Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sokszor olvasom itt, hogy...

Sokszor olvasom itt, hogy elsőgyerekes anyukák panaszkodnak, hogy sokat akar ölben lenni a babájuk, hosszú idő elaltatni a babát, stb. Ez miért baj? Ezért vagyunk itthon, nem?

Figyelt kérdés
Ha valahol több gyerkőc van, ott még csak megértem, hogy az anyukát túlságosan lefoglalja az ölbe kívánkozó baba vagy a hosszú altatás, de ahol csak egy baba van, ott ez miért gond? Az én babám is sokat van ölben és néha hosszan kell altatni, de én egyáltalán nem bánom ezt...olyan gyorsan felnőnek, kiélvezek minden percet a kisfiam közelében...hát nem ezért vagyunk itthon?!
2012. márc. 17. 22:46
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
89%
Félnek, hogy így marad, meg még sajnos ma is divatos rettegni a "felkapatástól" (De utálom ezt a szót.) Pedig én személy szerint még nem láttam olyan tízévest, aki cicin vagy ringatva aludt volna el.
2012. márc. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
73%
Azért amikor már majd 10 kiló a gyerek, nem annyira leányálom az... igen, tényleg hamar elrepül az idő, de szerintem nem feltétlen okos dolog olyanra rászoktatni, amiről később majd le akarod szoktatni.
2012. márc. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
80%

Nálad mennyi az a "sokat és hosszasan"??? Régen én is tettem már fel hasonló "panaszkodós" kérdést. Aki nincs ebben benne annak fogalma sincs róla,mennyire kimerítő és fárasztó tud lenni!


A lányom majdnem 5kilóval született,fél évesen 9300,1évesen 12kiló volt. Gondolhatod micsoda "öröm" volt őt órákig ölben ringatni/altatni. Mert aludni azt sosem akart,és mindig ölbe kívánkozott. Már a szoptatással meggyűlt a bajom pár nap után,mikor fél óránál tovább volt cicin azt hittem a hátam belyukad! Volt olyan időszak hogy enni vagy wcre menni nem tudtam tőle,ordított ha le raktam. Semmit nem tudtam tőle csinálni. A hátam derekam kész van.


Én nem gondolnám hogy "ezért vagyok itthon",persze lehet másképp gondolnám ha nem lett volna ilyen nagy!

2012. márc. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ezzel az a gond, hogy olyan szokást alakítanak ki, ami kevéssé tartható az idő múlásával, és bizony általában nehéz változtatni.

Egyébként nálunk az első gyerek rettentően testkontaktusfüggő az első pillanattól a mai napig (3.5 éves). Ő ilyen, ezt el kellett fogadnom. És igyekszem mindent megtenni, hogy ésszerű kompromisszumos megoldásokat találjunk, ami neki és nekem egyaránt jó, mert hiába imádom érezni az ölelését, azért a 15 kilóját nem fogom elringatni minden este. Most alvás előtt az ölembe bújik míg mesét mondunk, aztán befekszik az ágyba, lámpaoltás, és simogatja a kezem míg elalszik (szerencsére általában max 10 perc). Tudom, hogy miért alakult így, és tudom, hogy szüksége van rá. És minél nehezebben alszik el, annál nagyobb szüksége van a csupasz bőr érintésére, és bizony előfordul, hogy zaklatottabb nap után egy órát is ott gubbasztok míg elszunnyad. Nekem ezzel nincs gondom, én is imádok a közelében lenni, nekem is feltöltődés az ilyesmi, nem csak neki.

A kisfiam (most két éves) viszont nem igényelte különösebben a ringatást/simit, persze volt, hogy ölben altattam el, de leginkább csak a magam örömére :) Ő meg ilyen, és nekem meg ezt olt nehezebb elfogadnom és tolerálnom.

De muszáj volt, mert én abban hiszek, hogy azt kell megadni nekik, amire személy szerint szükségük van. Egy kiscsecsemőt nem lehet elkapatni, csak mert szeret ölben lenni és az anyja kielégíti ezt az igényét. Egy 8 hó körüli krampusz - és sokan már jócskán azelőtt is - viszont már tudatosan alakítja úgy, hogy anya mégiscsak felvegye. néha bizony észnél kell lenni, és hosszabb távon gondolkozni, mert nem biztos, hogy a gyerek pillanatnyi kívánalma megegyezik azzal, ami valóban jó neki, úgyhogy nem árt észnél lenni. És igenis lehet kompromisszumot találni, és sztem kell is.

