Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem akar enni, mit tegyek?...

Nem akar enni, mit tegyek? Főleg az ebéddel vannak gondok,15 hónapos, de 8 hónaposan kétszer ennyit evett, most alig, vagy nem ér rá, vagy nem éhes, vagy egyszerűen bepörög, mert nem engedem egyedül.

Figyelt kérdés
Tudom,hogy meg kell tanulnia egyedül kanalazni,de a szájáig nem ér el az étel,és nem engedi,hogy én adjam neki.Már leszoktam a tízórairól,délelőtt csak vizet kap,senkinek nem engedem,hogy tömje mindenféle felesleges dologgal,mégsem eszik.....
2009. aug. 18. 21:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

semmi okosat nem tudok mondani. Nekem 11 hós a fiam, de már régóta nem akar rendesen enni.

Már teljesen elrontottam. Ha valaki látná, hogy zajlik nálunk egy evés biztos kiakadna. Mindenfélét adok neki, hogy addig is lekössem, közben kanalazom a kaját, vagy megkérem a nagyobbat, hogy addig is "műsorozzon" a kicsinek.

Szerintem, ha rendben van a súlya, ne aggódj. (Én mindig aggodalmaskodom, pedig a védőnő, mindig azt mondja, hogy "jól néz ki":-)

2009. aug. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mostanába az én fiam se eszik nem kell a reggeli csak tejet iszik és elvan egy két kekszel, fél banánnal ebédig. Az ebédből a fél adag is elég régebben 2x ennyi kellet neki. Uzsi, vacsi az még ok de akkor lehet hogy az is megváltozik. 13 hónapos
2009. aug. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy éves kor körül általában csökken a babák étvágya, mert már nem nőnek olyan rohamos ütemben, mint csecsemőkorban. Ha továbbra is úgy ennének és nőnének, könnyen kiszámíthatod, hogy igen hamar akkorák lennének, mint mi. :)

Az önnálló evés viszont nagyon fontos. Tudom, hogy először olyan, mintha nem is enne és sok a takarítanivaló utánna. De hidd el egy hét sem kell és egész jól megy majd egyedül is. Én a 7 hónapos babámnak is hagyom, hogy egyedül próbálkozzon, amíg én egy másik kanállal etetem. Így 1 évesen már egyedül eszik. (A többiekkel is így volt). Először érdemes kicsit többet főzni neki, mert sok a földön köt ki. És érdemes felkészülni a sok maszatra. Pl. rakhatsz újságpapírt a földre vagy fóliát. Mivel a gyermeked már ilyen nagy, neki pár nap is elég, hogy rájöjjön, hogyan tud jól lakni. Persze Te közben egy másik kanállal segíthetsz neki, ha hagyja.

Legyen az evás örömteli de ne leygen központi táma. Ha egy gyerek éhes és van előtte ennivaló, akkor enni fog.

Szánj rá pár napot és tanítsd meg egyedül enni! Sok sikert és ne aggódj!

2009. aug. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok,köszönöm. Igen, tudom, hogy meg kell tanulnia egyedül enni...a reggeli katonák mennek is,amíg el nem kezd jászani vele,szétmorzsolja..stb. Az ebéd a katasztrófa,mindig olyan szépen és jó étvággyal evett,nem hiába jól néz ki,a 80 cm-hez 13 kg,nem kövér,de hurkás:-) Hát akkor beletörődök,remélem tényleg nem kell olyan sok idő,mint ahogy az utolsó válaszoló is mondja:-) Jó éjszakát Nektek!
2009. aug. 18. 23:02
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyan ez van.Én is kezdek leszokni a tízórairól.Nagyon válogatós lett.És soha nem ér rá.Több,mint fél éve adtam kanalat neki,a száját egyből meg is találta,de a mai napig olyan a lakás utána,mint a disznóól.
2009. aug. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!