Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha egy baba tápszert kap...

Ha egy baba tápszert kap reggeli, akkor adtok neki utána "rendes" reggelit is?

Figyelt kérdés
Kisfiam 11 hónapos. Reggel és este 240-250 ml tápszert iszik. Kellene még adnom neki regglire vajas, sajtkrémes stb. kenyeret például vagy elég a tápszer?
2012. márc. 5. 12:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%

a tápszer nem ennivaló,az csak kiegészítő,te sem tejet iszol reggelinek,vagy vacsorára,persze,hogy kell mellé valami.

Az én fiamnak mindig reggeli mellé adtam.

2012. márc. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
0%

Miért te nem adsz????Pedig kellene.

Egy gyereknek szüksége van a rendes étkezésre,napi 5x-ri étkezés nem hallottál még róla,adj neki enni,(reggeli mellé tápszer,vacsora mellé tápszer.)

2012. márc. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
14%
Már hogy lenne elég a tápszer............hát eddig az volt neki az enni való????????Szegénykém.
2012. márc. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Eddig nekem a védőnő azt mondta, hogy így elég, hogy kétszer eszik napközben főzeléket és egyszer gyümölcsöt. Ti mit adtok reggelire, vacsorára?
2012. márc. 5. 12:46
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, ne már, miért kell így lehurrogni?!?

11 hónapos koráig a fiam is csak tápszert reggelizett (ha kért volna, szopizhatott volna is), utána adta egyértelműen tudtomra, hogy az már neki kevés, onnantól evett "rendes" reggelit is.

Nap közben persze korának megfelelően evett mindent, de reggel este még tápszer (ill. 10 hós koráig szopi) volt.

2012. márc. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

májkrémes kenyér,vajas kenyér felvágottal,amit adtál már neki lehet variálni reggelire-vacsorára.Hát az én védőnőm nem így mondta,1-éves korára minden ízt meg kell kóstolnia kivéve az apró magvasokat PL:eper,padlizsán ilyesmik,ja és külön említem a házi tej azt sem szabad.

Nálunk kapott az ebédből kb 8-9 hónapos korától,és semmi baja,persze nem lehet attól kezdve annyira fűszeres az étel,mi saját adagjainkat még + ízesítjük külön mert szeretjük a nagyon fűszeres ételeket.

2012. márc. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

kisfiam 10,5 hónapos,reggel eszik 180ml tápot olyan 6-fél 7 körül,majd fél 8-8 körül reggelizik velünk kicsi kenyeret,sajtot,felvágottat, vagy köles golyót,de nagyon keveset,mert tízóraira kap 150 ml tejpépet vagy zabkását (legalábbis mostanában ezt eszik ilyenkor)

ebéd főzelék(hússal,vagy sajttal,vagy joghurttal,vagy tojássárgájával, vagy vajjal ezeket kombinálom)

uzsonna gyümölcs(joghurttal,túróval stb.),meg szokott enni mikor vacsorázunk kis kenyeret,felvágottat,sajtot,vagy csak köles golyót,vagy babakekszet,ez az étvágyától is függ, vagy esetleg babapudingot

este fél 8-8 körül 210ml tápszert,és alszik reggel 6-fél 7ig,naponta általában 5ször eszik,de van hogy van ilyen kisebb étkezés ha megéhezik,vagy kevesebbet evett az előző étkezésnél

2012. márc. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
5. vagyok, én már megtanultam, hogy szakirodalmat kevés baba olvas, a védőnők tanácsai iránymutatások, amiket a szülő testre kell szabjon, ismerve a saját gyerekét.
2012. márc. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Nekem 12 hónapot tölti a fiam holnap.

Reggel fél 7 körül iszik 150 ml tápszert (ha többet adok , akkor kihányja), utána 9-fél 10 körül kap rendes kaját, majd dél-fél 1 körül főtt ételet , délután fél 4 körül gyümölcs vagy tejpép és 6 körül vagy főtt kaja vagy kenyér és este 8-kor 150 ml tápszer. Átalussza az éjszakát , elég neki ez a mennyiségű kaja.

2012. márc. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Nem tudom, miért kell parasztkodni egyeseknek.

Nemrég volt egy kérdés, 16 hónapos baba sem volt hajlandó reggelizni. Ott többen is írták, hogy az övéké sem, ez van. Én fiam 1 éves, már alig akar tápszert inni reggel, 150, ha jó kedve van 200, ami lemegy. Utána én reggelizek, próbáltam már úgy, hogy ő is, mindenfélével próbálkoztam, de nem hajlandó reggelizni. Tíz körül egy kis gyümölcsöt hajlandó enni, utána legközelebb fél 1-kor ebédel. Na és, életben van, nem éhezik. :) Ő ilyen, ennyit igényel.

Kedves kérdező, próbáld ki, ha vevő rá a babád, akkor tápszer után adj neki reggelit is, de ne ess kétségbe (ahogy 1-2 ember írta itt), ha nem akar enni reggelit. (A tápszert meg nem javasolt még elhagynotok, tehát nem ahelyett kellene adni, csak mellé, ha igényli.)

2012. márc. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!