Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnék segíteni 2,5...

Hogyan tudnék segíteni 2,5 hónapos babám nátháján. Láza szerencsére nincs, csak nehezen szedi a levegőt, így rendszeresen orrszívóval tisztítom, napi 15-20-szor. Meddig tart általában a nátha ilyen picinél?

Figyelt kérdés
2012. márc. 19. 23:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
3-4 nap alatt gyógyul. Használjatok Afrin PureSea Baby orrspray-t, ez sokat fog segíteni!
2012. márc. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én nem orrszívóznám ennyiszer, nem is tudsz sok mindent leszívni, így csak feleslegesen gyötröd szegényt, és felsérted az orr belsőhámját. Luuf balzsamot vegyél és dörzsöld be a hátát, bár nem emlékszem rá hogy 2,5 hónapos használhatja e már. Nekem a doki csak annyit mondott szoptassam és adjak neki cebion cseppet. egy hét alatt rendbe jött, pedig én már azt hittem tüdőgyulladása van úgy szenvedett szegénykém, pedig csak náthás volt.
2012. márc. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Próbáld kicsit megemelni a matracát, hogy kicsit feljebb legyen a fejecskéje.

Nem tudom milyen fűtésetek van, de jó lenne vizet tenni akár a kályhára, kandallóra, konvektorra, radiátorra, hogy párásítsa a levegőt. Orrocskáját kamillás gézzel törölgesd át naponta többször(éppen csak legyen rajta nedvesség).


Hirtelen ennyi jutott eszembe , de még gondolkozok. Remélem hamar átvészelitek ezeket a napokat!

2012. márc. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hivatalosan 3 hónapos kortól ajánlott a Luuf balzsam, de az szerintem is egy csodaszer! Első voltam!
2012. márc. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Mi 3 hónaposak voltunk, amikor megvolt fázva a babónk. Szörcsögött, nehezen kapott levegőt, fújtuk tengervizes orrspray-vel az orrát minden orrszívózás előtt, majd kapott vmi gyógyszertáras keverésű ánizsos-mentás illatú kenőcsöt, amit a mellkasára kellett kenni reggel és este, továbbá javasolta a dokinő a Cebion cseppeket (C-vitamin), ami újszülött kortól adható!! (reggel-este 10-10 csepp)

Elnézést, de nem sok picit az a napi 15-20x orrszívózás??

Ha hallod 1-1 orrszívás után is még szörcsögni, az attól van, hogy a mandulája mögé kerül a nyák, amit az életben ki nem orrszívózol!! Mondta nekünk a védőnő, hogy ez nem baj és nem kell túlaggódni!! Másrészt pedig hiába van még nekik orrlégzésük, ha az bedugul, ill nehezen veszi a levegőt, reflex-szerűen szájon is tudnak azért lélegezni.

(csak "tudatosan" nem)

hja, nálunk a nátha kb 1 hétig tartott. Kitartás! :)

2012. márc. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A legnagyobb találmány a nasivin orrcsepp.

Van kifejezetten újszülött kortól 1 éves korig.

Nekünk nagyon bevált, és akinek eddig ajánlottam, mindenkinek!

Orrszívást mi napi 3-at csinálunk, ha náthásak a picik.

2012. márc. 20. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Nem írtam, hogy nasivin orrcsepp után fog kapni levegőt a babád!

2012. márc. 20. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Amit én használok ha náthás:

Sterimar baby + orrszívó, utána Nasivin (ezt napi 3x)

Baby luuf, nagyon bejött! Este kenem be vele a hátát!

Calcimusc, napi 2x 0,5 ampulla (gyulladáscsökkentő, lerövidíti a gyógyulási időt)

Tea! Babamosoly kamillás-hársos teája.


Szerintem is fölösleges annyiszor szívnod, csak felsérted a nyálkahártyáját! Én a pelenkázások alkalmával szívtam + akkor, mikor eldugult.


Jobbulást a picinek!

2012. márc. 20. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én minden etetés előtt orrszívózom (napi 4 alkalom),szívás előtt tengervizes orrsprayt spriccelek az orrába,utána pedig Nasivin orrsprayt használok.Napi 10 csepp Cebion C vitamin este.A kalcium tényleg jó,lerövidíti a betegség lefolyását.Használok még hidegpárásítót éjszakára.
2012. márc. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Csökkenteni fogom az orrszívások számát. Nem gondoltam, hogy negatív hatása is lehet. A lerakódástól féltettem őt.
2012. márc. 20. 22:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!