Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A bababarát kórház miért nem...

A bababarát kórház miért nem mamabarát?

Figyelt kérdés
Bababarát kórházak csalódott "ügyfeleit" keresem. Annyit kérek, hogy írd meg melyik város melyik kórházában szültél, és 1-2 mondatban a csalódottságod okát.

2012. márc. 4. 18:31
1 2 3 4 5
 1/50 A kérdező kommentje:

Miskolc, Semmelweis kórház. 2011.

A bababarát náluk azt takarja, hogy a csecsemős nővérek beadják a gyereket szülés után nem sokkal, és utána nem is léteznek.

Pénzért elviszik éjjel 1-2 órára, attól függ mennyi ezrest perkálsz.

Semmiben nem segítenek, mintha ott sem lennének.

2012. márc. 4. 18:33
 2/50 anonim ***** válasza:
70%

Szolnok Hetényi kórház 2011.

Én nekik köszönhetem, hogy a gyerekem lelki sérült lett. Mivel nem jött meg időben a tejem, nem adtak neki semmit enni, várták, hogy majd szoptatom. Ha éheztetik akkor jobban rákap és szopik. Befeléforduló mellbimbóval nem tudtam, a bimbóvédőt nem fogadta el, kézzel meg nem tudtam fejni. Majd olyan utolsó nap adtak neki kicsi tápszert, de addig mindketten megszenvendünk. Én nagyon ideges voltam, hogy miért nem etetik már meg, ezért a tejem az idegességtől nem is indult be, így tápszeres lett a babám. Annyira kényszerítették szegényt a szopásra, hogy 7 hónapos koráig üvöltőtt mikor mellé feküdtem. És nem tudtam megvigasztalni, mert elhidegült tőlem. Soha többé nem megyek oda.

Jobb ha egy olyan kórházban szülök ahol egyből cumisüvegből etetik meg tápszerrel. Mert itt a pohárral kinlódtak és amit órákig lefejtem, annak fele mellé ment.

Na meg a cumira sem tudtam rászoktatni, pedig sokkal nyugodtabb lenne.

2012. márc. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
100%

Budapest, ÁEK


A csecsemős nővérek semmiben sem akartak segíteni, ha mentem, hogy mutassanak meg ezt-azt, akkor jött a szájhuzogatás, aztán egy-két mondatban elmondták, hogy mit csináljak, közben meg forgatták az üvöltő gyereket.

Semmi segítséget nem kaptam szoptatás terén (szintén befelé forduló mellbimbó), elvileg egy tapasztalt szakembernek fel kellett volna ismernie a problémát, de le se szartak.

Már a harmadik napunk volt, újra segítséget kértem, de aznap már egész nap kék fény alatt volt a fiam, mondták, jönnek, mert csak fél órát lehet nálam a kicsi szopizni (tej semmi), 20 perc múlva oda is ért a "segítség".

Számomra borzasztó csalódás volt a nővérek hozzáállása.


(Azt azért megjegyezném, hogy az osztályos nővérek előtt viszont le a kalappal! Ha fele ilyen kedvesek és segítőkészek lettek volna a csecsemősök, biztos nem lettem volna csalódott.)

2012. márc. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
100%
Esztergom,Vaszary Kolos kórház, "baba barát" kórház volt,azért tettem idézőjelbe mert inkább nővérbarát kórháznak nevezném.A gyerek velem volt folyton,szülés után 3 órával vittek a szobámba,két óra múlva már keltettek hogy itt a gyerek szoptassa,ami nem ment ezért persze folyton kiabáltak és kioktattak,rángatták a mellem szegény gyereket meg rá akarták erőszakolni,ez is egy oka volt hogy mire 3 hónapos lett elapadt a tejem,ugyanis nem szeretett szopizni.Nem tudtam aludni,kb fél órára vitték el a babát fürdetni,ha jöttek látogatók akkor csak úgy forgatták a szemüket a csecsemősök,mert bevittem a babát hozzájuk,be kellett ugyanis.Szinte könyörögtem hogy egy éjszakára vigyék el hogy aludhassak,nem segítettek semmit,de kritizálni tudtak,ráadásul besárgult a babám így bent kellett maradunk 5 napig,így is szörnyen éreztem magam bent de ez rá is tett,és ha még ez nem elég depressziós lettem,ha szóltam nekik hogy nem tud enni a baba,és sír,akkor fél óra múlva tolták oda a seggüket,anyukám mondta neki nagyon jó volt hogy csak evéshez vittek oda minket,a következő gyerekemnél más kórházat választok és olyan szobát ahova apuka is bejöhet,mert ezt sem értettem a szülésnél a párom és anyukám is bent volt,mégse láthatták csak üvegen keresztül.Egy-két nővér normális,kedves volt a többi....inkább hagyjuk
2012. márc. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
100%

