Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Onnantól kezdve, hogy a baba...

Onnantól kezdve, hogy a baba mászik, mennyi idő alatt áll fel? Tudom változó, de nagy általánosságban kérdezem?

Figyelt kérdés
Kislányunk 9 hónapos lesz jövőhéten. Már egy hónapja mászik, ül, már térdelt is. Felállni még nem akar. Illetve akar, de Ő úgy próbálja kivitelezni, hogy négykézláb állásból kitolja felfelé a kis fenekét, a kezével meg a földre támaszkodik. A doktornő szerint gyógytornára kéne mennem vele, mert nem rúgja ki magát. Jogos a véleménye? Én egyszer-kétszer próbáltam (tényleg csak egyszer-kétszer, nem erőltettem), az én ölemben rugózott. Szerintem még van ideje. Vélemények?
2012. febr. 29. 07:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is. a felállás 12 hósan követelmény. de az is csak kapaszkodással.


ilyenkor még felhuzzák magukat, van lehetösége felhúzni magát? nekünk a maga´tol felülés után 2 héttel állt fel. de ahogy írod 8 hósan kezdett ülni, mászni, teljesen átlag gyereked van. szóval én nem aggódnék.

2012. febr. 29. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Kiságyban, járókában nagyon keveset van. Én is arra gondoltam, hogy nem tud hol kapaszkodni. Viszont erre megfelelnének a bútorok, nem? Mármint sokszor olvasom, hogy bútorok mellett álltak fel a babák.
2012. febr. 29. 08:06
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy annyira lehetne általánosítani. Az én fiam 7 hónaposan állt fel először a kiságyban, akkor még csak kúszott. Viszonylag későn, 10 hónaposan tanult meg mászni és 11 hónaposan már önállóan járt. Majd mikor elég erősnek érzi magát hozzá, akkor fel fog kapaszkodni. Már biztos nincs sok hátra.:)
2012. febr. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
kislányom 2 án lesz 8 hónapos.pár napja mászik de ma már feltérdelt a kiságyba majd felállt a rácsba kapaszkodva.ez tök változó.tedd többet az ágyba,járokába
2012. febr. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam nagyon hamar felállt a bútorok mellett, azokba is megtudnak kapaszkodni. Nem igazán értem, hogy miért kellene azért gyógytornára járnia, mert így akar felállni, 12 hónapos a fiam, és a mai napig így áll fel ülésből, ő sem rúgja ki magát és mégis már jár.
2012. febr. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az enyém 6 hónaposan mászott és 7 hónaposa állt fel, de ez elég korai. 8 hónaposan ült fel magától és 10,5 hónaposan tette meg az első 3 önálló lépését, most 1 éves, már jár régen, de azért még elég bizonytalan. Szerintem is normális, egészséges a gyermeked mozgásfejlődése.
2012. febr. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Örülök, hogy jól látom a helyzetet, biztos, hogy még várok a tornával, szerintem kb 11-12 hónapos koráig. Az úgy jó? Úgy gondolom addig tuti nem kell várnom, de ha addigra sem áll fel, akkor már jöhet a torna. Köszönöm még egyszer.
2012. febr. 29. 10:17
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam nem kúszott, nem ült. 11 hónaposan a kanapéba kapaszkodva ült fel, azzal a lendülettel fel is állt és pár nap múlva elindult. Azóta is amikor lemondok róla hogy valami sikerül neki, Ô mindig meglep. Szerintem még nincs lekésve semmiről.
2012. febr. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöm kislánya 12 hónapos nem akart még felállni.de nem küldték sehova.Most meg 14hónapos és szépen megy már.Minden gyerek más és más....
2012. febr. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek is :)
2012. febr. 29. 15:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!