Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mire esküsztök lázcsillapító...

Mire esküsztök lázcsillapító terén?!

Figyelt kérdés

germicid kúp

nurofen szuszpenzio

nurofen kúp

panadol baby szirup

algoflex baby szirup


egyébként azért kérdezem, mert az én kislányom 2 éves, és úgy vettem észre,és a dokinő is azt mondta a panadol nem használ annyira mint a nurofen szirup, a többit meg nem használom, a germicid kúpot meg már 3 hónapos kora óta nem ..

egyszóval mi nurofen szirupot használunk, vagy ha nincs hasmenés akkor kúp formájában.


mi a véleményetek?.

ti melyiket ajánljátok és melyiket használjátok?


2012. márc. 11. 20:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nurofen szuszpenzió a favorit már 3 hónapos korától azt használom. A kúpot nem szeretem, mivel ő sem, így nem kínzom vele. A panadol is jó, az is leviszi a lázat. Az is mindég van itthon, mivel ha nagyon lázas, és ugye nem viszi le a Nurofen, akkor a Panadolt lehet neki adni hamarabb a más hatóanyag miatt. A Nurofent kisfiam jobban szereti. 3 éves, így már megtudja mondani:-)
2012. márc. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%

Épphogy láznál a Nurofen szirup, magasabbnál és éjszakára germicid c.

Nekünk épp most volt lázas az egyik ikerfiam, 19 hós, de a Panadol nem használt neki. Mondtam is a férjemnek, hogy többet azt nem veszünk.

Egyénként nagyon szeretik a Nurofen ízét, éjjel is simán megeszik ha akkor van rá szükség, sőt a 3 éves lányom most is jött hogy beteg volt az öcsi, hogy neki fáj a torka, ő is kér. Ez se elhanyagolható, hogy nem úgy kell beléjük kényszeríteni.

2012. márc. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Második vagyok, Algofelxet még nem próbáltam, ha nem lenne Nurofen azt próbálnám, de nem szeretek kísérletezni, főleg nem a kicsiken.
2012. márc. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%

Nurofen szuszpenziót vettem mikor először lett lázas a lányom 13 hónaposan és bevált.Általában ki is bírta a 6 órát a 2 adag között láz nélkül, de most benyelt egy vírust, így hamarabb kéne kapnia, ezért a dokinénink által felírt lázcsillapító kúpot használom a Nurofennel kombinálva.Mást még nem próbáltam, de ne is kelljen!

14 hós kiscsaj anyuja

2012. márc. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nurofen szirup párti vagyok. A kúpokat egyenesen gyűlölöm, persze ha olyan kritikus lenne a helyzet, azt adnék be a lányomnak. Egyébként nekünk is azt mondta a doktornő, hogy az algoflex lényegesen "rosszabb" lázcsillapításra, mint a nurofen. Azért van itthon mindkettőből.
2012. márc. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én Mexalen kúpot használok felváltva Nurofen sziruppal.
2012. márc. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én leszek az ellenvélemény. Nálunk a Nurofen csak fentebb vitte a lázát. Nálunk a Panadol Baby vált be. Amúgy a nurofen és az algoflex baby ugyanaz a hatóanyag. (megkérdeztem, mert ki akartam próbálni, de így már nem)

Nálunk ami még nagyon hatásos, az az Algopyrin ampulla.

2012. márc. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nálunk a Panadol nem vitte le a lázát, a Nurofent nem szereti, öklendezik tőle, volt már, hogy ki is hányta, pedig nem hányásos vírusa volt. Így mi az algoflexet használjuk, szereti, simán beveszi, és nagyon hamar leviszi a lázát. Most volt neki egy magas lázas vírusa, Mexalen kúpot kapott éjszakára, az is bevált.

Szerintem ez gyerek függő, éppúgy, mint felnőttben is. Nekem pl az erős fájdalmat is meg a magas lázat is csak az ibuprofen tartalmúak csillapítják.

2012. márc. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Édesanyám gyerekorvos, az ő javaslatára mi germicid c-t használunk, szerinte úgy három éves korig ez a legjobb, utána majd aminophenazon jön azt hiszem, és most még cataflan cseppet. A csepp lassabban hat, ezt nem túl magas láznál adom, a kúpot ha magasabb láza van.

A nurofen szirup és kúp formában is hatástalannak bizonyult. Algoflexet és panadolt nem próbáltunk, a paracetamol miatt.

2012. márc. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Csak Germicid és Germicid C.


A legújabb kutatások alapján az ibuprofen (nurofen, algoflex baby) és a paracetamol (panadol) használata is szívbetegségekre hajlamosít. /Az én anyukám is orvos. :D/

Nálunk ez családi rizikótényező, így nem adok egyiket se a lányomnak, csak a germicidet. Hatékonysága is tökéletes, nálunk abszolút bevált.

Ha esetleg előfordulna olyan, hogy nem kielégítő az eredmény, akkor biztos, hogy inkább hűtő fürdőztetném, de a fenti többi gyógyszert nem adnám akkor sem.

2012. márc. 11. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!