Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Joghurt, kefír bevezetése!...

Joghurt, kefír bevezetése! Milyet adjak neki és mennyit elsőnek?

Figyelt kérdés
2012. márc. 18. 20:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Natur joghurtot adj. A márka mindegy,de ajánlott jobb minőségűt, pl danon,milli stb. Keverheted főzelékbe is, pl 2 dl főzelékbe először 1 kiskanálnyi, majd mehet több is. Csak olyanba tegyél,amibe illik,amit tejfölösen szokás késziteni. Magában is adhadsz neki 1-2 kanálnyit,majd többet is.
2012. márc. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
42%
Én úgy csináltam, hogy a gyümis bébiételt kevertem bele. Barackossal, málnással, áfonyással nagyon szerette a baba. Úgy csináltam, hogy a bébiétel felét kevertem össze a joghurt egyharmadával. Persze az én gyerekem nem volt nagyétkű. Magában én sem eszem meg, de esetleg azt is ki lehet próbálni.
2012. márc. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
21%

szerintem sokáig csak natúr joghuhrt, aztán kb 9-12 hósan kefir. Az ízesített joghurtot abszolút nem adom én, a natúrt imádja, hidegen eszegeti, szerintem olyan neki mint egy jó hideg desszert. Aktívia pillét szoktam venni, vagy Bakony-t, inkább drágábakkat, de ezeknek tényleg olyan finoman savanykás íze van, semmi mellékíz. Elsőre pár kanállal adjál, ha minden oké utána, akkor fokozatosan emeld a mennyiséget. Az enyém egy egész pohárral megeszik gyümi/keksz mellé uzsira.

11 hós anyukája

2012. márc. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Aktíviát én két éves korig nem adnék. Az aktívia honlapján az szerepel, hogy egy éves kor után adható, de nemrég még ott is 2 éves kor szerepelt a gyakran ismételt kérdések között.
2012. márc. 19. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


És miért nem adhatok gyümölcsöset? Miért csak natúrt?

2012. márc. 19. 09:19
 6/10 anonim ***** válasza:

Azért írták ezt, mert általában a bolti gyümijoghurtok tele vannak mindenféle mű izével, főleg a Danone.

Először próbáld meg házilag keverni a natúr joghurtot (mindegy, milyen márka) gyümivel, az a legegészségesebb. Ha ezt nem fogadja el a baba, akkor lehet próbálkozni boltival, de olyannal a legjobb, amiben nincsenek szinezékek, meg mindenféle vacak. Nagyon jó pl. a Zott jogobella, a Zott szívecske, a cserpes joghurtok, a Lidlben kapható Milbona, és az Aldiban kapható Milfina. Ezekben nincs színezőanyag és társai.

2012. márc. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! a Zott-ot én is szeretem, igaz még simát nem is láttam, mert csak a gyümölcsöset szeretem, de majd megkeresem a polcon :)
2012. márc. 19. 09:50
 8/10 anonim ***** válasza:
az aktíviát miért nem lehet??? :(
2012. márc. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert a benne lévő bifidusz mennyisége a felnőttek szervezetére van kitalálva, nem a babákéra. Nemrég még 2 éves kor fölött ajánlották az aktívia honlapján, most már egy éves kor szerepel ott (gondolom nem megy elég jól a biznisz....) De én nem adnám azért 2 éves kor alatt.
2012. márc. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
köszi a választ! Akkor nem adok neki.
2012. márc. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!