Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha 3 éven belül születik meg...

Ha 3 éven belül születik meg a 2. gyerkőc, akkor ugyan azt az összeget kapom utána (GYED-re gondolok), mint az első után?

Figyelt kérdés
3 hónap múlva tölti be kislányom a 2 évet. Hogy járok jobban? Ha táppénzt veszem igénybe a mostani terhességemnél? vagy akkor bukom az egészet (a 2. bab utáni GYED ugyanazon összegét, mint az elsőnél), mert az munkaviszonynak számít? Köszi a válaszokat!

2012. márc. 20. 12:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Kicsit máshogyan volt nálam, mert én visszamentem dolgozni a 2 gyerek között. A 2 gyerek között egyébként 1 hét híján 3 év van.

Nálam a gyed ugyan annyi (volt amíg nem vették el az adójóváírást). Amikor meló után 7.5 hónaposan táppénzre mentem akkor viszont csak a minimál bér után kaptam a táppénzt, mert nem volt meg a 180 nap ledolgozott napom ( kb 3 nap hiányzott, de mindegy :)) azt nem tudom, hogy ha nem dolgoztam volna akkor miből számolják a táppénzt. Így viszont én elmentem gyorsan tgyásra ami szintén olyan jó volt, mint az első gyerek után.

Esetleg érdemes ezt a kérdést a szakbabrbáron vagy a jogi fórumon feltenni, vagy valami ilyesmin, mert ott több a ténylegesen hozzáértő.

2012. márc. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Még valaki? :)

Köszi az előző válaszolónak. :)

2012. márc. 31. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!