Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenki szerint kell egy 1...

Mindenki szerint kell egy 1 éves babának reggelit és vacsorát adni? Többi lent

Figyelt kérdés

Ő reggelire tápszert iszik, 210et, ezen visszaalszik. Ha felkel nem éhes, így 10kor tízórai van: gyümölcs + joghurt/túró. 14kor ebédel, mostanában nagyon keveset, pár kanállal, de ez elég neki. 17kor uzsizik: joghurt vagy kenyér valamivel, tejberizs/gríz. Utána 20.30kor megint 210 tápszert iszik, ez a vacsora.

Szóval nincs 2 főzelék, este sosem kap laktatóbb kaját. De bőven kibírja reggelig, abszolút nem éhezik meg éjszaka.

Mindenhol azt olvasom, hogy egy 1 éves babának a reggeli és esti tápszer mellett kell hogy kapjon rendes reggelit, vacsorát. De ő így is nagyon jó súlyban van, szinte a levegővételtől is hízik. 75 cm és 10,2 kg ami majdnem soknak mondható.


2012. márc. 14. 20:58
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem ez normalis suly.Az enyem is tapszerezik reggel es este,reggel csipeget meg utana az en reggelimbol, de a vacsi csak tapszer.Mivel a babad visszaalszik a tapi utan nem nagyon van ertelme mast is adni neki.Szerintem jol csinalod.
2012. márc. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
25%

Reggelire meg estére NE tápszert adj, hanem rendes reggelit/vacsorát, mert a tápszertöl CSAK hizik, de sok fontos tápanyagot nem kap meg vele.

(EZ is azt mutatja: "De ő így is nagyon jó súlyban van, szinte a levegővételtől is hízik."

Igy csak kövér lesz, arra meg se neki, se neked nincs szükséged.)


Ekkora gyereknek már sok minden egyébre is szüksége van és azt csak változatos étrenddel tudod biztositani. Adj neki olyan reggelit meg vacsorát, amit ti is esztek, és hozzá igyon tejet, ne pedig tápszert.

2012. márc. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
69%
Masodik valaszolo!szerinted a tejben tobb a vitamin mint a tapszerben?Nem csak ures kaloriforras a tapszer.
2012. márc. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
75%
Én ma tettem fel ilyen kérdést,mert a helyzet az,hogy az én babám újabban éhesen kel hajnali 3-4 fele,úgy hogy ő átaludta az éjszakákat,így én most kipróbálom hogy adok neki vacsit.Amúgy nem adnék ha nem ígényelné,és ha a tiéd nem igényli,hát ne adj.Az én babám 11 kg,10 hónapos :)
2012. márc. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
75%

Az én gyerekem napirendje is hasonlóan néz ki. Viszont ha téged zavar, hogy pl nem reggelizik, akkor próbáld meg, hogy reggel kevesebb tápszert adsz neki, és utána majd éhes lesz, és fog még enni veled.

A fiúcskánk 72 cm és 8,6 kg. Ja, és én már szoktam neki adni néha kakaót, vagy tejbegrízt. Bár csak bolti tejből. Nem szabad nagyon félteni mindentől. :)

2012. márc. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
34%

"Masodik valaszolo!szerinted a tejben tobb a vitamin mint a tapszerben?"


NEM irtam ilyet sehol, de a gyerek a vitaminszükségletét NEM a tejböl/tápszerböl fedezi, hanem a sokféle, változatos élelemiszerböl. A tejet csak a kalcium miatt érdemes adni a gyereknek meg folyadékként.


Viszont a tápszerben sok kalória van, mindenféle hasznostápanyag nélkül. Ezért nem jó föétkezésként azt adni egy ekkora gyereknek, arra csak addig volt szükség, amig egész kicsi volt.

2012. márc. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
77%
mi is tápszert iszunk reggel és este is
2012. márc. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
86%

6. válaszoló, jó nagy hülyeséget írtál, bocs.

Ha szerinted a tápszerben nincs hasznostápanyag, akkor hogyan fejlődik tőle több milliárd csecsemő, gyerek????

2012. márc. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Az én 1 évesemet így etetem:


Hajnal 4-5 között tápszer 150ml visszaalszik

8körül sinlac vagy tejbekása-dm-s üveges olyan 80gr

délelőtti alvásánál 150ml tápszer

12körül 100gr gyümölcs

14körül 100gr főzelék hússal

alvás előtt 150ml tápszer

17körül joghurt túróval, babakeksz, sajt darabok, zsemle, ilyenek

20körül 100mg főzelék hússal

21körül 150ml tápszer


ez így soknak tűnik, de ő sokszor keveset eszik, bármit csinálok, nem eszik többet, nálunk ez vált be eddig.

12,5hós 8,6kg kislány 73cm.

2012. márc. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
32%

"Ha szerinted a tápszerben nincs hasznostápanyag, akkor hogyan fejlődik tőle több milliárd csecsemő, gyerek??"


Ami megfelel egy csecsemönek, az nem elég egy egy éves gyereknek. (Különben minden ember élete végég anyatejet fogyasztana...) Éppen azért kell hozzátáplálni egy idö múlva, mert az anyatej/tápszer már nem elég.

2012. márc. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!