Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit kell csinálni, ha babám...

Mit kell csinálni, ha babám félrenyel, vagy nem megy le neki az ennivaló?

Figyelt kérdés
Szerencsére még nem fordult elő, elég szépen eszik, de pl. ha nagyon ízlik, úgy kell neki lapátolni, és ő közben kommentálja a maga babanyelvén (4és fél hónapos). Néha eszembe jut, ha véletlenül félre nyelne, azt sem tudnám, mit kellene tennem!
2009. jún. 11. 20:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom a térdedre kell fektetni hason és ütögetni a hátát.

Egyszer nekünk produkált ilyet kb 8 hósan, kenyeret majszolt a nagyobbik fiam meg odament nevettetni.

2009. jún. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk egy jólirányzott hátbavágás szokott segíteni.
2009. jún. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Lefelé dönteni és a hátát felül kell veregetni. Legegyszerűbb ha válladról lógatod le hátra a pociját nyomva, főleg ha nagy falat volt.
2009. jún. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A térdre fektetés jó, nekünk működött. Egyszer egy picit nagyobb darabb alma került a reszeltbe. Hasrafordítottam és ütögettem a hátát, simán kijött, aztán vigyorgott a gyerek. De én azért beparáztam rendesen. :o)

2009. jún. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Biztos neked is lesz olyan, hogy félrenyel, ezt is tanulniuk kell. Látni fogod rajta a kétségbeesést, de azt jegyezd meg jól előre, hogy ne pánikolj. Azzal segítesz neki legtöbbet, ha józan ésszel egyből cselekszel. És a hátát kell jó erősen megütni úgy, hogy közben vagy a térdeden van, vagy a válladra teszed, úgy hogy a mellkasa van a válladon.
2009. jún. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Remélem soha nem lesz rá szükségünk, de inkább jobb felészülni legalább elméletben az ilyenre is!!
2009. jún. 12. 08:04
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg a térdedre kell fektetni-amit nem írtak és fontos-az egyik kezeddel tartsd meg a fejét!!! Aztán jöhet a határozott ütés (nem paskolás) a háta felső-középső részére.
2009. jún. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!