Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónapos kortól lehet...

Hány hónapos kortól lehet kukit, illetve babapiskótát adni egy babának?

Figyelt kérdés
2012. márc. 17. 09:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Kislányunk 8,5 hónapos volt, mikor először adtam Neki olyan kukit bigyót. :) Azt is csak azért, mert szétolvad a szájában, nem okozhat bajt. Persze azért mindig figyelek. Szerintem a babapiskóta is mehet már kb. ilyen kortól (lehet, hogy kicsit előbb is). Nekem csak az a problémám vele, hogy cukrozottat találtam csak eddig. Amúgy biztos adtam volna már azt is Neki. 9 hónapos múlt...
2012. márc. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia.

Babapiskótát én 8 hónaposan adtam a fiamnak, kukit először 13 hónaposan kapott.

2012. márc. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Már 4 hónaposan kaptak babapiskótát gyümölccsel,de kukit soha nem veszek.
2012. márc. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

babapiskótát csak 1 éves kor után lehetne adni mert van benne tojás és mellesleg egy nagy adag cukor.

(én 10 hónapos korában adtam először)

háztartási kekszet 4-5 hónapos kortól lehet adni a glutén miatt. kukit meg minél később, az tényleg csak nasi, aztis olyan 10 hónapos kortól szerintem.

én azt későn adtam a só miatt, kölest kapott a fiam nasira mikor kicsi volt (8-9 hónapos kora körül)

2012. márc. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hogy mikortól "lehet"?

Amikor az anyuka jónak látja, nagy a szórás már az eddigi válaszok alapján is...

Én azt tudom leírni, hogy én csináltam, és miért:

A babapiskóta az összes allergént tartalmazza, és még hozzá cukrot is (bár szerintem a cukor a legkisebb "baj") van benne tej, tojás, glutén. Így én egy év alatt nem adtam, és mivel nálunk tejallergia van, utána is csak olyat, amiben nincs tejpor.

Kukit valahogy sosem vettem még a gyerekeimnek, pedig már nagyobbak, nem is tudom hogy ettek-e valaha, maximum ha valahol kaptak.


Kezdő rágcsálnivaló nálunk a kölesgolyó volt, nagyon sokáig nagy kedvenc, és olyan 9-10 hónaposan kaptak háztartási kekszet is. Ha egy éjszakára kint hagyod, megszívja magát a levegő páratartalmából, és majszolhatóan puha lesz.


Üdv:

2 gyerekes pocakos

2012. márc. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A tescoban láttam az egyik babapiskóta csomagolásán, hogy 6 hónapos kortól adható. Az én lányom 5,5 hós, nem kapott még sem babapiskótát, sem kekszet.
2012. márc. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én nem adtam nekik,csak jóval 1 éves kor után.Nagyon idegenkedtem mindkettőtől,bár abszolút nem vagyok biomami,de úgy gondoltam,bőven ráérnek még ilyesmikkel.Akkor is csak azért adtam először,mert csak így maradtak meg a babakocsiban.
2012. márc. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!