Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Éjszakai ciciről leszoktatásró...

Tóth Bernadett2 kérdése:

Éjszakai ciciről leszoktatásról bevált módszerek 14 hósnál?

Figyelt kérdés
Nagyon harap álmában, meg felkel 3-4szer is cicizni... Nem iszik, csak cumizik inkább. Ráadásul 3 hónapos terhes vagyok, érzékenyebbek a melleim. Szeretném elválasztani most már végleg.. De szeretném kíméletesen. Nappal már nem szopik.
2012. márc. 16. 09:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Én próbáltam kíméletesen,fokozatosan,nem ment.Már nekem is inkább csak cumizott rajta.Éjszaka is 3-4-szer felkelt szopizni,délután is csak úgy aludt ha ott volt a szájában a cici.Egy ilyen délutáni másfél órás szopi alatt úgy besokalltam,hogy azt mondtam elég,ennyi volt.Estére bekentem citrommal mondtam neki hogy megromlott a tejcsi,megkóstolta,fintorgott,aztán simogattam egy kicsit majd elaludt szépen magától.Kétszer kelt fel akkor éjjel,igaz hogy nagyon sírt,de visszaaludt elég hamar,másnap délután 3 órát aludt,éjszaka pedig 10-12 órákat alszik azóta.Egy pici vizet kap cumisüvegbe,azt elrágcsálja amíg el nem alszik.Szóval nekünk ez a drasztikus elválasztás vált be.18 hónapos kisfiú amúgy.
2012. márc. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nem kapott cicit, csak vizet. Meg hurcoltam, míg meg nem nyugodott. Szerencsére nem volt erőszakos baba, belenyugodott.
2012. márc. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1 éves volt a lányoma,mikor eldöntüttünk kistesót szeretnénk!Az orvosom egyértelműen kijelentette vagy szoptatok vagy kismama leszek, a kettő együtt nem. A lányom akkor még regggel ,este és éjszaka 3-4 alkalommal szopizott, bár utóbbiak inkább csak cumizások voltak. Féltem is,hogyan fogom leszoktatni.

Először a reggeli szopizást váltottuk ki, kapott helyette tejet,simán megitta,amikor láttam,hogy nincs gon, 1 hét után, próbálkoztunk az estivel, ott is tej helyette. Nem volt gond, újabb egy hét próba, utána jött az éjszakai, itt rettegtem mi lesz, két éjszaka nyöszörgött, kapott vizet, utána aludt,mint a bunda. Este fél9től reggel 8-ig. Csak akkor ébred, ha jön a foga.


Kitartás, könnyebb lesz,mint gondolnád!!!

2012. márc. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem is kb ekkora volt a fiam amikor elvettem tőle az éjszakai cicit hasonló okokból.Sajnak kíméletesen nem ment, csak úgy, hogy egyik napról a másikra nem adtam oda neki éjjel...mondtam, hogy a cici alszik, majd reggel lesz benne tejcsi.Ezt meg is értette.1-2 éjszaka volt, hogy kiakadt, de nem tartott sokáig, néha kért vizte, de volt, hogy elég volt a cumija.Azóta jól alszik, csak mikor beteg, akkor ébred, 17 hónapos.

Sok sikert:)

És gratula a babához, mi 2 hónapja próbálkozunk, de egyenlőre semmi, remélem hamarosan jelentkezik a tesó nálunk is:)

2012. márc. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jó tanácsokat! Hát, cumizni nem cumizik, ez kilőve. Este kb 2szer iszik vizet de utána cicin alszik el. Mindenképp elkezdem, meglátjuk, hátha nem viseli majd olyan rosszul. Köszönöm mindenkinek! :)
2012. márc. 16. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!