Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bababarát torta? Hogyan...

Bababarát torta? Hogyan készítsem, hogyan díszítsem?

Figyelt kérdés
A kisfiam áprilisban lesz 1 éves és én szeretnék neki tortát sütni de tanácstalan vagyok.Vagyis 2 ötletem van bociformás tortát vagy focitortát készítsek és a tortán a díszítést hulálá tejszinhabból készíteném.Szerintetek tehetek tejszínhabot az 1 éves fiam tortájára?
2012. márc. 14. 12:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Én simán tennék - és teszek majd rá, ha oda érünk, azt gondolom, hogy amennyit eszik belőle a picúrkád, amiatt nem kell túlmisztifikálni a torta készítést - persze ne egyen minden nap tejszínt-csokit-cukrot , de egyszer van szülinapja, miért ne?
2012. márc. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van,akkor azhiszem belevágok.Remélem sikerül csak elötte kell egy próbasütés.
2012. márc. 14. 12:35
 3/4 anonim ***** válasza:

Foci tortát már készítettem.

Sütöttem 2 nagy piskótát nagy tepsiben 10-10 tojásból.

Tojás fehérjét 10 evő kanál cukorral kikevertem, majd a sárgákat bele, majd 7 evőkanál sima, 3 evőkanál rétes liszt, 1 sütőpor.


Krém 2 csoki ízű puding fél liter tejjel megfőzbe, majd ha jól kihűlt, 3 teavajat turmixoltam bele, 4 evőkanál por cukor, 1 evőkanàl sima kakaó.


Tábla tettem folpackot, kibéleltem, majd piskótát, rá krém, piskóta, majd ismét krém, míg tele nem lett a tál.

Ezt fél napra a hűtőbe tettem.


Közben 2 vanília pudingot főztem fél liter tejjel, miután kihült, 1 kocka ramat turmixoltam bele, és 4 ekanàl porcukort. A fele krémet zöld ézelfestékkel megfestettem, majd habzsákkal, a csillag kinyomó véggel teli zöld köröket mintázták rá, a többi részt pedig fehér krémmel töltöttem ki.


Nagyon szép, és finom volt!

2012. márc. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kimaradt, fél nap után ki kell borítani a formát, folpackot leszedni róla, és mehet a díszítés!
2012. márc. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!