Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinálnak pontosan a...

Mit csinálnak pontosan a légzésvizsgálaton, amivel a laktóz érzékenységet szűrik ki? Rögtön utána kapunk eredményt, vagy az még több nap?

Figyelt kérdés
Holnap megyek a 16 hónapos kisfiammal ilyen vizsgálatra. Annyit tudok, hogy valami maszkot tesznek a szája elé, és hogy a vizsgálat 3 óráig tart. Tudnátok kicsit részletesebben leírni, hogy hogyan zajlik ez az egész? Tényleg ilyen sokáig tart? Az én fiam ezt nem fogja kibírni, attól félek. Mikorra várhatunk eredményt?
2009. jún. 11. 19:58
 1/4 anonim ***** válasza:
A vizsgálat előtt a babónak meg kell innia egy laktózt tartalmazó szirupot, majd bizonyos időközönként bele kell szuszognia egy maszkba. A kilélegzett levegő összetételéből tudják megállapítani, hogy lebomlik-e a laktóz, vagy csak erjed. Az eredményt rögtön megtudjátok. A vizsgálat valóban ilyen hosszú ideig eltart, de teljesen fájdalom mentes. Az én lányom 6 hónaposan csinálta végig, még csak hiszti sem volt.
2009. jún. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ. Sajnos nálunk tuti lesz hiszti, mert a kisfiam már akkor megretten, ha valahová bemegyünk, ahol számára "gyanus" emberek vannak. Elég sok vizsgálaton kellett résztvennünk és már allergiás a fehér köpenyre. Talán hamar megnyugszik, ha látja, hogy semmi fájdalmasat nem csinálnak vele :-) Mégegyszer köszi!
2009. jún. 11. 20:15
 3/4 anonim ***** válasza:

Valószínű, hogy nálunk is lesz ilyen vizsgálat. 5 hónapos, anyatejes baba, aki cumit nem látott. Mennyi szirupot és hogyan itta meg a babád???? Mi tartott 3 órán át??? Jézus:(((

Írd le légyszíves bővebben, hogy mi történt.

Köszönöm

2009. jún. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát nagyon gáz volt. A fiam nagyon érzékeny lett, mióta megszületett a kishuga, és most is olyan nagy hisztit rendezett, hogy majdnem vizsgálat nélkül kellett eljönnünk. Az egész azzal kezdődött, hogy korábban minket úgy tájékoztattak, hogy előtte nem ehet és ihat semmit, viszont igyon csapvizet. Na a kisfiam ivott is rendesen. Ott a vizsgálat kezdetén egy kevés vízzel összekevertek valami port, ami viszont a cumisöveg pici lyukacskáján nem tudott keresztülmenni, ráadásul a fiam már tele volt csapvízzel. A fiam ezért egyébként is úgy döntött, hogy nem hajlandó meginni. A párom rögtön össze is veszett a nővérrel, aki erősködött, hogy erőltessük, a párom meg kijelentette, hogy nem fog erőszakoskodni. Így kénytelen voltam a páromat kiküldeni, és én erőszakoskodni. Végül egy fecskendővel erőszakoltam bele azt a kevés szirupot, amivel az volt a gond, hogy az a szemcsés por nem olvad fel a vízben, hanem állandóan leülepszik vagy az üveg alján, vagy a cumiban megreked, és akkor se ki se be. Na mindegy. Csak javaslom, hogy valami nagyobb lyukú cumisüveget vigyetek, és ne kapjon semmit sem inni/enni előtte. A lényeg tehát, hogy azt a szirupot meg kellett itatni vele, és aztán negyedóránként rátettek egy maszkot a fejére, és abba kellett belesírnia. A maszkhoz volt egy műszer csatolva, amellyel mértek valamit. Ezt az adatot mindig feljegyezték. Azt hiszem négyszer voltunk negyedóránként, aztán pedig kétszer, vagy háromszor félóránként. Mindenesetre fél nyolckor kezdtük, és fél tizenkettőre végeztünk. Egyébként tényleg semmi komoly. A dokinő végül kiértékelte az eredményt. Nálunk minden adat 20 alatt volt, ami elvileg jó, de a dokinő azt mondta, hogy ez mégsem tekinthető feltétlenül negatív eredménynek, mert a 20 felnőttekre és nagy gyerekekre vonatkozik, mi pedig 16 hósak voltunk. Abban maradtunk, hogy egy hétig írom, hogy mikor mit eszik a fiam, és mikor van kaki, pisi, milyen állagú, esetleg hányás, egyéb tünet. Gondolom egyelőre meg akart bennünket kímélni a további, már tényleg kellemeten vizsgálatoktól. Remélem segítettem, hogy leírtam, hogy mire kell, illetve lehet számítani. Ha nyugodt a babád, akkor semmi gond nem lesz. Az én fiam már retteg a dokiktól, meg egyébként is étlen szomjan egy fél nap, ráadásul aludni sem lehetett. Szóval neki ez már sok volt. Hála Istennek túl vagyunk rajta. Volt olyan gyerek, aki szinte végig teljesen jól bírta, csak a maszktől ijedtek meg, akkor mindenki sírt, de nem azért mert fájt, hanem mert gondolom féltek az új és szokatlan dologtól. A maszk egyébként csak egy két ún. belesírásik kellett, hogy a száján legyen, ami max 3-4 másodpercet vett igénybe.
2009. jún. 12. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!