2012. márc. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
3as vagyok. Még pici volt a lányom babakocsiban ringattam/toltam a lakásban hogy aludjon,mikor már fél óra után nem bírtam. Most 2éves és 16-17kiló. Babakocsiban nem ül meg,így nem is megyek vele messzire,mert nem bírom soká cipelni ha elfárad.
2012. márc. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
68%
Hm... Lányomon már az első hetekben látszott milyen gyerek lesz..... DE ellehetett volna rontani a nagy szeretettünkkel babusgatásunkkal...! Soha nem volt sírós, inkább csak figyelgetősnek mondanám! Egyik este ez már mostanában volt, nehezebben akart elaludni bementem párszor kivettem simi, puszi, letettem...! Hozzáteszem soha nem akart ringatva ssss-zve elaludni! Én meg rögtön mentem akkor ringatni, simizni..! Nem kérte másnap ugyanezt de akkor nagyon elronthattam volna ott ezt mert ugye én nem voltam észnél és mentem babusgatni.... Mondom még egyszer nem sírt csak gagyogott kifelé.. szóval elaludt volna csak nem rögtön hanem max 1 óra! Na mindegy azt akarom itt mondani, hogy van akinek ilyen van akinek olyan a babája, enyém nem igényli a testkontaktot annál inkább mi apával....De hát ő ilyen kis "önálló" Szóval én ringatnám meg minden nem kell neki!
2012. márc. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
69%

A 2essel teljes mértékben egyet értek.

Szívesen fogom a babám, nagyon jó érzés ahogy elalszik a nyakamban, érzem, hogy megnyugszik, elnehezedik és hangosan, egyenletesen szuszog, de a hátam, derekam már kevésbé szereti. És nem is tartom jó dolognak arra tanítani, hogy anya ölében kell elaludni, histen azért van a kiságya. Mi is elkövettük azt a tipikus első gyerekes hibát, hogy amint nyöszörgött már vettük is fel, most meg megérjük visszaimádkozni.

Nem hiszem, hogy ettől lesz valaki szerető vagy kevésbé szerető szülő.

2012. márc. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, kérdés, ki mit ért az alatt, hogy ölbebaba a gyereke ...

Az én Kicsi Fiam ... Nappal 2x20 perc alvás, az összes többi időben pedig max. 3 perc kiságyban, játszószőnyegen vagy hintában - ez ment 2 hetes korától úgy 8 hónapig.

Eleinte én is azt mondtam, hogy oké, hát erre vártam évekig, itt a lehetőség, ki kell élvezni. Igen ám, de a hajamat néha meg kellett mosni ... le kellett zuhanyozni ... enni kell néha ... W.C.-re menni ...

Szóval amikor az embernek a legalapvetőbb szükségleteinek a kielégítésére sincs lehetősége, egy idő után pánikba esik, és próbál kapálózni. Arról már nem is beszélek, hogy itt a lakás, amit azért minimálisan illik rendben tartani, vannak intéznivalók, be kell vásárolni (ami szintén hatalmas erőpróba egy üvöltő gyerekkel, aki a babakocsiban sem hajlandó megmaradni). És, hogy teljes legyen az élvezet, éjjel sem alszunk, hiszen minimum 3x-4x szoptatni kell.

Szóval, akinek hasonló típusú gyereke van, nem hiszem, hogy azt mondja, ennek így kell lennie, pláne segítség nélkül!!!

(Anno én is írtam ki kétségbeesett kérdést ...)

2012. márc. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt is mint mindenben meg kell találni az aranyközéputat,nem kell mindenért felkapkodni,de nem is az van hogy sose ringatod babusgatod.Kisfiam tipikus ha valami jó ahhoz rögtön hozzászokik és elég 1-2 nap hogy nem a megszokottan alszik,és kész katasztrófa helyre állítani.Sokat szeretgetjük,babusgatjuk ha igényli,de egy 11 hónaposnál ki kell szűrni,sőt 6-7 hónaposnál is,hogy mikor direkt hisztizik,és mikor igényli igazán.Kisfiam 6 hónapos kora óta úgy alszik,hogy fürdés,vacsi bekerül az ágyba megölelgetjük,puszi,elköszönünk tőle,kimegyünk és alszik.Ez van délutáni alváskor is és ha még alszik délelőtt akkor is.Eljátszik a karámban egyedül is.Igenis kimerítő volt 3-4 hónapos koráig ringatni,mert majd leszakadt a hátam,és babakocsiban is altattam az min fél-1 óra volt mire elaludt.Tulajdonképpen nem azért vagyunk otthon,hogy 24 órában ugráljunk a baba körül.Persze azért legfőképp hogy a babával legyünk,de egy anyának,nőnek,feleségnek más kötelességei,és más dolgai is vannak.pl házimunka, a férj,saját órácska,1-2 óra kimenő,esetleg tanulás,már aki még tanul.Így is ha azt számoljuk a gyerek éjjel 10-12 órát alszik, napközben max 3-4et.A házimunkát is el kell végezni,enni is kell,meg egyéb higéniai szükségletek is vannak,pihenni is kell,vásárolni is.Attól hogy mikor fent van 8-10 órát nem fogom,ölelgetem babusgatom folyamatosan,még nagyon szeretem,és foglalkozom,játszom vele,ettől nem lesz senki rossz anya hogy nem ringatja órákon keresztül a gyereket.
2012. márc. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
86%

Amit a 8as írt ugyan abban a helyzetben voltam én is a lányommal! Sokszor akkor tudtam enni,ha a férjem hazajött este. Éjjel meg jó ha aludtam 4órát össz-vissz. Azért azt megkérdezem miért lettem lepontozva??? Azért mert azt mertem írni hogy a nehéz lányomat nem bírtam órákig ölben tartani?

Megnézném a "pontozó" anyukák hogy altatnának órákig ölben egy 10-12kilós gyereket?!!!

2012. márc. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!