Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig altattátok így a babát?

Meddig altattátok így a babát?

Figyelt kérdés
Kisfiam csak az ölemben alszik el, most 3,5 hónapos. Az a baj, hogy hason alszik, de ha beteszem a kiságyba hasra, hogy elaludjon ordít. Ha a hátára teszem, úgy meg nem alszik el. Most is betettem a hátára, de csak nyöszörög. Aki ölben altatta a babáját annak magától leszokott róla vagy tett valamit az érdekében. Lehet, hogy jobb lesz ha megtud magától fordulni?
2012. márc. 6. 10:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%

Soha nem altattam ölben egyik gyerekemet sem. Ha csak nyöszörög,vagy egy kicsit sírdogál,(nem ordít hosszú ideig)akkor hagyd nyugodtan az ágyába. Ha álmos lesz,akkor el fog aludni magától is.

Így viszont soha nem szokik le az ölben alvásról.

2012. márc. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy álltam hozzá, hogy amíg igényli, addig ringatom. Talán azért is, mert nem tudtam sokáig szoptatni, és a testkontaktus nagyon-nagyon fontos. De ez más téma.


Szóval én szeretem ringatni. De kb. 4 hónapos korában egyszer-kétszer hiába ringattam, csak ordított. Letettem a kiságyába, hogy hozzak neki inni, hátha szomjas. Ekkor elaludt. Szóval azóta önállóan akar aludni.


Hát én így jártam. Pedig szívesen ringatnám a kis 10 kilóját még most is :)

2012. márc. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én csak éjszakánként altattam általában ölben (nah jó olyan még most is előfordul néha hogy evés után amikor felveszem büfizni elalszik a kezemben). Az én kislányom is csak hason tud aludni (és pont annyi idős mint a te babád), Ő úgy tud elaludnia kiságyában, hogy hasra teszem, kap egy cumit, és szundikendőt az arcához (ha semmi nincs az arcánál nem alszik el). Van hogy sírdogál egy picit és fordítgatja a fejét (de csak nagyon rövid ideig) ilyenkor még ott maradok a kiságy mellett simizem a hátát és halkan beszélek hozzá. Ettől általában hamar megnyugszik és elalszik. És mivel már megszokta, hogy általában a kiságyában van altatva, egyre ritkább, hogy "szenved" mielőtt elalszik, már inkább az a jellemző, hogy cumi szundikendő és ott is hagyhatom, csak akkor háborog ha kiesik a cumi a szájából (amit ha már mélyen alszik el szoktam tőle venni- főleg éjszakára). Remélem segítettem egy picit és ti is meg fogjátok találni a megoldást!
2012. márc. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ja, és addig ő éjjel-nappal ölben volt!!:) Biztos megunt :D
2012. márc. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ölben soha nem altattam, de a kiságyhoz szoktatni kellett, kb ilyen korban mint most a tiéd, hanyatt úgy aludt el, hogy húzgáltam a zenélőforgót és elfáradt a nézésében, aztán amikor már hason altattam, akkor a zenélőforgó zenéjére aludt el, simogattam a hátát, szépen sikerült is elhagyni hogy ott legyek, azóta is leteszem hasra, elmondom, hogy alvásidő van, ha felébredt szóljon és jövök, jó pihenést/jó éjszakát, bekapcsolok neki valami zajt/zenét és kijövök. Alszik szépen, nálunk ez a rituálé kb 1perc, nincs altatás már 8hónapja.Egy idő után nem fogod bírni a súlyát, minél előbb kiságyban altatod, annál egyszerűbb lesz később.
2012. márc. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
65%
Nekem sokáig úgy aludt el a lányom, hogy evett, és a mellkasomon feküdt büfizni, és bealudt. Aztán egy ideig önállóan aludt el az ágyában. Most pedig az ölemben fogom kb 5percig, és elaszik. Ha kiságyba rakom, vagy sír, vagy játszik, de magától nem alszik el. NEkem nem teher, majd változni fog megint az alvási szokása, és akkor önállóan fog aludni. Mindenki úgy csinálja, ahogy neki jó. Nekem nem lenne szívem sírni hagyni az ágyában.
2012. márc. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én sokáig ringatva altattam, úgy 8 hós koráig. Aztán rászoktattam, hogy úgy aludjon el, hogy nem ringatom, csak hozzám bújik. Szoptatom is, de neki ez az igénye, és én szeretem, hogy így, hozzám bújva alszik el. Utána berakom az ágyába, és ott alszik tovább. Nem sajnálom azt a 10-20 percet, ez később is rá lesz fordítva, hiszen este mesét fogok olvasni neki. Nap közben pedig 5 perc alatt elalszik. Egyszer már beszoktattam az ágyába, de aztán valahogy visszaszokott. :)
2012. márc. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam is csak ölben tud elaludni, és nem azért mert én így szoktattam, hanem mert egyszerűen magától nem tud elaludni. Ha fárad elkezd keservesen sírni és onnantól kezdve akárhova teszem, akármit csinálok vele 5-10 percig garantált a keserves sírás, és hát akkor már inkább az ölemben sírjon, mint egyedül az ágyában :( Pedig figyelek arra, hogy túl fáradt se legyen... Ő egyszerűen ilyen, mintha félne az elalvástól. Van, hogy már bebóbiskol és hirtelen felriad és elkezd keservesen sírni. Uh napközben ölben alszik el, szigorúan sétálás közben, mert hát a fiatalúrnak az sem jó, ha közben pl ülünk.

Én viszont az éjszakai elalvásokra az alábbi módszert kezdtem a héten bevezetni:

Eszik, tisztába tesszük, berakjuk a kiságyba, megy az éjszakai zenélő, de persze kizárt, hogy erre elaludjon. Egy darabid elnézegeti, el van, majd miután megunta/fárad, kezdődik a sírás. Ha sír felvesszük, megnyugtatjuk, ha megnyugodtott megy is vissza az ágyba. Amíg nyöszörög, forgolódik, addig nem bántjuk, majd ha megint keservesen sír, akkor ölbe vesszük, megnyugtatjuk (szigorúan az ágya mellett maradva), majd ha nyugodt megint le. Persze mivel hason alszik ő is, általában már letétel közben rázendít, uh akkor újra elöről... Aztán csodák csodája egy fél óra múlva csendben maradt, pedig még nézelődött, és már nem sírt. Másnap persze újból kezdődött a hercehurca. Állítólag 3-4 nap alatt rájön, h nem kell aggódni, ha sír, felveszik, uh aludhat nyugodtan az ágyban. Majd meglátjuk nálunk hány nap alatt válik be, de egyébként szerintem ez sem tart örökké... Pl kevés ovis mászik be az óvónéni ölébe, hogy márpedig ő ott akar :)

2012. márc. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

11 hónapos koráig. :)

Aztán becsípődött a derekam és áttértünk az ágyon altatásra. Mellé fekszem, cirógatom, ölelgetem és elalszik.

Egyik napról a másikra átszokott rá. :)

2012. márc. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kedves utolsó előtti válaszoló megírnád majd, hogy bevált e az esti altatási módszer. Mondjuk este nincs gond, mert eszik és büfiztetés közben bealszik a vállamon, de később hátha szükségem lesz rá.......:)
2012. márc. 6. 12:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!