Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hét és fél hónaposan lehet...

Hét és fél hónaposan lehet nevelni, hogy "eszel majd ha éhes leszel"?

Figyelt kérdés

Érti már az ok okozati összefüggést? Mert van, hogy nem akarja megenni a főzeléket, mert éppen olyanja van, s 1 óra múlva, ha megkínálom, akkor már megeszi. A baj az, hogy így van, hogy 5 óra is eltelik evés nélkül.s akkor vagy kimarad egy étkezés, vagy a vacsi fele megmarad. s ilyenkor éjszaka kel enni.Amikor nem ízlik neki valami, akkor kitolja a nyelvét, s akkor persze azt nem is erőltetem. lehet ezzel valamit kezdeni? nem akarom, hogy azt megszokja, ha nem eszem meg a főzeléket, úgyis kapok tápot...

Előre is köszi


2012. márc. 19. 20:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Kicsi még, nem érti. Ha nem eszik nyugodtan adj neki tápszert.
2012. márc. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lehet. Annyira pici még,nem direkt csinálja. Nekem még nincs gyerekem,de én is rosszul evő voltam,de szó szerint belém énekelték,így tudtam fejlődni. 26/N
2012. márc. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én megpróbáltam, nem lehet. Lehet, hogy változóban van a napirendje, át akar állni valami másra kicsit, csak még nem jött össze. Vagy olyan sokat evett előtte (vagy olyan laktatót), hogy nem éhes 5 órán keresztül. Vagy fogzik.
2012. márc. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%

A nagyobb gyerekemmel sem működik, a kicsivel se.

A nagy ha éhes esik, ha nem akkor csak játszik a kajával_ elküldöm akkor hisztizik érte egy ideje ez meg 2,5évesen

A kicsim 14hónapos, rittkarosssssssz evő egy nyamvadt étkezést nem tudtunk kiváltani, 3óránként jön szopizni, ha nem adok sikít, ha kínálom mással nem kell....

Ezzel a kaja dologgal sokra nem lehet menni. Türelem.

2012. márc. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
oké, köszi. tök nehéz, hogy mikor tesz jót az ember...
2012. márc. 20. 07:04
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem, még egy másfél évesnél sem, ugyanis hiába van ebédidő, ha a lányom éppen álmos, szájába adom az ennivalót, rág rajta egyet-kettőt, és kiköpi. Nem rosszaságból. Szerintem ilyen korban, és még jó sokáig a szülőnek kell toleránsnak és rugalmasnak lenni, nevelni ráérünk később is. Ilyen korban ha egyéb szükséglete erősebb, akkor úgysem tudsz mit csinálni, legfeljebb felbosszantod magad.
2012. márc. 20. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 9 hós. 2 hete nem akar tízóraizni és ebédelni. Egész nap tápszert enne. Tízórainál annyira álmos,hisztis,hogy már 2x aludt el kaja nélkül. Most végre tényleg jön a foga,és egyszerűen nem akarja a gyümölcsöt és a főzeléket elfogadni,gondolom csípi az ínyét. Ráadásul a napirendje is tolódik most 1 órával. Tehát nem telik el reggeli óta 3 óra,de már aludna,viszont enni nem akar, így majdnem ebéd időben tízóraizik. Én is pánikoltam,hogy legyen,de a védőnő is azt mondta,h jól fejlődő gyereknél nem gond,az átmeneti nem evés! Így napi 3x kap tápszert.
2012. márc. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi. azóta én is beszéltem védőnővel. meg nem is akart enni, mikor 1x ezt megcsináltam, két napig semmit nem evett:( ugyhogy én sem parázom már...felesleges frusztrálni magubnkat:)
2012. márc. 21. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!