Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák megnyugtatnátok?...

Anyukák megnyugtatnátok? Olyanok véleménye érdekelne akiknek lassabban fejlődött a babájuk!

Figyelt kérdés
Kislányom 2 éves lett pár napja,sajnos elég betegen született, tüdőgyulladása majd strídor légzése lett,oxigénhiányos volt ami miatt igen erős hypotoniája is kialakult!20 hónaposan indult el addig jártunk is gyógytornára.Sajnos nem csak mozgásilag fejlődik lassabban hanem minden egyéb téren is!Nem beszél még,megérteti magát és meg is ért mindent,de nem mond egy értelmes szót sem!Az evéssel is küszködünk 1.5 éves koráig csak bébiételt volt hajlandó enni,mostmár ezzel nincs gondunk de pl.önállóan még nem eszik,csak kekszet,kenyérfalatkákat,azt is csak ha kedve van!Ami jelenleg most a legnagyobb problémám hogy nagyon fél az új dolgoktól,tanítanám inni pl.de semmi másból nem hajlandó inni csak az ősrégi cumisüvegéből,hiába próbálom csőrősből,pohárból vagy akár másik cumisüvegből semmit nem hajlandó elfogadni!Pedig sokat iszik.Ha egy új tányérból akarom etetni vagy ránézésre nem ismerős a kaja,úgy kel beleimádkoznom hogy legalább megkóstolja!A védőnő meg a dokinő csak megmosolyogja és azt mondják előfordul ilyen,de engem kikészít!Esküszöm nem merem elővenni a vízét ha valahol vagyunk csak ha nagyon muszáj,úgy szégyellem azt a cumisüveget(szerencsére a cumirészt tudom cserélni).Hallottatok már ilyenről?Mert én még nem,ée kezdem azt hinni hogy csak az én lányom ilyen:)
2012. márc. 20. 13:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Öcsém a cumijához ragaszkodott, aztán egyszer elveszett...:) De olyan szinten ragaszkodott hozzá, hogy már hullottak a darabjai mikor szüleim kidobták, vettek ugyanolyan márkát, de nem volt eléggé megrágva, nem tetszett neki. Apa fogta megrágogatta egy két helyen kilyukasztotta, így már tetszett az öcsémnek. Ha megérteti magát, szavakhoz hasonló hangokat ad ki, akkor nagy gond nincsen, egyszer majd megszólal. Nálunk a hízással volt probléma, a mozgás meg mindig hajszálon múlott, hogy menni kell-e a neurológiára.
2012. márc. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Ezt már egyszer kérdezted. Nem értem milyen választ vársz, akkor is többen válaszoltunk.
2012. márc. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
48%
Ez eletkori sajatossag, sok keteces ilyen. A fiam is nagyon ragaszkodik a megszokott dolgokhoz, szeret mindent a helyere tenni, sir, ha piszkos a keze, stb. Majd kinovi, ennek semmi koze a fejlodesbeni lemaradasahoz. Mi ugy hivjuk a fiunkat, hogy mini-monk. :-)
2012. márc. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Hát, mintha az én kisfiamról írtál volna :))) Annyi különbséggel, hogy vele minden rendben volt születésekor és a mozgásfejlődése is rendben alakult, mindent időben csinált. De minden más téren egy az egyben olyan volt, mint a te kislányod. Ő most már 3 éves múlt, mostanra kb. utolérte a kortársait (kivéve a finommotorikája, azon még van mit fejleszteni), rengeteget küszködtem vele én is, 2 éves korában én is úgy gondoltam, nincs még egy ilyen nehéz eset.

A cumisüveget 2,5 évesen sikerült lecserélni a pohárra, már én is égtem ha nyilvános helyen inni kért :) 2,5 évesen kezdett el szavakat mondani, azóta viszont hihetetlenül felgyorsult a beszédfejlődése, ma már gyönyörű mondatokban beszél, hibátlanul ragoz, rengeteget énekel, mondókázik, meséket tud kívülről stb. Hozzáteszem, ha valaki ezt mondja nekem fél évvel ezelőtt, el se hiszem, hogy ekkora változáson megy át minden területen.

Persze ez azért nem ment magától... 2 éves korában kezdett el idegesíteni,hogy nem beszél, nem akar önállósodni stb, ezért elvittem neurológushoz, aki megállapította, hogy valóban le van maradva a kortársaihoz képest, fejlesztésre szorul. Elkezdtünk járni vele egy csomó helyre, korai fejlesztőbe, logopédushoz, TSMT tornára, Gekkóba, úszni stb. Ezek biztosan sokat számítottak.

Szerintem neked a születés körülményei miatt egyelőre nincs miért aggódnod, szépen ő is be fogja hozni a kortársait valószínűleg mindenféle fejlesztés nélkül.

Az meg, hogy ragaszkodik a megszokott dolgaihoz és "fél" az újdonságoktól akár életkori sajátosság is lehet, majd elhagyja ezt is szépen.

Hidd el, 18 évesen már nem fog cumisüvegből inni :)))

2012. márc. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Keteves

Bocs az elirasert.:-)

2012. márc. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)Nem ebben a kategóriában tettem fel a kérdést kedves válaszoló,és pont az ilyen válaszokat vártam mint a 13.53-as volt!Köszi szépen,ezek szerint nem vagyunk egyedi eset!
2012. márc. 20. 14:04
 7/10 anonim ***** válasza:

tegnap nem nyugtattak meg?

pedig sok olyan választ kaptál, amiből szerintem lejött, hogy ez normális...


enyém 2 évesen volt ilyen mizériás, nem volt hajlandó megkóstolni semmit amit nem ismert fel. engem nem hat meg, miközben üvöltött kapott egy falatot. aztán szépen megette az egész adagot.


pohárból meg a kádban tanultunk meg inni, nagyon tetszett neki :)

2012. márc. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kérek szépen mindenkit,ne zavarjon benneteket hogy itt is feltettem a kérdést:)amúgy köszönöm mindenkinek!
2012. márc. 20. 14:08
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam 19 hós, tud inni ivópohárból, de neki is a cumi a minden. Beszélni is még csak halandzsázik és járni is pár lépést tesz. Járunk fejlesztő tornára, azt mondták nincs semmi baj, rá kell erősíteni.
2012. márc. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az én kisfiam is enyhe oxigénhiánnyal született, mi is jártunk Dévény-tornára, és 16 hónaposan kezdett el járni. Kétéves kora körül kezdett szavakat pötyögni, de a beszéde még háromévesen is nehezen volt érthető. Mikor bekerült az oviba, szembesültünk vele, hogy a kortársakhoz képest több területen valóban le van maradva (beszéd, nagymozgás, finommozgás), így végül én is elvittem Gekkóba, Pethő intézetes konduktorhoz, és mindkét helyen enyhe egyensúlyzavart állapítottak meg. TSMT tornába kezdtünk, és nagyon látványos lett a fejlődése, a beszéde szinte kristálytiszta lett, a mozgása javult, a szociális készségei fejlődtek. Amit írtál a kislányodról, részben emlékeztet az én kisfiamra, bár nálunk nem volt cumisüveghez ragaszkodás, de az önálló evéssel vagy például a kézmosással sokat küszködtünk mi is. Szerintem vidd el Te is a kislányodat szakemberhez (akár többhöz is, több szem többet lát alapon), és ha valóban van egy kis gond, akkor ők megfelelő helyre irányítanak majd benneteket!
2012. márc. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!