Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » El vagyok keseredve. Feszes...

El vagyok keseredve. Feszes izomzat,10 hós korababa. Tapasztalat? Mozgásban elmaradás?

Figyelt kérdés

Olykor úgy el vagyok keseredve. Lányom 10 hónapos lassan. 4 hónapos korától járunk Dévényre. öt hónapos volt mire fogni tudott, 7-8 mire fordult. 9 hónapos múlt mire magától felült a kezére támaszkodva. Kúszni-mászni persze még nem tud.8 héttel született hamarabb. most két hétig nem tudtunk menni tornára a baba is beteg volt, a gy.tornásznak is el kellett utaznia és ma mondta a gy.tornász hogy nagyon meglátszik ez a két hét kiesés. feszesebbek lettek az izmai, picit visszaesett. Kérdeztem hogy lehet e maradandó mozgás károsodása, de ugye nem tudta megmondani. a sírógörcs kerülget olykor, annyira aggódok hogy valami visszamarad a lányomnál.


Volt valakinél hasonló? mivel nincsen koraszülött a környezetemben igy nem tudom mi tekinthető az estükben normálisnak és mi nem?


vagy volt akinek elmaradt a mozgásban a babája, és behozta? öntsetek egy kis lelket belém.

egyébként nagyon büszke vagyok a lányomra, gyönyörű, értelmes szép kislány. de néha összeszorul a szívem ha ügyesebb babákról olvasok. és aggódom hogy a lányom nem lesz teljesen egészséges.


2011. máj. 27. 13:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz semmi gond, hidd el. :) Fő az optimizmus. Az én kisfiam is 31. hétre született, most volt 7 hónapos (korrigált szerint 5) és még nem fordult meg. Mi is járunk Dévényre 3 hónapja, de sokat fejlődött. Szerintem nincs veszve semmi, hogy kimaradt pár alkalom, persze, jó lenne, ha minél kevesebb esne ki. Ha elszomorodsz, mindig adj hálát, hogy egyáltalán itt lehet melletted. :) El kell fogadni, hogy picit lassabbak. (Viszont a kutatások szerint magasabb IQ-val rendelkeznek majd.) Ne hasonlítgasd senkihez, szeresd őt olyannak, amilyen, és próbálj minél kevesebbet aggódni. :)
2011. máj. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi is járunk Dévény tornára, én nem értem, miért nem tudja megmondani a gyógytárnász, hogy mire kell számítani, pont ez a szakmája. Nekünk kapásból mondta, hogy rendbe tudja hozni azt a problémát, ami miatt mentünk. Amit viszont tudomásul kell venni, hogy ha kimarad torna, akkor addig a baba növekszik, a csontok hamarabb nőnek, mint az izmok, ízületek, ezért ismét feszesebb lesz. Nekünk is volt ilyen időszakunk, ilyenkor visszaesés tapasztalható. Kell otthon tornáztatnod? Azt csinálod lelkiismeretesen? Mert az is rengeteget számít.
2011. máj. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, jól esnek a bíztatások.

Amíg nem tudott ülni és fordulni addig kellett ithon is tornáztatni, de most sem az utógondozóban, se a gy.tornász nem mondta hogy kellene. azaz azt mondta hogy ugye csak magától ülhet fel, legyen sokat hason, mivel akkor négykézláb rugózik. :)

rugóztasuk mi is sokszor, hogy majd erősödjenek a kis izmai és érezze azt hogy képes elindulni mászni. mondta nem szabad hogy a mászást kihagyja.

már az is eszembe jutott hogy mi van ha a gy.tornász nem jó. de mások is járnak hozzá, ő sztk alapon van nekünk és csak hozzá tudtunk menni. most fog végezni a dévény képzésen és nekem nagyon jónak tünik. előtte másiknál voltunk maszek alapon.

2011. máj. 27. 13:38
 4/8 anonim ***** válasza:
66%

Szia!Nyugi!!Az enyém nem koraszülött, és neki picit lazábbak az izmai.Fél éves koráig mindent időben csinált, nem is volt rá okom, hogy tornára vigyem.Aztán lelassult a mozgása.A gyerekorvos szerint semmi gond az izmaival, de én azért elvittem Dévény tornára, hogy egy picit segítsek neki.Mindig is utált hason lenni, így várható volt, hogy a kúszás, mászás picit késni fog.Most 8 hónapos.Gurul, forog.A kezére támaszkodva ül.De nem kúszik, nem mászik (próbálkozások vannak, ő félig ülésből indulna el mászásba,és ha hasra fordul, keze-lába kúszik, de nem mozdul el)Én is aggódtam nagyon, főleg azért, mert a vele egyidős babák már rég négykézláb hintáznak, kúsznak, ülnek!

