Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor lett könnyebb 2 gyermek...

Mikor lett könnyebb 2 gyermek mellett?

Figyelt kérdés
Van egy 2,5 hónapos kisfiam, és egy 3 éves lányom. A pici nagyon hasfájós, és így gyakorlatilag csak vele foglalkozom egész nap, ugyanakkor megöl a lelkiismeret a lányommal szemben... :-(( ezért a nagyobb nem is "szereti" a kicsit....
2012. márc. 14. 13:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
én a kicsit hurcoltam, vagy letettem a játszószőnyegre mellénk, a naggyal meg lehet közben mesét olvasni, nyomdázhat, legózhat, csak legyél mellette. Mindkettő mellett. Szerintem az első év őrület, mire a kicsi is másfél lett, kicsit könnyebb lett. Meg ugye egy idő után együtt is alszanak, na az jó dolog. Nálunk 20 hó a korkül.
2012. márc. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a nagy két és fél éves, a kicsi 3 hónapos. Ő is hasfájós volt, de elmúlt, úgyhogy kitartás neked! Ahogy az előző írta, én is odateszem magunk mellé pihenőszékben vagy habtapira a kicsit, mikor ébren van, és "figyeli", ahogy a naggyal játszunk.
2012. márc. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
kb. az 5. hónaptól lett jobb minden. Leginkább az zavarta a nagyot, amikor szopizott a pici! Amúgy neked sem jár a nagyobbik oviba még?
2012. márc. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem 4 éves 2 éves és két hónapos van. Azt tudom csak írni, hogy próbálj többet foglalkozni a nagyobbal. Én szoptatás alatt is mesét olvastam, kirakóztunk, ilyesmi. Ha vevő rá, akkor próbáld bevonni. Segíthet a pelenkázásban, fürdetésben. Ha csak kézben van el a baba, én hordozóban (mei-tai) magamra kötöm. Vagy elmegyünk sétálni, a babakocsiban úgyis elalszik.
2012. márc. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

18:47-es vagyok, előbb küldtem el, mint akartam.


Szóval a hasfájás nehéz ügy, de valami megoldás kell szerintem, hogy a nagy ne érezze nagyon egyedül magát, mert akkor nehezen fog jó testvéri kapcsolat kialakulni közöttük. Nálunk 2-3 hónapig tart az összeszokás kb. Míg kialakul egy napirend, ami mindenkinek jó nagyjából, és mindenkire jut benne idő. Most épp jó már nagyon, de úgyis jön majd a nehéz időszak megint. Ha nem a hasa fáj, akkor jön majd a fog. Vagy majd nekiindul a kicsi, és abból lesz a vita, hogy tuti a nagy játéka kell neki... Szóval könnyebb lesz mindig egy kicsivel, de jönnek új problémák is. Ezért kéne -szerintem- most, még az elején, hogy megszeresse a kicsit a nagyobb.

2012. márc. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

SZiasztok!

Nem, még nem jár oviba a nagyobb, majd szeptembertől.

Vettem hordozót, de annyira hasfájós, hogy mivel nem tud benne dolgozni a lábával, feszeneg és sír benne. HIába rakom le magunk mellé, 2 perc után keservesen sír és fel kell vennem. Gyakorlatilag egsz nap kézben van, még így sem tudom gyakran megnyugtani. A nagyra akkor van időm, amikor a kicsi alszik, ez egy nap 4-5-ször fél óra. MIre belelendülünk egy játékba, már sír a kicsi. Mivel betegek voltunk, 2 óránként szopik, az egész napom így csak róla szól. Játszótérre sem merek elindulni, mert egy sírás az egész ceremónia. A nagyobb eddig vevő volt a szoptatás alatti mesére, de már megunta. Teljesen kétségbe vagyok esve. Most elviszi a férjem a nagyszülőkhöz 4 napra kirándulni (messze laknak), a nagyobb alig várja, pedig eddig a sarki kisboltig nem ment el nélkülem.

Tényleg úgy érzem, hogy ez az időszak rettentő nehéz.

2012. márc. 14. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!