Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » S. O. S.! 13 hónapos babám...

S. O. S.! 13 hónapos babám folyton félrenyel. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Születése óta napi probléma a félrenyelés, de mostanában, hogy már szilárd ételeket is kap, még ijesztőbb a helyzet. Párszor már fel kellett kapnom és hátba veregetnem, illetve kiszednem a szájából az ételt, mert vörösödött-kékült az arca. De mindenki csak azzal jön, hogy próbálgassuk,, majd megtanul rágni. Elnövi? Mit tegyek? Köszönöm a válaszokat!
2011. júl. 14. 11:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Van már foga? Bár a mi fiúnk még csak 8 hónapos, de ő is így van ezzel. Csak teljesen turmixolt ételeket tud elfogadni, és abból sem mindent. Válogatós a drágám :)

Ha már van foga, akkor nem tudom, mi lehet a legjobb megoldás...

2011. júl. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Persze, van már 6 foga. Egyszerűen nem akar rágni, nagyon mohó, és csak nyel egyből mindent. Esetleg 1-2 szer megforgatja, de nem rág. :( Nem tudom, hogy taníthatnám meg. Nagyon stresszesek így a napok. Anno szopizásnál is többször fel kellett venni, mert olyan mohó volt, hogy akkor is mindig félrenyelt.
2011. júl. 14. 11:46
 3/4 anonim ***** válasza:
csak óvatosan és nagyon nagyon nagyon picike falatkákat szabad adni Neki.. De ha ténylegilyen ilyesztő a helyzet, inkább még maradj a turmixnál.. Nem éri meg a kockázatot. Vagy csak épphogy darabos étel legyen.. Az, hogy van bemme darab, nem azt jelenti, hogy rágni kell feltétlen. Szóval csak szépen lassan.. Elősbb utóbb menni fog, de nem kell erőéltetni. Szerintem..
2011. júl. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
sziasztok! gondoltam más aggódó anyukáknak nyugtatóak lehetnek a következő sorok: Hál' Isten azóta rendeződtek a dolgok, most már szépen rág a babám, 21 hós. Egyedül még nem hagyom enni (pl. babánt, almát, stb) de csak azért, mert továbbra is mohó, és a félelem még bennem van. :) De kitartás minden hasonló helyzetben lévő anyukának, idő kérdése, és megoldódik!
2012. márc. 20. 12:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!