De!Azt mondta a gyógytornász, hogy teljesen mindegy, hogy egy baba 8, vagy 11 hónaposan mászik, csak másszon valamikor, mert az agy fejlődésének jót tesz.Viszont ismerek nem egy olyan kisgyereket, akik soha nem másztak, hanem egyből felálltak.Makk egészséges mind!A barátnőm se mászott soha, és főiskolai diplomája van!Rákérdeztem, hogy a mozgás lemaradása miatt értelmileg fejlődhet -e ugyanúgy szépen?A válasz:Igen, sőt!

A nagyon okos babák a gyógytornász szerint "kompenzálásként" picit lemaradnak a mozgásban, és fordítva.Egyszerre vagy a mozgása fejlődik, vagy értelmileg fejlődik.A kettő nem megy egyszerre!Ők eddig inkább okosodtak!3 éves korára minden gyerek ugyanazt tudja!A te babád is majd egyszerre csinál mindent, nem győzöd majd kapkodni a fejed!Elhiszem, hogy aggódsz, de hidd el, nincs jelentősége!Te már a maximális segítséget megadtad neki a tornával.Ennél többet nem tudsz tenni érte.Biztos ti is kaptatok otthonra házi feladatot.Nekem pl. most másztatnom kell a lányom.Nem egyszerű, mert az egyik lábára rá akarna állni, a másikat meg nyújtaná ki, mintha hasalna.Inkább térdelés lesz belőle.:)De nem adjuk fel, és sokat ügyesedett!

Gondolj arra, hogy anyukáink idejében még sem Dévény torna, se fejlesztés nem volt, mégis felnőttünk!Lehet, mi is le voltunk maradva, mégsem szenvedtünk hátrányt semmiben.Ne hallgass senkire!Lehet, hogy xy babája már mászik, de a tiéd meg ötször okosabb.Ne hasonlítsd a picidet senkihez!Én erre már rájöttem.Mi nem a mozgással fogunk dicsekedni..:))

2011. máj. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

köszönöm :)

igen, nekem is eszembe jutott hogy régen is voltak korababák és nem volt dévény vagy más mert nem nagyon figyeltek rá. nekem is van egy ismerősöm aki szintén diplomás lett pedig kevesebbel született mint a lányom.

csak lehet front is van, rosszat is álmodtam, felriadtam éjszaka és most olyan szomorkás napom van.


köszönöm nektek a kedves szavakat, merítek erőt belőle....egy darabig biztosan elég lesz.

2011. máj. 27. 13:45
 6/8 A kérdező kommentje:

a lányom hátrafelé valahogyan kúszik mint egy kommandós vagy egy fóka, alig észrevehetően, de hipp hopp egy méterrel hátrább kerül. előre is menne négykézláb, de mikor az egyik lábát megemeli, elborul, gondolom furcsa neki, egyensúly sincsen még.

és én éppen attól félek nehogy a mászsás kimaradjon neki. ezt a tornász is mondta.

2011. máj. 27. 13:47
 7/8 anonim ***** válasza:

szia!

az én fiam nem koraszülött,de hypotón.nyolc hetesen nem tartotta a fejét,tornáztatnom kellett otthon.folyamatosan hordtam kontrollra,mindig csak megnyugtattak,hogy nincs gond,nem kell torna,nincs elmaradva.Én hiába mondtam,hogy le van maradva.kilenc hónapos koráig csak gurulva közlekedett,akkor kezdett kúszni.És 11 hónapos koráig csak kúszott,és kapaszkodva felállt,nem tudott felülni,nem állt négykézlábra.így kerestem magán gyógytornászt,aki sokat segített.Megtanította mászni,felülni.15 hónaposan kezdett járni,akkorra hozta be a lemaradást.ha nem nagyom magam lerázni,vagy jobb dokihoz kerülünk,hamarabb is mehetett volna.úgyhogy ne aggódj,rendbe fog jönni,legyél türelmes.te is sokat tornáztasd otthon

2011. máj. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm neked is és nektek is meg mindenkinek is jó egészséget a babátoknak is!!!
2011. máj. 27. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!