Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Őszintén, ti mennyi gyermeket...

Őszintén, ti mennyi gyermeket tudnátok elviselni, mennyi az a felső határ számban? És mennyi van most, és mennyit szeretnétek?

Figyelt kérdés
Ezek olyan kérdések, amikben ki akarom zárni az anyagiakat, szóval tényleg, ha nemmódotokban állna, akkor mennyit bírnátok elviselni érzelmileg? Te vagy a párod bírna többet?

2012. márc. 20. 12:59
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Ha módomban állna, akkor akár 3-4 gyerkőcöt is bevállalnék. Egyébként 2 gyermekem van.
2012. márc. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Most várom a harmadikat, ha marha sok pénzem lenne, biztosan szülnék még. Mondjuk 5-6 gyerek jó lenne. De mivel nem vagyunk gazdagok, marad a 3 gyerek.
2012. márc. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Én későn kezdtem, 31 évesen szültem először, majd gyorsan 2 év múlva még egyet. Néha, amikor édesen eljátszanak együtt, és nyugi van, akkor ábrándozok még egy kislányról. De aztán hamar elhessegetem a dolgot. Nem elsősorban az anyagiak miatt, mert talán azt meg tudnánk oldani. Nekem sajnos nincs semmi segítségem, és ilyen kicsi korkülönbséggel nagyon nehéz volt. Pláne, amikor az egyik lebetegedett, aztán a másik is, aztán én is elkaptam. Szerintem ez egy rémálom. Volt olyan, hogy 3 napig 39 fokos lázzal talpaltam, mert hol az egyik sírt éjjel, hol a másik.

Ha fiatalabb lennék, szerintem úgy 5 év múlva bevállalnék még egyet. Vagy ha itt lenne a két nagymama, és segítene. Ez nekem nagy szívfájdalom, a férjem szülei sajnos már nem élnek. Anyám meg nem akar semmiben részt venni. Most is gondoltam, hogy a 4 napos hétvégén elvinném a gyerekeket hozzá, és meg tudnánk csinálni a kerti munkákat zavartalanul. De anyu nem vállalta, mert ő nem ér rá. Nem volt a 4-ből 1 napja az unokáira!

2012. márc. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

4-et akartam, 2 van, és úgy érzem 1 is sok :D :D :D

Komolyra fordítva, kis korkülönbséggel elég kimerítőek ketten, ezért egy darabig biztos nem szeretnék többet. Aztán ha nagyobbak lesznek, lehet, hogy meggondolom magam, az apjuk már emlegeti, hogy pár év múlva csak kéne még egy legalább.

2012. márc. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
85%
Én mindig 6 gyereket szerettem volna,már 4 van a legkisebb 3 hetes,az ötödiken még gondolkodunk de hatodik már valószínüleg nem lesz a korom miatt(38 múltam)
2012. márc. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
22 vagyok,egy 11 hónapos kisfiam van még legalább 3at szeretnék párommal mindketten több gyermeket szeretnénk,annak ellenére is hogy kisfiunk,nagy aktív,hisztis,és nagyon tudja már most mit akar,ha nem teljesül akkor világ vége van,de nagyon értelmes,jól alszik,eszik,és kedves,kiegyensúlyozott,társaságkedvelő,jó is lesz ha lesz testvére,oda van a gyerekekért
2012. márc. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
76%
2 van, sajnos nem is lesz tobb, de en akar ototis bevallalnek, ha az anyagiak engednek. :-)
2012. márc. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Mi a férjemmel egy gyerkőcöt akartunk!(úgy gondoltuk még a fiúnk előtt,hogy mi nem igazán vagyunk alkalmasak szülői szerepre)

Most 22 hós a fiúnk és rajta vagyunk a kistesó projekten és még eltudom képzelni,hogy 3-4 év múlva legyen egy harmadik is!Szóval nállunk meg fordítva történnek a dolgok,rájöttünk,hogy nem is olyan rossz dolog ez a szülői szerep mint ahogy előtte nekünk sokan előadták!

Remélem minél hamarabb összejön a kistesó!

2012. márc. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Hát én 4 et szeretnék ebből már 1 van!!De ezek a piszkos anyagiak!!Szóval nem tudom mennyi lesz!!De az biztos hogy 1 gyereket se vetetnék el ha 10 et adna a jó isten én azt is beválalnám!!!imádom ezeket a kis szarosokat!!!
2012. márc. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Egy fiam van. Mindig egy gyermeket szerettem volna,ismerem a korlataimat. A Párom szeretne még,mert ő mindig anyagi oldalról közelíti meg ezt a kérdést. Ha csak azon múlna,10gyerekünk is lehetne:-)
2012. márc. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!