Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig használta a babátok a...

Meddig használta a babátok a cumit (játszó-alvós)?

Figyelt kérdés
Kislányom nyáron születik és már vita van a cumiról. Szerintem hasznos, mert megnyugtatja és nem a kezét veszi a szájába meg nyal le mindenhol mindent, de nem szeretném, ha később ebből baj lenne és pl nem beszélne sokáig emiatt. 1 éves kor-1,5-2? Meddig ajánlott?
2012. márc. 13. 11:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem kell a cumi,a kórházban is ezt ajánlották.Nekem 2 éves a kisfiam és még cumizik(elalváshoz).Nem tudom meddig normális.

De majd a kislányod eldönti,vannak babaék akik nem fogadják el!

2012. márc. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szép terv, csak ez nem így működik. Ha cumizni fog és el is fogadja, akkor nem úgy van hogy te majd amikor azt akarod hogy többet ne cumizzon, elveszed. Nem. Majd ha érett lesz rá, vagy közös megegyezéssel le lehet tenni. Ez változó, de általában 2-3 éves kor között. Viszont ha ahhoz szoktatod, hogy csak alváshoz használja, akkor minimálisan könnyebb lesz, de akkor sem te veszed el, hanem közösen.
2012. márc. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2012. márc. 13. 12:11
 4/8 anonim ***** válasza:

Totál gyerekfüggő a dolog. Kisfiam nagyon szerette a cumit, legalábbis elalváshoz mindig kellett neki. Aztán olyan 8 hónapos kora körül azt vettem észre, hogy napok óta érintetlenül hever az ágyban a cumija. Elraktam, és nem is kereste (a hüvelykujját használta utána elalváshoz, saját magától szokott át).

Most 2,5 éves, már semmi nem kell neki. Néha még szopizza az ujját, ha nagyon elbambul, vagy este meseolvasás közben.

2012. márc. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A lanyom kb 3 honapos koráig használta, és csak elalvashoz. Utána mar ahhoz sem. Pedig én nagy cumi ellenes voltam, de amikor megszületett, beláttam, hogy kell. Az első pár hétben ha nem lett volna cumi, nem lehetett volna leszedni a cicirol. Csak épp nem evett, csak cumizott vele.
2012. márc. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kislányomnál altatáshoz használtuk, de 6 hetes korától kiköpte. Én nem örültem neki, mert onnantól kezdve egy kín volt az altatás.

A fiam is azzal aludt, kb. 1 éves koráig. Éjjel, ha felébredt, akkor csak betoltam a cumit, és aludt is tovább, nagyon jó volt. De 1 évesen kiköpte, onnantól vele is megkínlódtam az altatással.

Szerintem alváshoz hasznos, majd leszokik róla. Viszont én azzal nem értek egyet, hogy nappal is állandóan a szájában legyen.

A fiam családi napközijében 6 gyerek van, és egyedül neki nem lóg a cumi egész nap a szájában. Elég gáz. A gondozónők nem mossák ám meg 5 percenként, pedig azok a cumik már mindenhol jártak...

A nappali használatát korlátozd, amennyire lehet.

2012. márc. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Fiamnak kb. 1 hetesen adtunk cumit először. Nagyon sokat használta. Kb. 4 hónapos kora körül, ha elaludt - mindig kivettem a szájából. Kb. 2-3 hét múlva már nem kellett neki. Az ujját sem szopja. 1 éves.


1-2 hete megtaláltuk a régi cumiját, odaadtam neki kíváncsiságból - azt hitte, hogy valami bóvli játékot kapott :) (5 másodpercen belül repült a cumi)

2012. márc. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyos válaszok érkeztek, köszönöm szépen. Úgy tűnik, tényleg a kisgyerek dönti el, lesz e vagy sem :)
2012. márc. 14. 08:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!