Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem hajlandó, csak kenyeret...

Nem hajlandó, csak kenyeret enni a babám. Mit tegyek, hogyan tudnám visszaszoktatnia normális étkezéshez?

Figyelt kérdés
15 hónapos kisfiam 2 hete megismerkedett a kenyérrel, és azóta jóformán csak azt hajlandó enni. A gyümölcsturmixot, vagy egyéb gyümölcsös ételt mindig megeszi, de ami nem édes, azt nem akarja. Kenyeret adtunk eddig neki közben figyelemelterelésként, de teljesen rákapott, és követeli, addig nem eszik semmit sem. Most lassan ott tartunk, már a kenyeres figyelemelterelés sem segít, azzal sem hajlandó enni. Csak a kenyeret. Az egész darabos kaját elmajszolja, pl. fasírt. Főzeléket, levest, egyéb ételt nem eszik, csak ami kézzel ehető... Próbálom hagyni, hogy ő kanalazzon, de nem igazán sikerül, ez sem válik be. Kézzel akar enni. Nálatok volt ilyen? Hogy sikerült vissza zökkentenia normális étkezéshez?
2012. márc. 12. 12:29
 1/4 anonim ***** válasza:
az én kisfiam 16 honapos és tök ugyanez énsem nagyon tudok neki levest ilyeneket adni csak a kenyér pogácsa ilyenek szeretne ö is magátol enni de neki sem megy én ilyenkor azt szoktam csinálni h a kedvenc kajáját fözöm akkor álltalában 1x sikerül elérnem h egyen
2012. márc. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha ennyire egyedül akar enni próbálj meg puhára párolt zöldségeket elétenni, azt ügyesen meg tudja eszegetni.
2012. márc. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

15 hónapos. Már nem baba, teljesen normális, hogy egyedül akar enni. (Egyik gyerekem 9,5 hónaposan kezdte ezt.)

Most egy átmeneti időszak jön, amíg megtanulja ügyesebben használni a kanalat.

Egyetek együtt, és egy darabig csak szilárdat adj neki, olyat, amit ha kell, kézzel is meg tud enni. Pl. levesből csak a sűrűjét kiteszed neki egy tálkába (én mindig salátás tál szerű magas oldalú tányérba adok mindent, abból nehezebben megy ki, mint a laposból). És kanalat meg villát is adj neki, és majd ő választ, hogyan eszi meg. Közben Te edd a saját levesed, én egy kis kanállal próbálhatsz neki két falat között egy kis levet is adni.

Amúgy meg húst, párolt zöldséget, tésztát bármit tud enni egyedül is. A szószos ételeket egy rövid ideig kerüld, és hidd el, hamar belejön, egy-két hónap múlva a levest is egyedül eszi majd...

2012. márc. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az ötleteket!
2012. márc. 12. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!