Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magas vérnyomásos kismamák!...

Magas vérnyomásos kismamák! Mi a felső határ? A gyógyszertől baja lesz a babának?

Figyelt kérdés
Nekem átlagban 136/76..20 hetes vagyok!de időjárás változásban van 142/82 is!mit csináljak??
2011. aug. 15. 14:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha többször kiugrik 140/90 fölé bármely érték, akkor gyógyszert szoktak felírni rá. Ha van rá módod mérd napi 3-szor egy hétig a vérnyomásod és ezt mutasd meg a nőgyógyászodnak, ő ebből eltudja dönteni kell-e gyógyszert szedned. Általában Dopegytet írnak fel, de ha orvos írja fel egyik sem árt a babának.

Én a 30. héttől szedem, napi kétszer felet. Elég magas volt a vérnyomásom, de ennyi szépen levitte, amellett hogy el kellett hagynom teljesen a sót. Most beállt 115/75-re. Mindenképp jelezd a dokinak, mert a későbbiekben veszélyt jelenthet a babádra nézve, jobb ha időben kezelik. Boldog babavárást!

34h km

2011. aug. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!:)a dopegytet írják általában tudom..nekem is azt mondták azt kell szednem ha kell...én a 8. hét óta mérem a vérnyomásom minden reggel, azt mondja a doki és a védőnő,hogy ez még elfogadható...és semmi baja a babádnak?ne féljek attól ha mégis el kell kezdenem szedni a gyógyszert?
2011. aug. 15. 16:41
 3/8 anonim ***** válasza:

A gyógyszertől tényleg ne félj. Halottam olyat, hogy van aki 4-5 szemet szed naponta orvosi utasításra. Semmi baja a babámnak, a tiednek se lesz baja a gyógyszertől, ha mégis szedned kell később. Akkor viszont komoly baja lehet, ha nincs kezelve, mert koraszülött lehet, vagy oxigénhiányos állapot léphet fel. Sokan szenvednek a terhességi magas vérnyomástól, de szülés után elmúlik. Ne stresszeld most magad ilyeneken, ami még lehet be sem következik.

34h km

2011. aug. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mégegyszer, megnyugtat amit írtál:)..neked pedig kitartást és további örömteli várakozást kívánok!:)
2011. aug. 15. 17:52
 5/8 anonim ***** válasza:
Fontos hogy ellenőrizd, és ha kell a doki majd ír gyógyszert. Nekem az első babámnál a végén volt magas, és 1 hónapot kórházban is voltam, mégis spontán megszületett a ma két és fél éves kislányom. A másodiknál végig gyógyszert szedtem, a végén már négyet. Otthonról mentem szülni, spontán született ő is, most 2 hónapos egészséges gyönyörűség!
2011. aug. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! én 3 éve szedek vérnyomáscsökkentőt. (pedig nem voltam sosem elhízott, elég aktívan sportoltam, de a genetika). terheség előtt átállítottak a Dopegytre. Azt szedemfolyamatosan. Az elején elég volt napi 1 szem, most 37 hetesen napi 4-el is 150/90.... :-( izesedem is, de a belgyógyászom mondta, hogy igazából napi 8-ig mehetnék el a gyógyszerrel...még lehetne emelni, de persze csak orvosi engedéllyel! Nem lesz baja a kicsinek, ha szeded a Dopegytet, többet ártassz, ha nem szeded be. kezd el most, mert a vége felé alapból fel fog menni!!! Nehogy befektessenek emiatt már jó pár héttel korábban majd!!! Keress egy jó belgyógyászt, szerintem érdemes...Meg majd a vizesedésre is figyelj, ha az is megjelenik, akkor azért a védőnődet is többet látogasd a fehérje miatt a vizeletedben! Nehogy toxémiára utaljon...Ne aggódj! Én 37 hetes vagyok, habár még nem fektettek be, pedig irtóra vizesedem, meg a vérnyomásom is kiugrik, de nincs fehérje, és ez jó jel :-) Ezért vagyok még itthon. Habár nem akarom elörülni, holnap megyek vizsgálatra, nehogy bent fogjanak :-P Kitartás! Boldog babavárást neked!!! :-))
2011. aug. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! A 36. héttől magas volt a vérnyomásom és toxémiás lettem. Napi 10 szem Dopegytet és 4 szem Cordaflexet kellett szednem, ez tartota a vérnyomásomat 140/90 alatt. Teljesen sómentes diétán voltam, egyáltalán nem ehettem sós dolgokat, sokat kellett innom, és fehérjedús ételt kellett enenm. Időre szültem, természetes úton, és a kicsinek nem lett semmi baja, már egy éves múlt. Próbálj meg minél kevesebb sót használni, ne egyél felvágottat sem, igyál sokat. Ha gyógyszert kapsz, az orvos olyat ír fel, amitől semmi baja nem lesz a babának, ne aggódj. Jó babavárást.
2011. aug. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindeninek a választ, megnyugtató hallani, hogy a Dopegyt nem árt a babának!a vérnyomásom alsó értéke sosem éri el a 90et,de a felső van,hogy 144....:/...és nem akarom,hogy amiatt legyen gond,hogy nem szedek gyógyszert..inkáb elkezdm,csak tudjambiztonságban a babámat!

Kitartást kismamik!:)

2011. aug. 16. 11:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!