Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szivacs puzzle szőnyeget...

Szivacs puzzle szőnyeget mennyi idős kortól használta a babátok?

Figyelt kérdés

Venni szerettem volna, de mindenhol az volt rá írva, hogy 2, valamint 3 éves kor alatt nem ajánlott.

A ti babátok mikortól használta, s mennyire volt érdemes megvennetek?


Én azért gondoltam, hogy megvenném, mivel laminált padlónk van, s kicsi a hely, szőnyeget feleslegesnek tartotta, mert amúgy is költözőfélben vagyunk, vagyis reméljük összejön 1 éven belül.

Csak egy kikás utca mintás szőnyege van.

S konyhában gondolta,m, hogy azért ne a földön legyen, mert szőnyeget nem akarnék oda, mivel após cipővel járkál, s csak olyankor tudok normálisan kitakarítani, ha nincs otthon, ami ritka :( Sajnos :(

S oda is ezt teríteném le, ha kimennénk, vagyis pár db-ját, mert picike a konyha. Olyan helyre ahol nincs útban.


2011. szept. 11. 21:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%

Csak azért van ráírva, hogy nem ajánlott, mert ez a biztonsági előírás. A betűk-formák közepét kiszedhetik a babák, ezért fulladásveszélyes. Ezt úgy is meg lehet oldani, hogy hátul összeragasztod celluxszal, vagy a nagyon pici darabokat egyszerűen kiveszed, és nem rakod bele.

Mi kb. 4 hónapos korától használtuk, arra tettem le a földre a gyerkőcöt, mert hihetetlen jó szigetelő anyag, nagyon meleg.

2011. szept. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
Amíg nem mászott,addig csak akkor vittem ki a konyhába,ha nagyon kellett. Akkor is csak az etető vagy a pihenőszékében. A konyha "veszélyes" üzem egy mászó baba részére. A járókájában hagytam a szobában,és sűrűn ránéztem. Nagyon jól eljátszott egyedül is.
2011. szept. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Akkor maradunk a szobában. Ez amúgy is csak egy hirtelen jött ötlet volt, mert egy picike szobában vagyunk (apósnak kellett a nagy, s nem hajlandó cserélni, pedig a konyha is ahhoz lenne közelebb), így ha kint lennék a konyhában, nem látnék rá a gyerekre. Most míg nem kúszik-mászik, néha kiviszem a babahordózóban, vagy a kiságyába teszem, esetleg az ágyat, a miénk elég nagy, körbe teszem dolgokkal.

s úgy csinálom meg, h életlenül se tudjon leesni. Járóka el sem férne a szobánkban :(

A folyosó meg olyan kicsi, h a babakocsi alig fér el ott.

2011. szept. 11. 22:07
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

5 hónapos volt a fiam, mikor megvettük, és használni kezdtük. Nekünk is a szobában van a laminált padlón (ahol nincs szőnyeg). A konyhába egy nagy plédet terítek, és a közepére teszem a játszószőnyegét - ha nem vagyunk a konyhában, akkor ez pillanatok alatt felszedhető.

Sokat fejlődött a mozgása, mióta a földön heverészik!

6 hónapos

2011. szept. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Utolsó, s a fiad szerette? Meddig tudtátok használni?

S te ragasztottad, mint ahogy egy korábbi hozzászóló írta?

Hát a konyhán elgondolkoztam, azt lehet mégsem kockáztatnám meg, nekünk elég picike a konyha, s jóformán ha elkezd mászni, tényleg útban lenne. Egy nagyobb pléd el sem férne ott. S nemcsak én használom :( Gy neki veszélyes. Após így is szana szét hagy mindig mindent, szóval inkább konyha s a szobánkat kivéve más helyiségeknél maradok az óvatosságnál.

Viszont a padlóra jól jönne. Van játszószőnyegünk, csak arról mindig legurul, s aztán ha a padlóra kerül, sír. Ezért gondoltam ezt a szivacs szőnyeget.

Az ágyon van jóformán, de ott is körbe teszem az ágyat dolgokkal, szóval csekély a mozgástere.

A szivacsot meg ha körbe is teszem a szobát, ha egy nagyobb részeset veszek meg, nem tud róla leesni. S nekem az is fontos, hogy meleg legyen télen.

2011. szept. 11. 23:13
 6/11 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Írtam, hogy fiam 6 hónapos (tehát 1 hónapja használjuk), de nagyon jól elvan rajta.

Én is azért rakok plédet a játszószőnyeg alá, mert már az kicsinek bizonyult, így nem baj, ha tovább forog róla.

2011. szept. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ja... és nem ragaszgattam le. A miénkben nincsenek kicsi darabok (betűk, ékezet nélkül).
2011. szept. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Bocsi, utána néztem csak, hogy még 6 hónapos, elnéztem.

Mi is betűset akarunk venni, bár nem tudom van-e rajtuk ékezet, mert használtan vesszük, facebookon néztem ki egy 26 db-sat 3000 Ft-ért.

Van másik fajta játszószőnyegünk, anyagos, azon elfér, de mégis valahogy legurul róla. Ő inkább gurulni szeret :) Néha mászik csak.

Az alá ikeában vettünk egy szőnyeget, ami nem csúszik, mert ha plédet tettem alá, azzal is csúszott a játszószőnyege.

2011. szept. 12. 14:20
 9/11 anonim ***** válasza:

A lányom, 4 hónapos korától használja, most 11 hónapos. használjuk a szobában, a konyhában, a fürdőben :-)

Jó kis találmány! 1990 a Tescoban :-)))

2011. szept. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
Sziasztok,nem tudom mennyire igaz,de a tavaly év vége felé láttam a hírekben ,hogy rákkeltő hatása van,szóltam is a tesómnak,hogy ne használja fél éves fiánál,de utána semmit nem hallottam,ha rákkeltő hatása lenne,vissza bevonták volna a gyártását.
2011. szept. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!