Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogyan altatjátok, altattát...

Gabszem kérdése:

Ti hogyan altatjátok, altattátok 1,5 hónaposan a babátokat? Mi az esti rituálé? Mennyit alszik egyhuzamban?

Figyelt kérdés
2012. márc. 14. 20:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Másfél hónaposan még nem volt nálunk nagy "cécó".

Fürdés "jelzi" mindig a babának, hogy az az "esti lefekvés", mert hogy napközben is még csak leginkább eszik-alszik egy ekkorka.

Egyik gyerekem 6 hetes korától átaludta az éjszakákat, 6-7-8-10 órát, a másik szerintem 11-éjfél körül már ébredt is. Neki 20 hónap kellett, hogy aludjon egybe mondjuk 8 órát.

2012. márc. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
fél7körül fürdés,7kor szopi,majd leraktam az ágyába-és nem dajkálgattam,mert az első babámat elrontottam és nagyon nehezen aludt el.
2012. márc. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ja,és az én lányom ennyi idősen még 3-4óránként ébredt
2012. márc. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is fürdés, evés aztán a szobájába sötétben hasrafordítva a kiságyában alvás. Csak a bébiőr fénye világít, hogy ne legyen vaksötét. 9-10 körül teszem le (bár most pl alszik pedig még nem is fürödtünk) és utána fél 3 és fél 4 között ébred. Akkor gyors szopi (10 perc) és vissza az ágyába, alszik tovább majd reggel fél 7-7 körül ébred újra. Nekem ez nagyon jó mert a lányom anno 3 óránként evett éjjel-nappal 4 hónapos koráig. Akkor nagyon ki voltam készülve. Most panaszra semmi okom. Különben van,h. Nappal is bealszik 5 óra hosszára. Nem keltem fel, nem akarom elrontani. :) A tiéd hogy csinálja? :)
2012. márc. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja és azért írtam, hogy a szobájában az ágyában mert amúgy soha nem alszik ott csak éjjel.
2012. márc. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
1,5 hónaposan még szoptattam,este 8kor fürdetés,aztán 8:30körül cicire tettem,általában el is aludt de volt amikor büfizett és utána aludt el az kb. 9.körül volt aztán be raktam a kiságyába és aludt hajnal 3-ig akkor tápszert kapott és alvás 8-ig.3hónapos kora óta 7kor fürdik és hajnal 5-ig alszik este 8-tól.Most 4hós.
2012. márc. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az én lányom ennyi idősen nem aludt el magától,csak úgy ,hogy lefeküdtem,a mellkasomra raktam,és ott volt hajlandó elaludni.Aztán mikor le akartam tenni,vagy felébredt,vagy nem :)

Miután már nem kellett ez az altatási mód,egyszerűen letettem a kiságyába.Volt,hogy nyűglődött,de nem vettem ki,hogy ringassam,odadugtam az arcomat közel hozzá,amennyire tudtam,dúdoltam neki,"sssssssss"-gettem.Akkoriban (2 és fél hónapos kora körül)kapott egy szundi kendőt.Egy kis időre bedugtam a pólóm alá,hogy anya-szaga legyen,és esténként azt raktam a feje mellé.Hamar megszokta,és most úgy alszik el,hogy azzal simogatja magát,az arcához húzza,és már alszik is,ja és persze cumi,amit viszont csak az elalváshoz kér.Most 4 és fél hónapos,egyedül alszik el akár éjjel,akár nappal. Volt,hogy 8 órát is aludt egyhuzamban,de olyan is,amikor 4 óra múlva felkelt.Még most is kel éjszakánként egyszer.

A mi rituálénk:este fürcsi,kaja(sajnos tápszeres),egy kis játék,ha még igényli,és amint látom,hogy álmos,nyomás a kiságyba.Van hogy a sorrend borul egy kicsit,attól függően,hogy pont fürcsi előtt ébredt-e,vagy már fent volt.

2012. márc. 15. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!