Mezőtúr, 2011.

Császár után 4 órával behozták a kicsit szoptatni, leb@szta mellém a csecsemős, és otthagyott minket. Megmozdulni nem bírtam, nemhogy szoptatni. Hiába kértem, nem mutatták meg. Utolsó éjjel kértem, hogy vigyék be, mert nem érzem jól magam. Erre azt mondta nagy flegmán a csecsemős, hogy itt 24 órás rooming-in rendszer van, nem viszi be. Otthon is nekem kell ellátni... (Az osztályos nővérek/szülésznők csillagos 5-öst érdemelnek, nagyon segítőkészek, kedvesek. Az egyik segített a szoptatásban, fürdésben...)

2012. márc. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
még annyi nem engedték a cumit,és éheztették nem voltak hajlandóak adni neki enni,pedig nem volt tejem,fiam ameddig volt tejem attól kezdve minden szoptatásnál üvöltött, ráadásul az én bimbóm is befelé forduló,még a bimbóvédővel sem ment
2012. márc. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
100%

Bajcsy Kórház, 2008

A csecsemős nővértől segítséget mertem kérni a szoptatáshoz, a válasz az volt: Csinálja ösztönösen anyuka! A 4. napon lett tejem, besárgult a gyerek, 7 napot töltöttünk kórházban. Egy másik csecsemős, miután lemérte, hogy a sárga, vagyis aluszékony gyerek 10 perc alatt mennyit szopott, közölte, hogy Ez szánalmasan kevés, anya! Debil lesz a gyerek, ha nem múlik a sárgasága. Akkor azzal fenyegetőztem a folyosón, hogy panaszt fogok ellenük tenni-nem sokkal később megjelent ugyanez a nővér, és bocsánatot kért.


Javukra legyen mondva, hogy nem minden nővér volt ilyen, és 2 évvel később a goromba nővérek már egyáltalán nem voltak ott. Akkorra sokat javult az egész csecsemőosztály hozzáállása.

2012. márc. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudom a János kórház bababarát vagy sem, de a csecsemősök ott is rémesek voltak. Nekem is a szoptatással volt problémám. Különbség annyi hogy nekem rengeteg tejem volt, a baba még sem tudott szopizni. Mikor kértem segítséget a csecsemős azt mondta nincs elég tejem (igaz hogy már szivárgott, szívás nélkül is), mire hazajöttünk be is gyulladt a mellem, mert hát ugye nem lett a tej kiszívva. Nagyon nehezen tanult meg a fiam szopizni, a háziorvos segített. Végül félig tápszeres, félig anyatejes baba lett.

A szoba is katasztrófa volt, ráadásul azért fizettünk is, egyedül szerettem volna lenni. Az ágy mélyen volt, alig bírtam kiszállni belőle, nem volt hely a pelenkázáshoz, az ablakhoz nem lehetett odaférni, ha nagy nehezen ki tudtam nyitni, alig lehetett bezárni. Szóval katasztrófa.

2012. márc. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 kíváncsicska ***** válasza:
100%
Hát ahogy látom a legtöbb helyen a csecsemős nővérek sz@rnak egy nagyot az emberre, pedig talán a baba barátkórházért ők tehetnének a legtöbbet.Bocs az OFF-ért
2012. márc. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 A kérdező kommentje:
Nem volt Off,a témához szóltál,nyugodtan bárki:)
2012. márc. 4. 20:33
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!