Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire fájhat neki és...

Mennyire fájhat neki és mennyire árthat neki? 5hónapos kislányom rendszeresen a játszószőnyeg mellé gördül és "koppan"a feje a parkettán. Hasról átfordul a hátára és akkor koppan a feje.

Figyelt kérdés
2012. márc. 19. 09:14
1 2
 1/12 kíváncsicska ***** válasza:
28%
Ha francia ágyatok van tedd arra és a széleit párnázd ki hogy ne tudjon leesni.Vagy a parkettára tegyél valami plédet és akkor már nem fog koppanni a feje.Ártani nem tudom mennyire árthat.Inkább próbáld megelőzni a koppanást.
2012. márc. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Mindenképp a földön játszon! Az ágyról bármikor leeshet, főleg, ha már helyváltoztatásra képes -hogy ilyen szépen fejezzem ki magam :))


A kisfiam a csempére koppant háttal, állásból, nem egyszer. Szerencsére semmi baja nem lett a nagy síráson kívül, megijedt ő is én is, felállást követően 1-2 hét alatt.

Mostmár nem fordul elő, megtanult ügyesen kapaszkodni, egyensúlyozni, ha bizonytalan, letérdel.


Szóval lesznek még durvább helyzetek, nyugi, gördülésből koppanásból nincs semmi baja. Persze azért ahogy tudok én is odafigyelek, de mégis előfordult, hogy esett.

2012. márc. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nehogy az ágyra tedd! Földön. Vegyél habtapit, az sokat felfog az ütésből.

Egyébként fiam is ugyanígy járt, hamar megtanult úgy fordulni, hogy ne koppanjon. :)

2012. márc. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
tegyél a játszószőnyeg alá 2-3 pokrócot. így jó kis puha lesz és nem üti meg magát. hát nem tudom, hogy lesz-e valami baja, de minek üsse meg magát állandóan, ha nem muszáj? 5 hós kiscsaj anyukája
2012. márc. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
nem teszem ágyra semmiképp.járókában is szokott lenni, ott ugye nem koppan, de ott nincs annyi helye, hogy "elinduljon",mármint kússzon -másszon.ezért szokta kivenni, de itt meg koppan :)
2012. márc. 19. 10:08
 6/12 A kérdező kommentje:
nem a játszószőnyeg kemény,hanem lekecmereg mellé.
2012. márc. 19. 10:15
 7/12 anonim ***** válasza:
Nálunk nem volt ilyen, mert padlószőnyeg van, de lehet kapni sima gyerekszőnyeget is. Ettől függetlenül a legjobb megoldás a pokróc. :) De fog még nagyobbat koppanni. Tegnap 1 évesem semmi ok nélkül hátra esett.:) Semmi baja nem lett, 10 mp-ig sírdogált.
2012. márc. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Vagy plédet tegyél alá, de azt összetudja gyűrni maga alatt én inkább habszivacsot tennék, vagy szivacspuzzle nem tudom hogy ismered, tescoban pl van biztos és nem drága, később is hasznos lesz.
2012. márc. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek, de tényleg a kérdésem:

Mennyire fájhat neki és mennyire árthat neki?

hiszen bármit teszek alá, mellé, egy idő után úgyis a padlón köt ki, nem? :)

2012. márc. 19. 12:26
 10/12 anonim ***** válasza:
Az attól függ mekkorát koppan, mekkora lendülettel érkezik, egyszer kétszer előfordul nem nagy baj, na de mindig azért ne üsse meg magát, képzeld el ha te mindennap többször megfejelnéd a konyhaasztalt, nem nagyon csak hogy koppanjon, ugye nem esne jól, na hát neki sem jó és ha nem fáj nagyon, kellemetlen érzés, ha meg nagyon beüti még agyrázkódása is lehet a legrosszabb esetben. Ezért javaslom a habtapit, azzal nagyon sok területet letudsz fedni. Amúgy mikor enyém volt kicsi és gyakorolta a fordulást én mindig ott volt mellette és amikor láttam hogy úgy fog érkezni a feje alá csúsztattam a kezem így talán ha kétszer koppant neki, mindig tompítottam az esést. Nem értem miért feltételezed, hogy ha rendszeresen beüti, az normális dolog. :(
2012. márc. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!