, mert lányom is fel-felkel 30-40 perc után, elkezd dumálni, de nem áll fel vagy valami, csak úgy beszél egy kicsit, nyöszörög, aztán visszaalszik. Úgyhogy én rászoktam ara, hogy be sem megyek hozzá, nem zavarom meg a jelenlétemmel és akkor simán visszaalszik még vagy egy órát.

Ha viszont ténylegesen felkel, akkor őt képtelenség napközben még egyszer letenni, mert felpörög és kimegy az álom a szeméből.

2012. febr. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

attól, hogy felkelhet fél óra múlva? :)

enyém ha idő előtt megébred, akkor visszakapja a cumiját, megdajkálom és csucsul tovább. illetve nem kell aludnia, csak pihennie míg tart az alvásidő, persze gy is belealszik ;)

2012. febr. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Sajnos ő sírva ébred, és képtelenség visszaaltatni, mert már áll is föl, és ki akar jönni a kiságyból. Nem kell neki sem az alvóállatkája, se mese, se ének, se semmi, csak vigasztalhatatlanul sír. Ha kiveszem, egy idő után abbahagyja, de visszatenni nem lehet, mert feszíti meg magát, rúgkapál, és újból ordít. Sosem cumizott, úgyhogy még csak az sincs, hogy azzal visszaaltassam. :( Viszont ilyenkor, mikor délután elálmosodik, simán lefektetem, és seperc alatt elalszik..
2012. febr. 23. 16:46
 4/6 anonim ***** válasza:

S ha később tennéd le ebéd után?

Lehet akkor egyhuzamban aludna, mert elég álmos lenne.

2012. febr. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Így is alig bírom 1-ig kihúzni, olyan álmi. Meg ez a felébredés nem mindig van, csak attól félek, nehogy állandósuljon. Meg érdekelne, hogy mitől lehet. Rosszat álmodik talán?
2012. febr. 23. 17:22
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mitől van pontosan nem tudom, de én magam sem alszok minden nap ugyanolyan intenzíven, tehát van, hogy fel-fel ébredek éjjel, míg másnap meg jókat alszok. tehát ebből kiindulva náluk is előfordulhat, hogy nem megy minden nap olyan jól az alvás.

Nappal a gyerekek eleve nem alszanak annyira mélyen, mint éjjel, így megzavarhatja bármi őket.

Jó esetben ez csak átmeneti probléma.

2012. febr. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!