Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan, akinek a...

Van itt olyan, akinek a babája feszes volt? Miben nyilvánult meg? Hordtátok Dévényre? Segített?

Figyelt kérdés
2012. márc. 19. 07:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Eleinte utált hason lenni, mert a háta felül volt feszes, és húzódott hason. Hason többnyire igyekezett emelni a fejét, mert úgy nem húzódott annyira. Sokat repülőzött. Sokszor egyértelműen látszott, hogy kényelmetlen neki hason csak úgy, hogy kezei normál pózban vannak, mintha az izom húzta volna össze hátra a kezecskéit.


Nem jártunk dévényeshez, mert külföldön élünk, és itt nincs. Sima gyógytornászhoz vittem 2 hónaposan, akkor a bal oldalát preferálta, ezzel kerestem meg. Mutatott gyakorlatokat, amiket itthon végeztünk, és rendbe jött, kimozogta.

2012. márc. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

Nálunk is ez a gond! Nem akarja letenni a fejét!

A keze mondjuk nálunk elöl vannak, csak a fejét tartja nagyon!

Járunk Dévényre, már javult valamennyit!

A te babádnak volt lemaradása? Gondolok itt arra,hogy mondjuk később forgott vagy ilyesmi?

2012. márc. 19. 09:27
 3/6 A kérdező kommentje:
Ja és közben meg ülésbehúzásnál nem nagyon emeli. A Dévényes szerint nem azért mert hipotón,mint én gondoltam,hanem mert a feszesség miatt nem tudja emelni!
2012. márc. 19. 09:29
 4/6 anonim ***** válasza:

Semmi lemaradása nem volt, sőt! Nem volt 4 hónapos, mikor hasra fordult, 1 hónap múlva vissza. Ugyanakkor, 5 hónaposan kezdett kúszni, ez hozta meg igazán a sikereket, ezzel mozgatta leginkább azt az izomcsoportot, amire szüksége volt. 7 hónaposan ült magától és felállt, 8 hónaposan mászott, ami szintén sokat segített a hátán. De persze mind az otthoni tornának köszönhető. Most 1 éves, 1 hónapja stabilan jár, az utcán, cipőben, nagykabátban is. Ne aggódj, a dévény módszerről csodákat regélnek.

De ha kicsi lemaradása is lenne, amiatt sem kell aggódnod, biztos, hogy jó kezekben van.

2012. márc. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nekünk pont ez a gondunk. 2 hetesen úgy tartotta a fejét mint egy 3 hónapos. 3 hónaposan kezdtünk tornázni, most már 5 hete tornázunk. Nekem olyan érzésem van, hogy visszafele haladunk a fejlődésben. Amit eddig meg tudott csinálni, most nem. Pl. már fordult hátról hasra, most az oldalára sem tud fordulni. A torna alatt meg rettentően sír. Mennyi idős a babóka? A lányom most 4,5 hónapos. Ti tornáztok? Mióta? Milyen gyakorlatokat? Nagyon örülnék ha valakivel meg tudnám osztani a tornával kapcsolatos érzéseimet, mert már én kezdek bele kikészülni. Ha akarod, szivesen írhatnánk priviben is.
2012. márc. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

Mi járunk Dévényre és bár már látok javulást, valahogy többet vártam tőle!

Főleg úgy,hogy elvileg csak a nyaka feszes. A karjaival, lábaival nincs gond.

Elsőtől kérdezném,hogy milyen gyakorlatokat csináltatok otthon?

Második! Persze, írjál privit nyugodtan!:)

2012. márc. 19. 10:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!