Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ekcémás bőrre 2 éves kislányom...

Ekcémás bőrre 2 éves kislányomnak jó a shea vaj? Már annyit olvastam általánosságban, de konkrét tapasztalatokat tudnátok írni?

Figyelt kérdés
Mennyi idő után javul, ha javul. Stb. Jelenleg csak a steroidos krém használ, ha mást kenek, ami szintén gyógyszertári ápoló, pár nap múlva ismét előjönnek a tünetek a pofiján.
2012. márc. 18. 11:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
A keresztapám lányának az oldala nagy részen ekcémás volt. Ők vettek a Herbaházban Karité Shea vajat, 1200 forint körül mocorgott. Párszor bekente vele, és volt-nincs ekcéma. Láttam, gyönyörűen helyrehozta!
2012. márc. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Nekem 6 hónapos a kislányom és sajnos neki is atópiás ekcémája van. A szteroidos krém nálunk is bevált, de nem akarjuk állandóan azzal kenni és ha abbahagyjuk ismét kijön. Sok mindent próbáltunk, sudocrem, hidrofiles fürdető, homeopátiás golyócskák.... Most kezdtük használni az oilatum termékcsalád krémjét és talán jó lesz, szárítja le. Az arcán elmulasztotta szépen.
2012. márc. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Nekünk sajnos nem vált be, szintén 2 éves a fiam, születése óta vannak ekcémás foltjai.

Ami a legtovább tünetmentesen tartja (miután lehúzza a lobot az elocomos krém) az a sztearines gyógyszertári testápoló, illetve az exxema repair. Oilatum, physioderm, stb sokmindent próbáltunk már.

2012. márc. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

mi shea vajat használunk, szerintem nagyon jó

tavaly télen még nem volt, iszonyú csúnya volt a teste, több szteroid kúrát + antihisztamin kúrát (fenistil) adtam neki

idén télen a shea vajjal nagyon jól kordában tudtam tartani a dolgot, amikor bejött a -20 fok, na akkor fellángolt megint, de összesen ezen a télen 2 alkalommal használtam szteroidot (nem 2 kúra csak 2 bekenés)

szóval szerintem baromi jó, semmi más kence nem ér fel vele

napi kétszer kend be neki

én Vateráról rendelem nagy tételben fél kg volt azt hiszem 2800 Ft.

2012. márc. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok

szteroidos krémet csak 3- max 5 napig szabad egyfolytában használni!!!

2012. márc. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

megint én

bocsánat csak most olvastam a többi kommentet és a 2. válaszoló írta a sudokrémet. Ez nagyon nem jó ekcémára szerintem, mivel szárít, és az ekcémát pont hogy nem szárítani kell, mivel az magában egy nagyon száraz bőrfelület, és a száraz levegőtől jön elő (nálunk) hanem ellenkezőleg, hidratálni, zsírosítani kell. A shea vaj nagyon zsíros, ezért is jó rá.

2012. márc. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat, várom a további tapasztalatokat is. Azért keresek én is más megoldást, mert úgy tűnik, hogy a gyógyszertári nem szteroidos készítmények nem jók, és azt tudom, hogy max 1 hétig lehet szteroidos krémmel kenni. Tavaly nem volt ilyen, idén télen jött elő, de azóta folyamatosan küszködünk. Már arra is figyelek, hogy mit eszik a picur, több kevesebb sikerrel, van neki is elég akarata :)
2012. márc. 18. 14:27
 8/18 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Én is úgy tudom, hogy nem szabad az ekcémát szárítani! Az én fiamnak egyébként egy 5 forintos nagyságú volt az arcán, a gyerekorvos írt fel egy tömény zsíros testápolót, és attól szépen visszahúzódott. De mi ennyivel megúsztuk az ekcámát (egyenlőre), szóval nagyobb személyes tapasztalatom nincs benne, csak azt írtam le először, amit láttam.

2012. márc. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Ha esetleg a shea vaj nem válik be, ezen az oldalon (amit linkelek) kérdezd meg, hogy 2 éves gyermekre lehet-e kenni a kenőcsöt.

[link]

Én ezt használom, és nagyon-nagyon jó!!!

2012. márc. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Jó amit írsz, sok megoldás létezik ekcémás bőrre.

Nekem a frezidermes babakrém jött be.

Egy a lényeg: (de ez minden krémre igaz) vékonyan kell kenni a krémet, mert egyszerre nagy felületre is elég,

kevés kell belőle, és akkor hamarabb fog gyógyulni a bőr, ha nincs elzárva.

Én szeretem, az illata is jó, kiadós, nagyon bevált.

2012. márc. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!