Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hós, anyatejes babám már...

2 hós, anyatejes babám már képes 4-5 órát aludni (1x) egyhuzamban evés nélkül, de ezt mindig nappal csinálja, nem lehet "áttenni" éjszakára?

Figyelt kérdés

Eddig sem nappal sem éjjel nem bírta ki evés nélkül 3 óránál tovább, most pedig egy hete elkezdte,hogy napközben egy alaklommal 4 vagy 5 órát is átalszik.

Éjszaka továbbra is 2-3 óránként kel enni, attól függően hoyg mennyire lakik jól.


Tudom,hogy az egészen pici babáknál még nem hatásos hogy nappal ébren tartani tovább, vagy esetleg felkelteni 3 óránként azért hogy éjjel jobban aludjon (mert akkor csak zaklatottabb és nyűgösebb lesz és még úgy sem fog aludni),de vajon ebben a korban sem működne még ez?


2012. márc. 10. 11:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Próbáld megbeszélni vele :)

sajna, ilyen pici babáknál még nem nagyon lehet ügyeskedni (felébresztem, később etetem, kitolom az alvást, stb); ha álmos, úgyis alszik, ha éhes, enni kér. Inkább örülj, hogy napközben van 4-5 órád, szabadon, azt csinálsz, amit akarsz :)

És csak azért beszélek "ilyen könnyen" mert én is pont ezt csinálom most a kisfiammal, csak Ő 4 hónapos; éjjel 4X kelt :( Most meg 2,5 órája alszik, így tudtam foglalkozni a kétévesemmel is.

Nyugi, lesz ez még jobb és könnyebb is :)

2012. márc. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy front van? Az én 3 hónaposom tegnap 3 és fél órát aludt nappal, most meg 2 és fél órája alszik. Előtte 1 óránál többet nem aludt nappal.
2012. márc. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 xStefix ***** válasza:
79%

Nem kell ezt áttenni éjjelre szerintem. Egyrészt, mert normális, hogy így csinál, sok babának van egy ilyen hosszabb alvási szakasza a délutáni órákban, úgyhogy ennek örülni kell. :)

Másrészt pedig az éjjeli ébredésnek sok (természetes) oka lehet, nem feltétlenül jelent ez egyfajta rossz vagy javítandó szokást vagy ilyesmi. Sőt. Tudom, hogy ez elég megterhelő tud lenni, de szerintem is legyél vele türelmes, idővel valószínűleg javulni fog a helyzet. (Arról nem beszélve, hogy a tejtermelésnek pláne jót tesz, ha egy ideig még éjjel is szoptatsz.)

2012. márc. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Ó persze,nem is akartam én kiiktatni az éjjeli szopizásokat, csak 4 óra mégis csak több mint három! :-)

2012. márc. 10. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!